خارجی

آخرین جزئیات از بهسازی جداره‌های بازار تهران

یزدی از ادامه دیوارکشی در پاچنار، کفاشیان، گذر منوچهرخانی، میدان سیداسماعیل و … خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، امیر یزدی با بیان اینکه حفظ منظر تاریخی منطقه 12 به عنوان قلب تاریخی شهر تهران از نظر ارتقای کیفیت کالبدی و افزایش نظم بصری ضروری است، اظهار داشت: در پایان، مرمت دیوارهای این منطقه یکی از دروس الف است که در گذشته همواره در مرکز مدیریت شهری قرار داشت، اما امروزه به ویژه در بازار تهران، جدی‌تر و با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

شهردار منطقه 12 مرمت دیوار را مجموعه اقداماتی برای ارتقای کیفیت ساختاری و ظاهری نما عنوان کرد و افزود: مرمت دیوار بازار تهران با همکاری شهرداری منطقه 3 در حال انجام است. شهرداری منطقه 12 کسبه بازار تهران و بازار حلی پشتیبانی دفتر توسعه در دوره جدید مدیریت شهری دیوار و سقف گردنه منوچهارخانی و بازار پاچنار و همچنین ادامه تعمیر دیوار در بازار کفش (بین منوچهارخانی و تیمچه حاجب الدوله) و میدان سیداسماعیل در حال انجام است.

وی هدف اضافی این اقدامات را افزایش امنیت و همچنین ایجاد پویایی و نشاط و همچنین احساس تعلق به مکان در شهروندان دانست و بیان کرد: دیوارهای بازار آهنگران و … بزرگ، یا بازارهای کوچک هم شروع شده که انشالله بعد از اتمام فاز مطالعاتی تکمیل و مرحله اجرا محقق می شود.

یزدی ادامه داد: از دیگر برنامه های خارج از بافت بازار یا مطالعات اجرایی می توان به دیوارسازی و میرایی خیابان لاله زار، بررسی مرمت و احیای میدان قیام و بررسی توسعه و احیای شهر اشاره کرد. میدان محمدیه.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا