ورزش

بحران بزرگ در خط دفاعی آبی‌ها

سپهر ستاری: آبی‌های استمفوردبریج امروز به دلیل چهار بازیکن کلیدی دفاع خود در موقعیتی آسیب‌پذیر قرار دارند. جایی که قرارداد آنتونیو رودیگر، تیاگو سیلوا، سزار آزپیلیکوئتا و آندرس کریستنسن در پایان فصل به پایان می رسد. ستاره ها همگی جزو بهترین مدافعان میانی لیگ برتر هستند.

مشکل زمانی حادتر می شود که بدانیم جذب بازیکن جانشین هزینه های نجومی خواهد داشت و مهمتر از آن، آنها می توانند به صورت رسمی و قانونی طی دو ماه آینده با هر باشگاهی قرارداد ببندند تا تیم جدید خود را با نقل و انتقالات تابستانی منتقل کنند. انتقال رایگان. پوشیدن.

از بین چهار بازیکن، وضعیت رودریگز نگران کننده تر به نظر می رسد. بازیکنی از تیم ملی چلسی آلمان برای رسیدن به 200 هزار در هفته دستمزد دو برابر درخواست کرد، اما مقامات چلسی به او گفتند که حاضرند هفته ای 140 میلیون و 140 هزار دلار بپردازند. چندین منبع معتبر اعلام کرده اند که هیچ یک از طرفین حاضر به تغییر موضع نهایی خود نیستند. آبی‌های لندن احساس می‌کنند که روی میز رودیگر چیزهای زیادی دارند، بنابراین برنامه‌ای برای افزایش آن ندارند. حتی اگر تقریبا نصف دستمزد دو هم تیمی آلمانی، کای هاورتس و تیمو ورنر باشد. رودیگر تا آن زمان از پیشنهاد خود کم نخواهد کرد و منتظر پیشنهاد باشگاه های دیگر است!

وضعیت کریستنسن نیز ساده به نظر نمی رسد. دو ماه پیش به وی پیشنهاد تمدید چهار ساله با پرداخت هفته ای 140 هزار هزار و همچنین امکان تمدید یکساله اضافه شد اما در نهایت پاسخی نداد. به نظر می رسد در صورت توافق با جزئیات، او قرارداد رسمی امضا می کرد اما هنوز چنین توافقی حاصل نشده است. با عملکرد کریستنسن در چلسی و تیم ملی دانمارک، باشگاه های بزرگ اروپایی مراقب موقعیت مدافع بودند که موقعیت او را در مذاکرات تقویت کرد. به خصوص که موقعیت رودیگر نامشخص است و چلسی مطمئناً نمی خواهد دو مدافع اصلی خود را همزمان در تابستان از دست بدهد. این مدافع 25 ساله در ماه سپتامبر فاش کرد که می خواهد در چلسی بماند که این خبر خوبی برای هواداران است، اما با وجود تمام مشکلات قلبی او حق دارد بهترین قرارداد ممکن را امضا کند، یعنی تا 30 سالگی. قدیمی هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

وضعیت دو مدافع باسابقه تیم آزپیلیکوئتا و سیلوا کمی بهتر به نظر می رسد و البته این دو ستاره موضوع اصلی بحث در سال های قرارداد خواهند بود. بازیکن تیم ملی اسپانیا در ماه آگوست 32 ساله شد و سیاست قبلی باشگاه این بود که به بازیکنان بالای 30 سال تمدید قرارداد یک ساله پیشنهاد دهد، اما آنها در سال های اخیر کمی انعطاف پذیرتر شده اند. با توجه به ارزشی که به آزپیلیکوئتا در استمفوردبریج نسبت داده می شود، بعید است که قرارداد او تا قبل از پایان فصل تمدید نشود. سیلوا در طول 14 ماه حضورش در چلسی احترام ویژه ای به دست آورده است و شخصیت رهبری و قدرت او اکنون قابل قدردانی است.

چلسی و سیلوا در موقعیتی مشابه فصل گذشته قرار دارند. هم باشگاه و هم بازیکن مشتاقانه منتظر هستند که وضعیت فنی و حریم خصوصی تیاگو چگونه باشد. یک منبع نزدیک به باشگاه مدعی است که تصمیم نهایی به دلیل موقعیت سیلوا در چلسی گرفته خواهد شد. تیاگو سپتامبر آینده 38 ساله می شود و قصد دارد تا 40 سالگی در زمین باشد. اما مشخص خواهد شد که آیا او به چلسی می رسد یا برای یک چالش جدید آماده می شود.

با وجود این شرایط سخت، چلسی در مورد تمدید قرارداد دفاعی خود بسیار آرامتر از حد انتظار به نظر می رسید. شاید یکی از دلایل این آرامش برنامه آنها برای جذب ژول کوند، مدافع 22 ساله سویا باشد. این فصل شامل Troo Chaloba نیز می شود که امسال پیشرفت زیادی کرده است. حالا باید منتظر باشیم تا ببینیم در ادامه چه اتفاقی می افتد تا تصمیم نهایی آبی های لندن در دفاع مستحکم را مشخص کنیم.

نویسنده سایمون جانسون

مترجم: سپهر ستاری

258 41

دکمه بازگشت به بالا