اقتصادی

تصمیم جدید برای بازپرداخت بدهی‌های سرخابی‌ها

رئیس دفتر آماده سازی شرکت ها و بنگاه های سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: حداکثر 25 درصد از درآمد حاصل از آبونمان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صرف بازپرداخت بدهی های دو باشگاه می شود.

حسین امیررحیمی روز گذشته در گفت وگو با رویداد برتر، از ارسال تاییدیه حسابرس باشگاه استقلال خبر داد و افزود: با توجه به اینکه تاییدیه سازمان حسابرسی روز گذشته به بورس ارسال شد، نماد باشگاه استقلال آماده بازگشایی است و در این خصوص تصمیم گیری شده است. . زمانی که سازمان فرابورس بازگشایی خواهد شد.» این ممکن است این هفته اتفاق بیفتد.

وی در خصوص باشگاه پرسپولیس نیز توضیح داد: تهیه صورت مالی پرسپولیس با مشکل مواجه شده که رفع شده و هم اکنون این صورت مالی در اختیار سازمان حسابرسی است که در صورت تایید سازمان ظرف مدت 10 روز نماد باشگاه خواهد بود. می تواند بازگشایی شود.

رئیس دفتر کارآفرینی و مقدماتی سازمان خصوصی سازی درباره این مشکل توضیح داد: مشکل این بود که درآمد اسپانسر باشگاه پرسپولیس پذیرفته نشده و یا درآمد باشگاه به طور کامل محاسبه نشده است. اگر این درآمدها ثبت نمی شد، باشگاه زیان ده بود در حالی که سال گذشته باشگاه سودآور بود. پیگیری ها و بررسی ها حاکی از آن است که این مشکل قابل حل است و پرسپولیس می تواند درآمدها را به طور کامل و دقیق در گزارش شش ماهه منعکس کند.

35 درصد از وجوه اشتراک صرف بازاریابی و تسویه بدهی می شود

امیر رحیمی با اشاره به تشکیل کارگروهی برای نظارت بر هزینه منابع آبونمان گفت: کارگروه استقلال برای هر باشگاه تشکیل شد که در آن 10 درصد برای بازاریابی نماد و حداکثر 25 در نظر گرفته شد. درصد برای بازپرداخت بدهی دو باشگاه.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر در مجموع 35 درصد از درآمد حاصل از اشتراک فروخته و بازپرداخت می شود. در مورد منابع باقیمانده، کمیته سرمایه گذاری باید طرح های سرمایه گذاری را بررسی و در مورد استفاده از منابع تصمیم گیری کند.

بر اساس این گزارش، فرآیند پذیره نویسی سهام باشگاه های استقلال و پرسپولیس 28 اسفند سال گذشته به پایان رسید و به ترتیب 350 میلیارد و 500 میلیون تومان برای باشگاه پرسپولیس و 359 میلیارد تومان برای باشگاه استقلال درآمدزایی داشت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا