ورزش

لیگ ۲۲، بدون چانه‌زنی در اختیار اسکوچیچ

به گزارش شفاف، سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در جلسه تمرینی دستیاران و مدیران تیم های لیگ برتری و لیگ یک گفت: می دانید فصل به فصل به جمع بندی فصل به فصل و کنترل دوپینگ جدید نیاز داریم. موارد بیایید در مورد داوری و موضوعات مسابقه صحبت کنیم تا بتوانیم نظر عزیزانمان را بگوییم. انشاالله با این هم بتوانیم سطح مسابقات را بالا ببریم.

وی در خصوص نامه فیفا در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: در انتهای این روند هستیم. گویا نامه ای رسیده است. اولاً مقامات بالاتر مانند وزارت ورزش باید تصمیم بگیرند. من بر متن نامه تسلط کامل ندارم، اما اگر روندی که در نامه ذکر شده نیاز به انجام شود، ما مجری آن هستیم و امیدوارم بتوانیم آن را به درستی انجام دهیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که در این جلسه باشگاه ها و سازمان لیگ چه دغدغه ای داشتند، اظهار داشت: بیشتر چالش ها ناشی از انتظاراتی است که از باشگاه ها می شود. از ماست و اگر بتوانیم این انتظارات را کاهش دهیم، چالش ها کاهش می یابد. در مجموع در صورت اجرای احکام هلدینگ و داوری به این هدف خواهیم رسید.

مهدی در آستانه شروع لیگ برتر درباره وضعیت ورزشگاه ها گفت: از تهران شروع کنیم. سه تیم سایپا، پیکان و هوادار تیم های تهرانی در لیگ برتر و لیگ یک هستند. در تهران فقط ورزشگاه آزادی و پاس قوامین مورد توجه است. در ورزشگاه شهید وطنی همه چیز آماده است به جز چمن ورزشگاه که نمی دانم چه زمانی آماده می شود. در صورت تاخیر در تهیه آن، پیمانکار باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: برخی از قسمت های وی آی پی و سایر قسمت های ورزشگاه آبادان که پس از بازسازی میزبان آن بود تخریب شد. کرمان، انزلی و ورزشگاه امام خمینی اراک برای صعود به لیگ برتر تلاش زیادی می کنند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره بحث حق پخش گفت: حرکت افقی داریم. هیچ ساختار تجاری تعریف شده ای برای باشگاه ها وجود ندارد. این کار بستری است که توسط قانونگذار محترم و شورای اسلامی ورزش حرفه ای تعیین می شود. وزارت ورزش می تواند متولی آن باشد. ما همچنین یک راه حل سریع برای استقلال مالی باشگاه ها داریم. دلیل اصلی عدم موفقیت استقلال و پرسپولیس برای گرفتن مجوز حرفه ای مشکلات مالی بود. انضباط مالی و اداری باشگاه های ما را از نظر مالی مستقل می کند و در صورت تحقق این هدف می توانیم کنترل ها و جریمه های خود را افزایش دهیم. اگر آن استقلال را ندارند ما با آنها چه کنیم؟ حق با آن هاست.

مهدی در پاسخ به این سوال که آیا در برنامه ریزی لیگ برتر به برنامه های تیم ملی توجه شده است، گفت: درخواست آقای اسکوچیچ را زودتر دریافت کردیم و در برنامه ریزی ها به آن توجه کردیم. شما 100% زمانی را که می خواهید بدون مذاکره بدست می آورید. برنامه ما بر اساس برنامه تیم ملی است و هدفمان این است که بدون مشکل به جام جهانی صعود کنیم. اگر فورس ماژور مانند گرد و غبار، آلودگی هوا و… نباشد، می توانیم نیم فصل قبل از جام جهانی را نگه داریم.

وی درباره تاریخ برگزاری سوپرجام توضیح داد: سوپرجام بعد از نیم فصل اول یا بعد از جام جهانی برگزار می شود. قبل از آن فرصتی برای برگزاری سوپرجام نداریم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان درباره سه بازی از دست رفته هفته آخر لیگ بیست و یکم گفت: به دلیل فورس ماژور فقط دعا می کنیم این اتفاق تکرار نشود. .

دکمه بازگشت به بالا