خبرهای کلی

برنده‌ها و بازنده‏‏‌های بازگشت کارلوس کی‏‏‌روش

اگر کی روش به عنوان پیشتاز برای هدایت تیم ملی ایران در جام جهانی دیده شود، از بازگشت او به ایران برنده و بازنده «احتمالی» وجود خواهد داشت.

به گزارش رویداد برتر دنیای اقتصاد وی نوشت: از همان لحظه انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال، شایعه بازگشت کارلوس کی روش به نیمکت تیم ملی ایران مطرح شد، این به نوعی وعده انتخاباتی تاج بود که وی آن را اعلام کرد. علناً در تلویزیون؛ اگرچه این سوال موافقان و مخالفان خاص خود را داشت، البته با پایان رای گیری، شایعات نقل و انتقالات افزایش یافته است، حتی گفته می شد که در شب انتخابات، هیئت رئیسه جلسه فوق العاده ای برگزار خواهد کرد. و اخراج دراگان اسکوچیچ؛ البته تا لحظه نگارش این خبر هیچ خبر رسمی منتشر نشده است.اما اگر کی روش اولین احتمالی برای سرمربیگری تیم ملی ایران در جام جهانی در نظر گرفته شود، برندگان «احتمالی» وجود خواهند داشت. و بازنده های بازگشت او به ایران ارزش دیدن دارد.

برندگان

روزانه

هیچکس در فوتبال این کشور به اندازه کارلوس کی روش به او اعتماد نکرد. سرمربی پرتغالی معتقد بود چاسمی مدرن ترین مدافع میانی سال های اخیر فوتبال ایران است. معمولا اسم این بازیکن را در لیست مهمان می دیدیم. پس از رفتن او ستاره اقبال چشمی هم شروع کرد و این بازیکن را در تیم ملی ندیدیم. بعید است که در صورت بازگشت کارلوس، چاسمی را یک بار دیگر به اردو فراخواند. بازیکنی که امسال به لیگ برتر بازگشته و در دو پست دفاع میانی و هافبک دفاعی بازیکن استقلال است.

احسان حاج صفی

از جمله بازیکنان مورد علاقه کارلوس کی روش بود که در زمان او تعداد بازی های تیم ملی به میزان قابل توجهی افزایش یافت. حاج صفی در تیم ملی در دو پست دفاع چپ و هافبک میانی بازی می کرد اما در دوران دراگان اسکوچیچ به تدریج به حاشیه رانده شد. او تقریباً از ترکیب اصلی کنار رفت و در این مدت نظرات ضد و نقیضی درباره سرمربی کروات وجود داشت. حاج صفی زمانی از اسکو حمایت کرد اما پس از آن به جمع منتقدان این مربی پیوست و داستانی نوشت که در آن تلویحا از کاندیداتوری مهدی تاج در انتخابات اتحادیه فوتبال انگلیس حمایت کرد.

کریم انصاری فرد

وضعیت او شبیه حاج صفی و حتی بدتر از آن در دوران اسکوچیچ است. در دوران کی روش، انصاری فرد دلیل اصلی دعوت او به تیم ملی و حتی گلزنی به پرتغال در جام جهانی 2018 بود. با این حال، او در دوران اسکوچیچ به طور کامل از تیم ملی خارج شد. اسکو حتی در غیاب سردار آزمون و مهدی طارمی ترجیح داد سیستم را عوض کند اما از کریم استفاده نکرد. انصاری فرد در اردوی قطر به تیم ملی دعوت نشد و در صورت ماندن سرمربی کروات، احتمال غیبت او در جام جهانی نیز زیاد است.

میلاد محمدی

مدافع چپ مورد علاقه کارلوس کی روش بود که با او در جام جهانی 2018 شروع کرد. با این حال، این بازیکن در دوران دراگان اسکوچیچ هرگز جدی گرفته نشد. سرمربی تیم ملی کرواسی برای پست دفاع چپ بیشتر به امید نورافکن و وحید امیری توجه کرد و حتی به نظر می رسید جعفر سلمانی را به محمدی ترجیح داده است. در نتیجه عجیب نبود که در این مدت میلاد به جمع منتقدان سازمان همکاری شانگهای پیوست و داستان هایی از مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش منتشر کرد! بازگشت نهایی کی روش می تواند شرایط او را تغییر دهد.

رامین رضاییان

همه اینهایی که گفتیم دو سه سال در اردوی تیم ملی بودند اما رامین رضاییان داستان دیگری دارد. اسکوچیچ خط قرمز کاملی روی نام خود کشید و عنوان کرد که این بازیکن از نظر فنی به خصوص در خط دفاعی انتظارات او را برآورده نمی کند. حتی شنیده ها حاکی از آن بود که غیبت رضاییان در تیم ملی به دلایل غیر فوتبالی بوده است. در نتیجه رضاییان به گروه طارمی گرایش پیدا کرد و با اینکه انتخاب نشد، داستان هایی هم علیه اسکوچیچ تعریف کرد. قطعا از بازگشت خوشحال خواهم شد.

بازنده ها

امیر عابدزاده

اگر فکر می کنید عجیب ترین اتفاق ماه های پر فراز و نشیب تیم ملی چه بوده است، حضور امیر عابدزاده در یک بازی تاریخ ساز به قیمت دراگان اسکوچیچ را به شما می گوییم! سرمربی تیم ملی کرواسی به قدری به امیر اعتماد کرد که در چند بازی مقدماتی جام جهانی بیرانوند را نیمکت نشین کرد و از او در ترکیب اصلی استفاده کرد. حتی به جرات می توان گفت که نیمی از توهین های اسکو در تیم ملی به دلیل گل بد عابدزاده در سئول بوده است. با این حال در صورت بازگشت کی روش به تیم ملی بعید است امیر شانس حضور در ترکیب اصلی را داشته باشد.

شجاع خلیل زاده

امروز نام او در میان بازنده های احتمالی بازگشت کی روش قرار دارد. شجاع از نظر فنی مدافع خوبی است اما سرمربی پرتغالی هیچ وقت به او اعتماد نکرد و این موضوع ادامه پیدا کرد تا اینکه اختلاف بین آنها شخصی شد و نه فوتبالی. اسکوچیچ وارد شد، بلافاصله شجاع را به یکی از بازیکنان اصلی خود تبدیل کرد و این بازیکن با خیال راحت در مقابل کی روش مصاحبه کرد. کارلوس نشان داده است که هرگز از آن دسته افرادی نیست که چنین سوالاتی را نادیده بگیرد. شجاع اگر به نیمکت بازگردد شاید حتی جام جهانی را هم نبیند.

صادق محرمی

یکی از بازیکنانی که پس از جدایی کارلوس کی روش وارد تیم ملی شد، صادق محرمی بود. البته منتقدان زیادی هم دارد و خیلی ها معتقدند با حضور امثال رامین رضاییان، وریا غفوری و دانیال اسماعیلی فرد نباید در محرم باشد. با این حال، اسکوچیچ همیشه دیدگاه متفاوتی داشت و تقریباً هرگز ایمان خود را به صادق از دست نداد. در صورت تغییر کادر فنی تیم ملی، احتمال ادامه حضور محرمی در ترکیب اصلی کاهش می یابد. خبر بد برای این بازیکن در آستانه جام جهانی چیست؟

امید در کانون توجه

شرایطش شبیه محرم است. امید نورافکن در دوران اسکوچیچ بسیار جدی گرفته شد و در بازی های زیادی به ایفای نقش پرداخت. او در دو پست دفاع چپ و هافبک میانی بازی می کند اما اسکوچیچ در این بازیکن آنقدر قوی بود که یک بار در غیاب شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان مدافعان اصلی تیم ملی، اسکوچیچ از آن استفاده کرد. بازیکن در قلب خط دفاعی و طعنه های بی شماری شنیده شد. با تمام این اوصاف بعید به نظر می رسد در صورت تغییر کادر فنی تیم ملی چنین شرایط ایده آلی را در کانون توجهات قرار دهد.

علی قلی زاده

او همچنین یکی از بازیکنان مورد علاقه اسکوچیچ است. سرمربی تیم ملی کرواسی آنقدر به وینگر شارلوا اعتقاد راسخ دارد که با وجود ترافیک زیاد در پست های حمله، تقریبا همیشه از قلی زاده در ترکیب اصلی استفاده می کرد. اگرچه اسکوچیچ اغلب به حمایت از پرسپولیسی های تیم ملی متهم می شود، اما او حتی ستاره ای مانند مهدی ترابی را نیمکت نشین کرد تا برای قلی زاده بازی کند. قلی زاده اولین بازی های رسمی خود را برای تیم ملی در دوران اسکوچیچ انجام داد و بعید است که از بازگشت کی روش خوشحال باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا