خارجی

ترکی فیصل خطاب به کلینتون: ما بچه مدرسه‌ای نیستیم!

رئیس سابق اطلاعات عربستان سعودی از اظهارات هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا در مورد لزوم افزایش تولید نفت عربستان به شدت انتقاد کرد و به کلینتون گفت: ما پسر مدرسه ای نیستیم!

به گزارش رویداد برتر، «ترکی فیصل» رئیس پیشین اطلاعات عربستان سعودی در گفت وگو با «عرب نیوز» به اظهارات هیلاری کلینتون مبنی بر اعمال سیاست «هوچ و چماق» در قبال عربستان برای افزایش میزان نفت پاسخ داد. تولید و گفت: ما مدرسه ای نیستیم که چنین سیاستی را برای افزایش تولید نفت اعمال کنیم.

ترکی فیصل افزود: ما بچه مدرسه ای نیستیم که به عنوان هوچ و چماق با ما تماس بگیریم. ما کشوری با حاکمیت هستیم و زمانی که با ما منصفانه و عادلانه رفتار شود، به یکدیگر پاسخ می دهیم.

رئیس سابق اطلاعات عربستان گفت: مایه تاسف است که سیاستمداران در هر کجا که هستند چنین اظهاراتی را بیان می کنند و ما امیدواریم که روابط آمریکا و عربستان قطع نشود.

وی گفت: واشنگتن و ریاض باید با نفوذ ایران در منطقه روبرو شوند.

ترکی فیصل گفت: بایدن در مبارزات انتخاباتی خود اعلام کرد که عربستان را ترک می کند و البته با توقف عملیات مشترک آمریکا و عربستان علیه کلبه یمن به وعده خود عمل کرد.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا اخیرا در برنامه ANBI در پاسخ به این سوال که آیا عربستان سعودی با افزایش تولید نفت به منظور کاهش قیمت مخالف است یا خیر، گفت: «زیرا ما در حال حاضر در یک بحران وجودی هستیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا