خارجی

یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری و مسجدالاقصی

فلسطینی ها در محکومیت اهانت صهیونیست ها به مکان مقدس پیامبر اکرم (ص) مقابل مسجد الاقصی تجمع کردند و با تیراندازی گلوله های پلاستیکی به نمازگزاران توسط نیروهای رژیم صهیونیستی سرکوب شدند.

به گزارش رویداد برتر ، به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم ، منابع محلی گفتند نیروهای رژیم صهیونیستی از دروازه السالسلا به مسجد الاقصی حمله کرده و با گلوله های پلاستیکی به سمت نمازگزاران تیراندازی کردند.

از سوی دیگر ، نیروهای رژیم صهیونیستی صبح امروز (جمعه) در مناطق مختلف کرانه باختری حمله کردند و قدس را اشغال کردند.

در نابلس ، صهیونیست ها به قسمت شرقی شهر سالم و بسیاری از خانه های این شهر حمله کردند.

نیروهای رژیم اشغالگر همچنین در جریان ترکارام به منزل رفعت نصیف ، یکی از رهبران جنبش حماس یورش بردند و اثاثیه آن را تخریب کردند.

به گفته منابع محلی ، نیروهای اسرائیلی در خانه ناصیف و خانه های بستگان جستجو کردند.

تاریک غریب ، شهروند فلسطینی ، پس از حمله در خانه خود در طرقومیه ، الخلیل ، توسط نیروهای رژیم اشغالگر در الخلیل دستگیر شد.

در بیت المقدس اشغالی ، نیروهای رژیم صهیونیستی عبدالکریم قائود ، نگهبان مسجد الاقصی را پس از ضرب و شتم وی در دروازه السالسا دستگیر کردند.

جوانان فلسطینی ساکن اورشلیم امروز خواستار رژه از مسجد الاقصی تا باب العامود هستند. این رژه پس از نماز جمعه پس از حمایت از پیامبر اکرم (ص) و محکومیت اهالی توهین آمیز یهودی به مکان مقدس حضرت محمد (ص) در “راهپیمایی علامت گذاری” سه شنبه گذشته برگزار خواهد شد.

این اقدام در حالی است که اشغالگران صهیونیست یک جوان فلسطینی را دستگیر و دو نفر دیگر را در تظاهرات اعتراضی فلسطینیان مقیم باب العمود ، قدس ، در اعتراض به توهین و توهین ، تحت اقدامات سرکوبگرانه قرار دادند.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا