رویدادها

احداث سیل‌بند خرم در اولویت اقدامات قرار گیرد 

ساخت سد خرم باید در اولویت باشد

رویداد برتر/ کرمان وزیر کشور با تاکید بر اینکه کمک ها باید هدفمند و هوشمند باشد، تصریح کرد: ساخت سیل بند خرم را در اولویت قرار دهید و امروز نیاز همه مردم منطقه است.

احمد وحیدی با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات کشور در رودبار جنوب با حضور رئیس جمعیت هلال احمر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رودبار جنوب، رئیس جمعیت هلال احمر را مورد خطاب قرار داد. رهبر. سازمان مدیریت بحران استان کرمان معیشت پیدا کنید و از توزیع مناسب آن اطمینان حاصل کنید و فردا ۱۰۹ روستای سیل زده دهستان جازموریان بسته معیشتی دریافت کنند.
وی ادامه داد: حداقل 50 هزار بسته مواد غذایی باید در منطقه بین مردم توزیع شود.
وزیر کشور احیای سدها را ضروری دانست و گفت: بازسازی سدهای آسیب دیده به گونه ای که در صورت بارندگی جدید آسیب زیادی نبینیم و همچنین تعمیر و بازسازی منابع آبی کشاورزی (کانال و چاه) انجام می شود. در سیل نابود شدند.
وی افزود: تخلفات ساخت و ساز غیرمجاز در رودخانه ها را حتما گزارش دهید.
وزیر کشور با بیان اینکه مسئولان باید خادم مرگ باشند، تصریح کرد: در امداد از آبروی مردم پاسداری کنید.
وی با اشاره به خسارت سیل به بخش کشاورزی گفت: فهرستی از کشاورزانی که محصولاتشان در سیل از بین رفته و از افراد خصوصی برای کاشت محصول وام گرفته اند و همچنین کسانی که از بانک ها وام گرفته اند، تهیه کنید. آنها را به تعویق بیندازید.
به گزارش رویداد برتر، علی زینی وند استاندار کرمان گفت: برآوردهای اولیه از خسارات سیل انجام شده است.
وی درباره گستردگی سیل و باتلاقی برخی مناطق گفت: دیشب و امروز به همه مناطق سیل زده دسترسی نداشتیم، اما فردا دیگر نمی پذیریم که در هیچ یک از مناطق خدمات ارائه نکنیم. .
استاندار کرمان گفت: تیم مهندسی ارتش فردا با تجهیزات وارد منطقه می شود.
به گزارش رویداد برتر، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز گفت: ظهر امروز هزار پرس غذا تنها در روستای نهضت آباد توزیع شد.
وی با بیان اینکه در خارج از شهرک رودبار نیاز به نیروی کار نداریم و فقط برای خود تسهیلات می دهیم، تصریح کرد: توزیع بسته های مسکن 72 ساعته، چادر و پتو بر عهده ماست.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بر لزوم ساخت و بازسازی سرویس های بهداشتی آسیب دیده یا تخریب شده در اثر سیل تاکید کرد.
به گزارش رویداد برتر، فرماندار رودبار جنوب با اشاره به وقوع سیل 12 روز پیش و خسارات وارده به مناطق جنوبی استان، گفت: تمام امکانات دولتی و خصوصی را برای حفر و ترمیم سدها انجام داده ایم. ”
وی با بیان اینکه خوشبختانه در شهرستان رودبار خسارت خاصی وارد نشده است، تصریح کرد: روستاهای حاشیه هلیل رود و تالاب جازموزیان دچار آبگرفتگی، قطع روستاهای منطقه جاسموریه و قطع حدود 290 راه روستایی در رودبار شد. .
فرماندار رودبار جنوب گفت: امدادرسانی ها ادامه دارد اما با توجه به گستردگی سیل و پراکندگی روستاها امدادرسانی به سختی انجام می شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر تنها چهار روستا ارتباط تلفنی خود را قطع کرده اند.
سالاری معاون فرماندار رودبار جنوبی نیز گفت: عمده مشکلات در قطعه جاسموریان است و 114 روستا دارد و بلید با بالگرد به تعدادی از آنها کمک کرد.
وی ادامه داد: برخی از روستاهای اطراف تالاب جازموریان دارای اقشار نیازمند به مواد غذایی هستند و به همین دلیل تماس می گیرند که فقط آب خالی و نان به ما بدهند.
فابروز فرمانده سپاه شهرستان جیرفت نیز گفت: تقریبا 80 درصد از شهرستان رودبار آسیب دیده و حدود 30 هزار بسته معیشتی مورد نیاز است.
به گزارش رویداد برتر، تصمیم بنیاد مستضعفان برای جایگزینی سیمان مورد نیاز برای بازسازی و ترمیم مناطق سیل زده گرفته شد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا