خبرهای کلی

برداشتن تعلقات دنیوی در مسیرسعادت انسان مهمترین رسالت پیامبران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا صابی نژاد پنجشنبه شب در دومین شب از مراسم عزاداری حوزه هنری و رسانه استان قم اظهار داشت: از اهل مکتب دوری کنیم. بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از مهم ترین موانع تربیت صحیح است.»

رئیس مرکز تحقیقات زنان و خانواده تصریح کرد: آموزه های تربیتی باید مانند نخ های تسبیح به هم متصل شوند و تا زمانی که به منبع اصلی وصل نشوند، نظام آموزشی صحیح محقق نمی شود.

وی تاکید کرد: نظام تعلیم و تربیت باید مبتنی بر توحید باشد چرا که توحید بندگی محض است و در این شرایط جایی برای استکبار نیست.

صابی نژاد ولایت اهل بیت علیهم السلام را مظهر توحید الهی دانست و گفت: اگر وارد توحید خدا شد در واقع به ریسمان الهی چنگ زده است.

رئیس پژوهشکده زن و خانواده تصریح کرد: اگر نظام آموزشی ما بر آن استوار باشد تالی و یک تبر اهل بیت در این صورت اهداف متعالی تربیت اسلامی محقق نمی شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تمجید از جایگاه جوانان پرداخت جویای حقیقت وی با بیان مطالبات و دغدغه های جامعه گفت: جستجوی حقیقت را نمی توان تنها به مسائل اقتصادی محدود کرد.

صابی نژاد تصریح کرد: باید با مسائلی مانند شرک و ظلم به عنوان بزرگترین ظلم زندگی بشر برخورد کرد.

رئیس پژوهشکده زن و خانواده تصریح کرد: دین برای جستجو هدف دین محدود کردن آزادی انسان نیست، بلکه حذف آن است قل زنجیر مسیر تکامل و سعادت انسان است.

وی ادامه داد: مهم ترین رسالت پیامبران الهی، زدودن تعلقات دنیوی و مادی از مسیر سعادت انسان، صعود از پله های ترقی و رشد به سوی کمال است.

دکمه بازگشت به بالا