رویدادها

تنها سینمای کاشمر در آتش سوخت

رویداد برتر/ خراسان رضوی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشمر از وقوع آتش سوزی در یکی از سینماهای کاشمر در ایران خبر داد.

امیر نژاد رحیم در گفت وگو با رویداد برتر، افزود: حوالی ساعت 18:20 طی تماس تلفنی غیرنظامی از یکی از سینماهای ایران.

وی گفت: با توجه به بزرگی و گستردگی آتش سوزی ۲ دستگاه خودروی دیگر از ایستگاه آتش نشانی چمران به محل حادثه اعزام شدند. خوشبختانه آتش به تالار بزرگ نرسید اما به دلیل گسترش آتش، کل لابی سینما به طور کامل تخریب شد و تالار بزرگ نیز دود گرفت.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشمر گفت: به دلیل شدت آتش سوزی و ترس از ریزش دیوارها، تمامی راه های منتهی به محل مسدود و شرکت های برق و گاز دسترسی به محل را مسدود کردند. “

وی با بیان اینکه در مجموع 5 دستگاه خودرو با 10 آتش نشان برای اطفای حریق به محل حادثه اعزام شدند، گفت: اطفای حریق بیش از یک ساعت و 20 دقیقه به طول انجامید.

نژاد رحیم گفت: این سینما مجهز به سیستم اطفاء حریق دستی بود و با وجود اینکه سینما به تازگی راه اندازی شده بود اما خوشبختانه هنوز کسی وارد نشده است. تنها فیلمبردار حاضر در سینما بلافاصله پس از وقوع آتش سوزی صحنه را ترک کرد.

وی با انتقاد از ازدحام ایجاد شده در حین آتش سوزی افزود: با وجود نیاز به خیابان و خودروهای سنگین منطقه، اما به دلیل ترافیک سنگین این مشکل مانع از سرویس دهی به موقع شد. از عموم مردم درخواست می شود در این موارد از حضور در محل برگزاری خودداری کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشمر گفت: علت اصلی حادثه هم اکنون در دست بررسی است و به زودی نتیجه آن منتشر می شود.

تنها سینمای کاشمر در سال 1376 پس از 24 سال که در اختیار سازمان هلال احمر این شهرستان بود و ساختمان آن سال ها بلااستفاده بود و تقریباً مخروبه بود به تصرف هلال احمر درآمد. توسط شورای شهر و سایر مسئولین شهر به شهرداری منتقل شده است.

با توجه به فرسودگي بيش از حد ساختمان، تصميم بر آن شد تا اصلاحات فني و استحكامي ساختمان از قبيل ستون بندي، سبك كردن سقف و پي بردن به شالوده و استحكام بنا و استاندارد كردن كيفيت صدا و تصوير انجام شود. نمایش فیلم در این سینما برای این سینما لابی جدید در حدود 300 متر ساخته شده که دارای نمایشگاهی نیز می باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا