خبرهای کلی

از بانیان وضع موجود نباید در مدیریت‌ها استفاده کرد

سید ابراهیم رئیسی نماینده اقشار مختلف مردم لرستان افزود: بی عدالتی مردم را تلخ می کند.

وی در خصوص وضعیت دژ آسمانی گفت: بحث ثبت جهانی این بنای تاریخی مقدماتی است، اطراف آن باید آزاد شود، بخشی از بودجه آن کنار گذاشته شده و بخشی دیگر کنار گذاشته شده است.

وی ادامه داد: صریحا از استاندار لرستان حمایت می کنم تا کار انجام شود.

منابع آب کشور باید مدیریت شود

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت منابع آب افزود: شغل. “.

وی تاکید کرد: این سد بررسی شده و نیاز آن تشخیص داده شده و تمهیداتی اندیشیده شده تا لرستان دچار خشکسالی و خشکسالی نشود و نعمت آب این منطقه به محصول تبدیل شود.

رئیس جمهور همچنین افزود: برای من مایه خرسندی بود که بتوانم از نزدیک در اجتماعات لرها حضور پیدا کنم، اما شرایط تاجگذاری شده ایجاب می کرد که در مجلسی محدود به مردم خدمت کنیم.
رئیسی گفت: لرها مردمانی متدین، ولایتمدار صادق و پیگیر هستند که در هشت سال پاسداری از جبهه حمایت های زیادی کرده اند و رزمندگان، آزادگان، جانبازان، ایثارگران و 6000 و 300 شهید حجت هستند. از حقیقت آنها “

وی با بیان اینکه اخلاص، صفا، صفا و امانت مردم لر برای دلالت بر صداقت و پاکی کافی بود، تصریح کرد: بروجردی، مرحوم بحرالعلوم، آیت الله کمالوند، حاج سید حسن طاهری خرم آبادی، دکتر سید جعفر شهیدی. ، عبدالحسین زرین کوب.

رئیس جمهور با بیان اینکه در لرستان نیز خانواده های شهدا قهرمانانی هستند که برای انقلاب، نظام و ارزش ها ایستاده اند، تصریح کرد:
رئیسی افزود: در لرستان رواناب 12 میلیارد مترمکعبی رقم بسیار بالایی است، زیرا به دلیل خاک حاصلخیز، معادن ارزشمند، کشاورزی و زمین های زراعی خوب، اگر نتوانستیم از این منابع به درستی استفاده کنیم به این دلیل بود که اینها را ندیدیم. هدایا، تجهیزات

وی تصریح کرد: لرستان دارای آب بسیار خوب، آب و هوای خوب، خاک حاصلخیز و نیروی کار جوان انقلابی کارآمد است که با حضور و کار نیروهای بزرگ انقلاب می تواند به نفع استان و کشور باشد.

لزوم بازنگری در عملکرد تاسیسات لرستان

رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت باید در استفاده از امکانات لرستان تجدید نظر کند و افراد تحصیل کرده و ناشران کمک کنند و نحوه استفاده از این امکانات را بررسی کنند.

رئیسی گفت: این امر مستلزم تغییر در دانش، در نوع فرآیندها، در نهادها و در قالب کار نهادی است، وضعیت موجود را به خوبی می بینیم و می بینیم که به برکت آن می توان به وضعیت متفاوتی دست یافت. زیرساخت ها در استان.”

وی تحول منجر به رفع آسیب های اجتماعی را برای مردم استان عنوان کرد و گفت: می خواهم از همه کمک بگیرم تا متحول شویم، شرایط را فراهم کنیم. چیزهای مختلف است زیرا همه مهربان هستند، ما یک هدف مشترک داریم و می خواهیم شرایط را تغییر دهیم.

رئیسی افزود: در این مهم اراده جدی لازم است و پس از آن زیرساخت های موجود مهم است و همه به ویژه دولتمردان باید برای این تغییر قیام کنند.

لزوم راه اندازی صنایع نیمه تعطیل

رئیس جمهور در بخش دوم سخنان خود به موضوع صنعت سنگ لرستان اشاره کرد و گفت: باید مطالعات جدی و ذخایر پژوهشگاهی ارزشمندی را روی این معادن انجام دهیم زیرا این ظرفیت فرصت بسیار خوبی است.
وی افزود: برخی از کشورها به صنعت سنگ و صادرات معروف هستند، چرا در مجارستان مواد خام می فروشیم؟ در این راستا نیازمند یک پژوهشکده ویژه هستیم که نرخ سود را در این زمینه افزایش دهد.

وی همچنین صنایع نیمه تعطیل در لرستان را یکی دیگر از موضوعات مهم استان دانست و اظهار داشت: نمی توانیم از یک سو بیکاری و از سوی دیگر صنایع نیمه تعطیل داشته باشیم و اولویت راه اندازی صنایع نیمه تعطیل را خواهیم داشت. در لرستان

وی با بیان اینکه لرستان از پیشینه بسیار خوبی در حوزه گردشگری برخوردار است، گفت: باید به مرور زمان در این زمینه سرمایه گذاری شود و این استان به عنوان قطب گردشگری در نظر گرفته شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بحث کشاورزی در لرستان یکی از مجوزهای تردد در گلخانه ها است، ادامه داد: این طرح ها علاوه بر مدیریت مصرف آب، برای توسعه کشاورزی به ویژه در لرستان موثر است و در اکثر استان ها اجرا می شود.

بیکاری در لرستان خیلی آزارم می دهد

رئیس جمهور همچنین اشتغال را یکی دیگر از مشکلات لرستان دانست و افزود: بیکاری در لرستان به عنوان یک دانش آموز و رهبری بسیار متضرر شد. وضعیت بیکاری در استان ها از جمله لرستان که تجهیزات خوب و بیکاری بالاست خیلی به ما آسیب می زند.
رئیسی با تاکید بر اینکه باید وضعیت اشتغال را تغییر دهیم، افزود: مسئولان استانی باید با سرمایه گذاران و کارآفرینان جلساتی داشته باشند، کارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت انجام دهند، همچنین به استاندار توصیه کردم که سریعا وارد عمل شوند زیرا با آن مواجه است متوجه شدیم که باید به سرعت با حل معضل بیکاری در لرستان برخورد کنیم.

وی تاکید کرد: برای جلوگیری از مهاجرت جوانان و خانواده ها باید اقدامات کوتاه مدتی انجام شود.

ساخت راه آهن بخشی از مجوزهای سفر دولت است

رئیس جمهور همچنین افزود: راه آهن و راه آهن لرستان در مصوبات جاده ای گنجانده شده است، اگرچه بحث سد معوقه است، اما باید سال ها پیش موضوع راه آهن حل می شد، امروز مردم را نگران نمی کند.

رئیسی خاطرنشان کرد: باید عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم و سپس برای استان شغل جدید ایجاد کنیم، به هر حال راه آهن خرم آباد در دستور کار و از اولویت های استان است.

وی با تاکید بر توسعه کشور در بستر عدالت گفت: عدالت در برنامه ریزی بودجه و اقداماتی که دنبال می کنیم برای ما بسیار مهم است و باید در سایه عدالت به مسائل رسیدگی شود تا مردم از هر دو عدالت بهره مند شوند. و توسعه.”

تا 50 سال پروژه های نیمه تمام در کشور وجود دارد
سید ابراهیم رییسی گفت: اگر همین روند را دنبال کنیم تا 50 سال پروژه نیمه تمام در کشور وجود خواهد داشت.

آقای رئیسی عصر جمعه در جلسه شورای اداری استان لرستان افزود: یکی از ارزش های مهم کشور تراکم نیروی کار به ویژه بحث نیروی کار جوان است، ما زیرساخت ها داریم و استان لرستان ظرفیت، امکانات و قابلیت های بالایی دارد. اما باید به درستی مدیریت و پیگیری شود.” کرد.

وی با بیان اینکه درخواست کار از دیگری اشتباه است، ادامه داد: اتفاقات مهم کشور پیامد حضور همه است.

رئیسی بیان کرد: لرستان مشکلات مختلفی دارد که با توجه به شرایط استان و کشور قابل حل است وگرنه ادعایی نداشتم اما تلاش و همت مجدانه همه را می طلبد اما چاره ای جز اولویت بندی مبلغ وام نداریم. بنابراین قطعا باید ترجیح داده شود.

وی ادامه داد: همه در لرستان بر موضوع سد تاکید کرده اند که باید ساخت سد معشوره آغاز شود و تا جایی که اعتبار در کشور وجود دارد باید روند کار پیش برود.

وی با اشاره به اینکه تلاش می کنیم تا حدودی شانس خود را در کشور افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم بدهند و برای کارها تلاش کنند چرا که کار به تنهایی و با ابزار خاصی پیش نمی رود.

رئیس جمهور ادامه داد: ماهیت ولادت زینب کبری (BLV) مقاومت در برابر سختی هاست که رمز موفقیت همه انبیاء الهی از جمله پیامبر گرامی اسلام (ص) صبر، بردباری و تحمل سختی ها است. امروز برای همه ما یک وظیفه مهم است.” و همه ما مسئولیت بزرگی داریم، اما باید در مورد کار خاص صبور باشیم.

رئیسی با اشاره به اینکه مشکلات باید توسط مدیران شایسته حل شود، گفت: برای انجام کارها باید صبور باشیم و ظرفیت سازی کنیم.

وی همچنین پیش از یاد و خاطره مرحوم آیت الله عباسعلی صادقی و یاد و خاطره خوش مردم لرستان، این عالم وارسته را گرامی داشت:

دکمه بازگشت به بالا