ورزش

از نگاه حل مسئله‌ دانشگاه آزاد تا لزوم تعامل پژوهشگران با صنعت

لاله ملکونیا مدیرکل دانشگاه، صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی و سیدحسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی از بخش های مختلف کارخانه محله بیرجند بازدید و با سیدرضا شمس آبادی مدیر و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کردند. مسئول این شرکت سازنده بزرگ دیدار و گفتگو کردند.


بیشتر بخوانید:

همکاری پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل صنعت خراسان جنوبی

نقش مسئولان پژوهشی در تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت


هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در این نشست اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ظرفیت، امکانات و قابلیت های قابل توجهی برای خدمت به صنعت و توسعه استان دارد.

مدیرکل دانشگاه، مراکز صنعتی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین تصریح کرد: با نظر مثبت دکتر طهرانچی گام های موثری در جهت حرکت به سمت کارآفرینی و حل مسئله برداشته شده است و این فرصت ارزشمندی برای جوانان است. برای دریافت آموزش های فنی و مهارتی.”

ملکونیا با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی زمینه را برای خدمت رسانی بهتر به صنعت فراهم کرده است، ادامه داد: دانشگاه و صنعت آنها تاکنون نتوانسته اند به یک مخرج مشترک و یک زبان مشترک برسند و یکدیگر را درک کنند.

از منظر حل مشکل دانشگاه آزاد تا نیاز پژوهشگران به تعامل با صنعت

وی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی به جزیره و شبکه ای جامع، قوی و یکپارچه از آزمایشگاه ها تبدیل شده است و این ظرفیت گسترده، تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی ساختاری در هیچ دانشگاه کشوری به اندازه دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد.

مدیرکل دانشگاه، مراکز صنعتی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان جنوبی می تواند در زمینه های مختلف به شرکت کویر تایر کمک کند، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای 400 واحد دانشگاهی و 22 هزار هیئت علمی است. اعضا با داشتن 11000 مرکز خدمات آزمایشگاهی و 170 مرکز تحقیقاتی علاوه بر صنعت در کشور از بهترین اساتید هستند.

رئیس کارخانه کویرتایر همچنین با ابراز خرسندی از رویکرد جدید صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شرکت کویرتایر هر ساله نیازهای پژوهشی و فناوری خود را به صورت فراخوان اعلام می کند.

شمس آبادی تصریح کرد: با طراحی و رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی در حال جلب اعتماد صنعت هستیم.

وی تصریح کرد: شرکت کویرتایر می تواند از اساتید و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی در سه حوزه اکتشاف مواد اولیه، آزمایش قطعات مکانیکی، فرآوری و ساخت استفاده کند.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا