استان ها

هرگز در خانه‌ی دیگران به این 8 مورد دست نزنید!

اتاق خواب

از رفتن بدون اجازه به اتاق خواب میزبان خودداری کنید. ورود به حمام آنها بدون اجازه شما یا بدون اطلاع میزبان شما اکیدا ممنوع است.

البته، استثناهایی وجود دارد. اگر فرد را به خوبی می شناسید یا در یک فضای نشیمن مشترک، استودیو یا آپارتمان کوچک زندگی می کنید، ممکن است مشکلی وجود نداشته باشد. با این حال، بهتر است تا زمانی که از شما خواسته شود روی تخت کسی بنشینید یا استراحت کنید، صبر کنید.

بسیاری نیز اتاق خواب را برای نگهداری مانتو در بدو ورود مناسب می دانند. فقط صبر کنید تا پیشنهاد شود، به جای اینکه فرض کنید مشکلی وجود ندارد.

8 چیزی که نباید در خانه دیگران دست بزنید

با کفش وارد شوید

بسیاری از خانواده ها به دلایل شخصی یا هنجارهای فرهنگی با کفش وارد خانه نمی شوند. بهتر است ببینید میزبان شما در خانه شما چگونه است. اگر در خانه خودشان باشند کفش آن‌ها آن را می‌پوشند، احتمالاً می‌توانید فرض کنید که آزارتان هم نخواهد داد. اگر شک دارید، می توانید از آنها بپرسید.

مکان دیگری که نباید پای خود را بالا بیاورید، جلوی کاناپه یا میز است.

8 چیزی که نباید در خانه دیگران دست بزنید

یخچال و کمد

به نظر نمی رسد که اینطور باشد، اما برخی ممکن است متوجه نباشند که رفتن به یخچال دیگران چقدر بی ادبانه است. اگر گرسنه هستید، به میزبان خود بگویید یا به شما پیشنهاد دهید که غذا بخورید. اگر بیشتر می‌مانید، میزبان شما احتمالاً غذا را آماده می‌کند و می‌خرد، اما ایده خوبی است که مقداری نیز پیشنهاد دهید. غذا بیاورید یا بخرید. و اگر برای شام آمدی از آنچه برایت آماده کرده اند بخور و پیشنهاد کن که با هم غذا بیاورند.

اگر رژیم غذایی محدودیت داشته باشید، از قبل به میزبان اطلاع دهید یا غذا را با خود ببرید. به میزبان کمک کنید تا آشپزی کند و برای شستن و تمیز کردن ظروف با یکدیگر همکاری کنند.

8 چیزی که نباید در خانه دیگران دست بزنید

رادیاتور یا ترموستات

همیشه به میزبان خود اجازه دهید دمای ترموستات را تنظیم کند. بالاخره اینجا خانه آنهاست و قبض را پرداخت می کنند. اگر خیلی سرد می‌شوید، یک ژاکت از آن‌ها قرض بگیرید، یا اگر یک شب می‌مانید، یک پتو اضافه بگیرید. اگر بیماری دارید که شما را بسیار گرم می کند سرما حساس، همیشه میزبان خود را از قبل مطلع کنید تا بتوانید با توجه به شرایط خود برنامه ریزی کنید.

کشو و میز تحریر

مطمئنا همینطوره خشونت به زندگی خصوصی میزبان شما به اشیایی که عمومی نیستند دست نزنید و بدون اجازه وارد محل نشوید. ممکن است برخی چیزها گیر کند، اما دست زدن به وسایل شخصی میزبان ممنوع است.

8 چیزی که نباید در خانه دیگران دست بزنید

فضاهای کاری، نامه ها و فاکتورها

همیشه خوب است که از کنجکاوی در خانه دیگران پرهیز کنید. در برخی از خانه ها، اتاق خواب مهمان ممکن است یک دفتر کار خانگی باشد. شما نمی دانید چگونه وسایل آنها را مرتب کنید، بنابراین سعی کنید وقتی در اتاق مهمان هستید آنها را لمس نکنید.

8 چیزی که نباید در خانه دیگران دست بزنید

وایفای

از درخواست رمز وای فای خودداری کنید مگر اینکه مهمان طولانی مدت باشید یا با میزبان خود زیاد سفر کنید. اگر در ابتدای مهمانی رمز وای فای خود را بخواهید، متوجه می شوند که ترجیح می دهید با گوشی خود سرگرم شوید. سعی کنید تا جایی که ممکن است از گوشی استفاده کنید تا بیشترین بهره را از مهمانی ببرید.

دکمه بازگشت به بالا