ورزش

صربستان؛ عقاب‌ها به پرواز درمی‌آیند

صرب ها نیز در سومین حضور خود در مسابقات جهانی می خواهند برای سومین بار به مرحله گروهی صعود کنند.

به گزارش رویداد برتر، صربستان خودش چندان به فوتبال افتخار نمی کند. در سال 1976، یوگسلاوی سابق از امتیاز میزبانی خود برای بردن جام اروپا استفاده کرد. پس از تجزیه یوگسلاوی، “صربستان و مونته نگرو” کشوری در جام جهانی 2006 بود که عملکرد ضعیفی داشت و از همان گروه حذف شد. پس از اعلام استقلال صربستان و جدایی از مونته نگرو، این تیم اولین حضور خود را به عنوان یک کشور مستقل در جام جهانی 2010 انجام داد.

با این حال صربستان در آن سال نتوانست از گروه خود به مرحله بعد صعود کند و به همین دلیل این تیم آرزوی دور دوم را داشت. 4 سال بعد صربستان نتوانست به جام جهانی برزیل راه پیدا کند اما این تیم دوباره در جام جهانی روسیه حضور داشت و در همان دور گروهی حذف شد تا این تیم در این مدت نتوانست از گروه خود صعود کند. صربستان اکنون بهترین تیم سال های اخیر را دارد و می خواهد بهترین نتایج را کسب کند.

تیم ملی صربستان مستقیماً در جام جهانی 2022 پرتغال را شکست داده و اکنون باید از اعتبار فوتبال خود در قطر دفاع کند. همچنین لازم به ذکر است که صرب ها تاکنون در جام جهانی حضور نداشته اند و نتوانسته اند به جام جهانی 2020 راه پیدا کنند.

ستاره

الکساندر میترویچ

صربستان؛  عقاب ها پرواز می کنند

برترین گلزن تاریخ تیم ملی صربستان و مهاجم فولام قدرت گلزنی بسیار خوبی در تیم ملی خود دارند و مهره ها و ستاره های اصلی این تیم محسوب می شوند. او با وجود 27 سال سن، در 69 بازی 44 گل به ثمر رسانده است. او یکی از عواملی بود که صربستان را در مقدماتی جام جهانی قطر درخشید و در جام جهانی مقابل پرتغال مقام اول را کسب کرد. مهاجم سابق نیوکاسل و اندرلخت سال ها در خط مقدم فولام حضور داشت و دومین حضور خود در جام جهانی را تجربه می کند. او به همراه دوسان تادیچ یک نیروی تهاجمی قوی برای صربستان ایجاد خواهد کرد.

اتوبوس راه دور

دراگان استویکوویچ

صربستان؛  عقاب ها پرواز می کنند

سرمربی 57 ساله تیم ملی فوتبال صربستان پیش از حضور روی نیمکت تیم ملی خود در چین هدایت تیم کانتون را بر عهده داشت. او در 12 مسابقه 8 برد در تیم ملی کسب کرده است که قابل توجه است و نتایج خوبی را نشان می دهد. معلوم می شود این مربی گمنام می تواند برای اولین بار صرب ها را به دور دوم جام جهانی برساند یا خیر.

* تیم ملی صربستان در یک نگاه

جوایز: چهارمین دوره طلای المپیک 1962 و 1960 جام جهانی در قالب یوگسلاوی

گلزن: الکساندر میتروویچ (44 گل)

بیشترین بازی شده: برانیسلاو ایوانوی (105 بازی تیم ملی)

نحوه صعود: به عنوان تیم اول گروه صعود کنید

عملکرد دوره قبلی: سقوط در دور گروهی

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا