خبرهای کلی

تنفس کنترل‌شده و اثر جادویی آن بر ذهن

کار تنفس شامل انواع تمرینات تنفسی و تکنیک های منحصر به فرد برای بهبود سلامت است.

به گزارش رویداد برتر عصر ایران امروزه روش های ذهنی مختلفی برای کاهش استرس ، مقابله با افکار منفی ، بهبود روابط عاطفی و اجتماعی و تقویت سیستم ایمنی ایجاد شده است که برخی از آنها مانند یوگا بسیار مورد استفاده قرار می گیرند اما برای همه افراد آسان و م effectiveثر هستند به عنوان “تنفس کنترل شده”. بله ، درست است ، اکنون می توانید او را به عنوان ارباب حلقه ها بشناسید!

بر اساس مقاله ای در Frontiers در علوم اعصاب انسانی ، سریعترین راه برای منحرف کردن توجه ذهنی و جسمی ، به ویژه در شرایط اضطراب آور روانی و بحرانی ، تمرکز بر تنفس کنترل شده است.

کار تنفس شامل انواع تمرینات تنفسی و تکنیک های منحصر به فرد برای بهبود سلامت است. این تمرینات بر میزان استنشاق و هوای بازدم فرد ، افزایش آرامش ، انرژی و تعادل ذهن و بدن تأثیر می گذارد.

همان مطالعه نشان داد که یک بررسی سیستماتیک از رابطه بین تغییرات روانی و تنفس آهسته و کنترل شده ، شواهدی از بهبود انعطاف پذیری مغزی و ذهنی و ورزش را بسیار مهم یافت. یکی از مهمترین این تمرینات ، تکنیک 10 دقیقه ای 10 نفس کشیدن است که به طور خاص بسیاری از هسته های مغز را فعال می کند. در ادامه ، ما از نزدیک به این عمل و سایر روشهای موثر نگاه خواهیم کرد:

تنفس تکنیک 10

برای انجام این تمرین و توجه بیشتر به هسته های پردازشگر مغز ، فقط باید کمی تأکید کرده و مدت زمان آن را افزایش دهیم. مراحل روش تنفس 10 به شرح زیر طبقه بندی می شود:

– بنشینید و چشمان خود را ببندید

استراحت را در ریه ها ، سپس از طریق دهان انجام دهید

سعی کنید روی جریان هوا تمرکز کنید و احساس کنید وارد ریه ها می شود

هنگام بازدم ، به آرامش خودکار عضلات تنفسی توجه کنید و تا آنجا که ممکن است به ورزش ادامه دهید.

– سرانجام چشمان خود را باز کنید

همانطور که گفته شد ، برای دستیابی به حداکثر نتایج ، بهتر است تعداد دوره های تمرینی را به تدریج افزایش دهید.

تنفس دیافراگم

این تمرین برای تقویت عضلات دیافراگم و افزایش تمرکز ذهنی است و نقش مهمی در بهبود تنفس دارد. تنفس دیافراگم در روش های مدیتیشن و یوگا بسیار محبوب است و به آن تنفس شکمی نیز گفته می شود.

بسیاری از مزایای تنفس دیافراگم کاهش فشار خون ، استرس ، آسیب های ورزشی و افسردگی است. و مراحل این عمل:

یک صندلی آرام ، راحت یا یک سطح صاف که به پشت خوابیده است را انتخاب کنید

– یک دست خود را روی سینه و دیگری را روی شکم قرار دهید

2 ثانیه از طریق بینی نفس بکشید

دهان خود را ببندید و به مدت 2 ثانیه نفس خود را بیرون دهید و فشار کمی به شکم وارد کنید.

تنفس جعبه ای

این روش تنفس چهار برابر نیز نامیده می شود و اساساً شامل تنفس آرام و عمیق است. تنفس جعبه علاوه بر بهبود فرآیندهای شناختی و تمرکز ، برای کاهش استرس نیز عالی خواهد بود.

از نظر علمی ، این نوع تنفس به تعادل سیستم عصبی خودمختار (ANS) کمک می کند. تنفس جعبه ای با افزایش آهسته سطح CO2 در خون ، عصب واگ را تحریک می کند و واکنش آرامش بخشی در بدن ایجاد می کند. چگونه این تمرین را انجام دهیم؟

به مدت 4 ثانیه به آرامی ، عمیق در دهان خود استنشاق کنید

به مدت 4 ثانیه به آرامی و عمیق از طریق بینی دم کنید

نفس خود را به مدت 4 ثانیه حفظ کنید

بازدم را به مدت 4 ثانیه انجام دهید

نفس خود را به مدت 4 ثانیه حفظ کنید

– آن را تکرار کنید

روش ویم هوف

روش ویم هوف ترکیبی از روش های سرما درمانی و تنفس است. قرار گرفتن در معرض سرما می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن ، کاهش التهاب و تقویت خلق و خو و انرژی کمک کند. ویم هوف به عنوان مرد یخی این ورزشکار هلندی شناخته می شود ، که به دلیل توانایی چشمگیر در مقاومت در برابر دمای یخبندان مشهور است. سرانجام ، ویم نتایج خود را به عنوان روشی ارائه داد که ترکیبی از سرما درمانی ، تمرینات تنفسی ، یوگا و مدیتیشن است.

در بخش درمان سرماخوردگی توصیه می شود که فرد روزانه حمام سرد بخورد. از آنجا که تحمل سرما به خصوص در دوره اولیه دشوار است ، بهتر است این روند را با 10 ثانیه شروع کرده و به تدریج به 3 دقیقه برسانید.

تمرینات تنفسی ویم هاف نیز به شرح زیر انجام می شود:

– 30-40 نفس عمیق پشت سر هم بکشید ، که البته باید با گذشت زمان و با تمرین بیشتر به این نتیجه برسید.

– پس از آخرین بازدم ، تا آنجا که ممکن است نفس خود را حفظ کنید. حداکثر رکورد توصیه شده 3 دقیقه است

سپس به مدت 15 ثانیه یک نفس عمیق و طولانی بکشید.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا