ورزش

ژنرال ملی‌پوش قلابی برای گل‌گهر خرید!/عکس

حضور اریک بانیاما در تیم فوتبال گل گهر سیرجان حواشی جالبی دارد. بازیکنی که طبق قوانین نقل و انتقالات فوتبال ایران باید ملی پوش باشد اما هنوز ابهامات زیادی در این موضوع وجود دارد. از جمله نامه ای از سوی اتحادیه فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر حضور این بازیکن در تیم ملی و حضور در چهار بازی دوستانه، اما سوابق او این موضوع را نشان نمی دهد.

نامه فدراسیون فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران خطاب به مهاجم 25 ساله تیم فوتبال گل گهر در 9 شهریور، 11 آنلاین و 10 آبان 2020 و 20 فوریه 2021. 1399) 45، 7، 32 و 4 دقیقه مقابل لیبریا، بنین، توگو و رواندا بازی کرد، اما ابهام کجاست؟

شاکیان باشگاه گل گهر که نقش اریک بانیاما را بازی می کرد، معتقدند که نامه علاقه مندی انجمن گابن نادرست است. با توجه به اینکه مهاجم گابنی در گل گهر برخلاف خواسته، سابقه ملی نداشت و هرگز برای تیم ملی گابن بازی نکرد. این مشکل در آمار و سوابق تیم ملی گابن نیز مشهود است و سوء تفاهم درباره نامه ارسالی به فدراسیون فوتبال را تشدید می کند.

از چهار بازی دریافتی در نامه فدراسیون گابن به فدراسیون فوتبال ایران، سه بازی با لیبریا، توگو و رواندا به هیچ وجه حل و فصل نشده است و مشخص نیست این نامه با چه اطلاعات و سوابقی برای فوتبال ایران ارسال شده است. اتحادیه. فدراسیون. آخرین بازی گابن مقابل لیبریا، توگو و رواندا در سال های 1996، 2012 و 2016 بود، اما هنوز علاقه به تاریخ تولد اریک بانیاما و اولین و آخرین بازی گابن مقابل لیبریا وجود دارد. در زیر نامه فدراسیون فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران آمده است:

ژنرال برای گل گهر کلاه ملی تقلبی بخر.  / عکس

مهاجم 25 ساله کالواری متولد 10 مارس 1996 است و طبق آمار منتشر شده اولین و آخرین دیدار گابن و لیبریا به 16 ژانویه 1996 برمی گردد. یعنی دو ماه قبل از تولد بانیاما، گابن تنها بازی خود را مقابل لیبریا انجام داد که با نتیجه 2-1 پیروز شد و تصویر زیر را مشاهده می کنید:

ژنرال برای گل گهر کلاه ملی تقلبی بخر.  / عکس

گابنی ها از سال 1996 مقابل لیبریا بازی می کنند، زمانی که نامه ای به اتحادیه فوتبال اعلام کرد که بانیاما در 9 سپتامبر 2020 برای تیم ملی لیبریا بازی کرده است. حتی در شرایطی که اصلاً چنین رقابتی در آمار وجود ندارد. در این نامه به حضور مهاجم گل گهر در یک بازی هفت دقیقه ای در بازی گابن – بنین در 11 اکتبر 2020 اشاره شده است. البته از چهار بازی ذکر شده در نامه فدراسیون فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران، این تنها بازی است و در آمار نیز گنجانده شده است، اما هیچ اطلاعاتی از حضور بانیاما حتی در لیست ذخیره ها دیده نمی شود. بازیکنان تصویر زیر مربوط به بازی گابن – بنین است که اسامی بازیکنان اصلی و ذخیره دو تیم در آن مشخص شده است:

ژنرال برای گل گهر کلاه ملی تقلبی بخر.  / عکس

دو بازی دیگری که بانیاما به آن اشاره کرد و در آن ها در گابن بازی کرد و همچنین یک تیم ملی داشت، مربوط به جدال این تیم با توگو و رواندا در 10 نوامبر 2020 و 20 فوریه 2021 و همچنین در این روزها است. گابن با آن سربازان ملاقات نکرد. تصاویر زیر دیدارهای اخیر گابن با توگو و رواندا را نشان می دهد:

ژنرال برای گل گهر کلاه ملی تقلبی بخر.  / عکس

ژنرال برای گل گهر کلاه ملی تقلبی بخر.  / عکس

آمار و اطلاعات ثبت شده برای بازی های گابن نشان می دهد که اطلاعات ارسالی فدراسیون گابن به فدراسیون فوتبال ایران کذب است، زیرا اطلاعاتی در مورد ملیت بانیاما وجود ندارد و طبق قوانین نقل و انتقالات فوتبال ایران، این بازیکن نباید به گل گهر بپیوندد. برای این تیم بازی کند اینکه چگونه چنین اطلاعاتی در نامه ای که از سوی اتحادیه فوتبال گابن ارسال شده، جعل شده یا به این اتحادیه منتقل شده است، جای سوال دارد. سوال بعدی درباره کمیته نقل و انتقالات لیگ است که چطور با یک استعلام ساده قانع شدند و سوابق بازیکن را به درستی بررسی نکردند؟

کمیته نقل و انتقالات لیگ که قوانینی برای جذب بازیکن خارجی دارد باید بررسی دقیق تری درباره بازیکن گابنی انجام دهد چرا که یک جستجوی ساده اینترنتی نشان می دهد که بانجاما سابقه ملی ندارد و مشخص می شود که گل گهر دچار مشکل می شود یا خیر. استقلال بیمار است اعتراض پیکان به بازیکن بازی در گل گهر.

257 251

بیشتر بخوانید: قهرمان بودن استقلال پشت پرده سیاسی نیست!

دکمه بازگشت به بالا