خبرهای کلیکسب و کار برتر

گیاه های شما به چه نوع رطوبتی نیاز دارند؟

کمبود رطوبت چیزی است که اغلب گل های شما را می کشد. بنابراین در اینجا نحوه تشخیص نیاز گلهای شما به رطوبت اضافی و راههایی برای تامین آن توضیح داده شده است.

بسیاری از گیاهانی که در خانه های خود پرورش می دهید از جنگل های گرمسیری بوجود آمده اند، جایی که آب و هوا بسیار مرطوب است. گلخانه ها جایی که بیشتر گیاهان آپارتمانی قبل از ورود به مغازه ها و سپس به خانه شما در آن رشد می کنند، محیط ایده آلی را برای رشد آنها فراهم می کنند (نور پراکنده از بالا و رطوبت زیاد است).

از سوی دیگر، خانه های شما معمولاً کاملاً خشک هستند و این تغییر می تواند برای گیاه تازه واردان تکان دهنده باشد. اگر رطوبت هوا واقعاً کم باشد (اغلب به دلیل تهویه مطبوع یا گرمایش)، ریشه های گیاه برای جذب آب کافی برای مقابله با رطوبت از دست رفته از طریق برگ ها دچار مشکل می شوند. اگر رطوبت واقعاً کم باشد، برگ ها قطعاً ظاهر خود را تغییر خواهند داد. آن ها ممکن است شروع به زرد شدن کنند یا لبه های آنها خشک شود.

سنجش میزان رطوبت گیاه با توجه به ظاهر برگهای آن

به ظاهر برگهای گیاهان توجه کنید. شما به راحتی می توانید میزان رطوبت مورد نیاز آنها را از این طریق دریابید. به عنوان یک قاعده کلی هرچه برگها نازک تر باشند، نیاز گیاه به رطوبت بیشتر می شود. برگهای ضخیم، گوشتی یا مومی یا آنهایی که با مو پوشانده شده اند معمولاً نسبت به هوای خشک ایمن سازی می شوند. در حالی که ساکولنت ها و کاکتوس ها می توانند با شرایط بسیار خشک تری کنار بیایند.

چگونه رطوبت مناسب گیاهان آپارتمانی خود را حفظ کنیم؟

برای مقابله با رطوبت کم در خانه چند کار را می توانید انجام دهید. یک راه حل این است که برگهای گیاهان را ترجیحاً صبح و با آب ولرم اسپری کنید.

یک ترفند مفید دیگر این است که گیاهانی را که رطوبت بیشتری را دوست دارند در بشقابی پر از سنگریزه و آب نگه دارید. اینکار باعث ایجاد محیط مرطوب در اطراف گیاه می شود، در حالی که از عدم نشستن آن در حوضچه آب اطمینان حاصل می شود و به طور بالقوه باعث جلوگیری از پوسیدگی ریشه می شود. نگهداری گیاهان در کنار هم می تواند سطح رطوبت را در اطراف برگها افزایش دهد و محیطی کوچک ایجاد کند که به افزایش رطوبت کمک می کند.

همچنین می توانید با پوشاندن هر گل با یک گنبد شیشه ای یا پلاستیکی، یک گلخانه کوچک ایجاد کنید تا رطوبت در داخل آن حفظ شود. اگر واقعاً می خواهید آب و هوای گرمسیری را در خانه به گیاهان خود ارائه دهید، پس روی دستگاه های مرطوب کننده خانگی حساب کنید. دستگاه را در کنار گیاهانی که مرطوب ترین هوا را دوست دارند قرار دهید و بهشت واقعی را در اختیار آنها قرار دهید. همچنین از رطوبت سنج در خانه خود استفاده کنید تا بدانید چه زمانی باید رطوبت بیشتری را برای گیاهان خود تامین کنید.

شاید پیش خود بگویید که چرا این همه به خود سختی بدهیم برای نگهداری گیاهان آپارتمانی؟ باید بگوییم که بهتر است نیمه پر لیوان را نگاه کنید و از فواید و خواص آن ها غافل نشوید. گیاهان آپارتمانی خواص بسیار زیادی دارند گه برخی از آن ها عبارتند از: تصفیه هوا، کاهش صداهای مزاحم، تولید انرژی مثبت و….

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به فواید و خواص گل و گیاه و اینکه چرا باید گیاهان آپارتمانی را به صورت آنلاین خریداری کنیم، میتوانید بر روی لینک کلیک کنید و مطالب را مطالعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا