رویدادها

قرارگاه نوسازی ناوگان فرسوده حمل‌ و نقل تشکیل شود

وزیر کشور از ایجاد پایگاهی برای نظارت بر نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: تصمیم داریم پایگاهی برای نظارت بر نوسازی ناوگان فرسوده با سرعت بیشتری ایجاد کنیم.

به گزارش رویداد برتر، احمد وحیدی در پایان جلسه هماهنگی دستگاه های کنترل آلودگی هوا در وزارت کشور گفت: در جلسه امروز نظارت بر اجرای قانون هوای پاک بود و این قانون برای 23 دستگاه تنظیم شد. با حدود 123 کار.”

وی ادامه داد: در جلسه امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست مجدداً وظایف هر یک از دستگاه ها بررسی شد که برخی از وظایف یا ناقص یا اجرایی نشده بود. اصلا البته برخی نیز اجرایی شده است. موضوع هوای پاک بدون شک موضوعی اساسی برای سلامتی و زندگی آرام مردم محسوب می شود. لذا در این جلسه رسیدگی فوری به برخی پدیده های آلودگی هوا مطرح شد و مقرر شد کارگروه اضطراری آلودگی هوا جلسه ای منظم داشته باشد و از اختیارات محدودکننده قانون برای هوای بهتر استفاده کند.

وزیر کشور در بخش دوم سخنان خود به مشکلات، محدودیت های فنی، بودجه ای و ساختاری نوسازی ناوگان حمل و نقل اشاره کرد و افزود: تصمیم گرفته شده تا زمینه نوسازی بیشتر ناوگان فرسوده فراهم شود. . سریع. شکی نیست که باید از طریق تامین مالی در این موضوع سریعتر عمل کنیم.

وی افزود: در این بحث موضوعات کلانتری مانند تعداد خودروها و سایر شرایطی که به طور موثر از آلودگی هوا جلوگیری می کند مانند بحث سوخت نیز مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم با تداوم اجرا و اجرای اهداف قانونی خود عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: فرسودگی قابل توجهی در ناوگان حمل و نقل وجود دارد که تعداد آنها به 40 درصد و در برخی موارد حتی بیشتر می شود. این فرسودگی در قسمت موتورسیکلت ها و خودروها و همچنین در قسمت بازسازی واگن واگن های مترو وجود دارد.

وحیدی در خصوص نوسازی ناوگان اتوبوسرانی گفت: در نظر داریم 5 هزار واحد برای بازسازی قرارداد ببندیم که سهم خوبی برای تهران است بنابراین دو تا سه هزار واحد به تهران داده می شود اما تهران به تعداد بیشتری نیاز دارد. به این دلیل است که در موارد دیگر شما سهمیه را دریافت می کنید.

به گزارش رویداد برتر، سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست نیز گفت: ستاد آلودگی هوا امروز اولین جلسه خود را با وزیر کشور برگزار کرد و در دولت جدید مسیر خوبی برای حل این مشکل ایجاد شد. آلودگی هوا «در این جلسه تکلیف دستگاه ها مشخص می شود و از این پس به همراه قوه قضائیه بر اجرای وظایف بر اساس شاخص های آلایندگی و بهبود نظارت خواهیم کرد.

وی افزود: سازمان محیط زیست قطعا بر 23 دستگاه مرتبط در این زمینه نظارت و بازجویی خواهد کرد و مردم را در جریان قرار خواهیم داد. در این جلسه نوسازی زیرساخت ها و مسائل مربوط به نوسازی ناوگان حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفت و از این پس کارخانجات حومه شهر نیز پایش و پالایش می شود. امیدواریم این نظارت و اصلاح آلودگی هوا را بهبود بخشد. من نمی خواهم به عقب برگردم، اما ما واقعاً وظایف را انجام نداده ایم و درصد پیشرفت مشخص است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا