خارجی

ساپینتو مربی درجه یکی نیست/ پرسپولیس در هر شرایطی مدعی قهرمانی شمرده می‌شود

پیشکسوت تیم استقلال گفت: برای کسب عنوان قهرمانی باید امتیاز هفته های اول را گرفت.

کروش چتزر در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره شرایط استقلال در این فصل لیگ برتر اظهار کرد: شکست هفته اول استقلال را باید اتفاق خوبی دانست چرا که این تیم در گذشته نتایج درخشانی کسب کرد. فصل و ریکاردو ساپینتو در کار بهتر است فضای فوتبال ایران آشنا شده است. سرمربی پرتغالی هنوز شناخت کافی از بازیکنان تیمش نداشته است اما در بازی گذشته نشان داد مربی انعطاف پذیری است و در این مسیر با آنها بیشتر آشنا خواهد شد. امتیازات ابتدای فصل در انتخاب قهرمان بسیار مهم است و استقلال برای کسب امتیاز باید در این هفته ها بیشترین تجربه را داشته باشد. ساپینتو مربی درجه یک نیست اما اهل فوتبال هجومی پرتغال است و می خواهد با این نوع فوتبال تیمش را هدایت کند اما نبود یک هافبک پاسدار خوب در خط حمله در استقلال مشهود است و این مانع می شود. او از تحقق خواسته هایش

وی ادامه داد: فرم دفاعی استقلال از زمانی که از دفاع سه نفره به دفاع چهار نفره تبدیل شد، رشد کرد. روزبه چشمی و رافائل سیلوا با توجه به سن و سالشان دیر بازگشته اند اما حالا چشمی به هافبک دفاعی تبدیل شده است که می تواند موثرتر بازی کند و با جنگندگی خود حملات حریف را نابود کند. مشکل دیگر استقلال این است که از صفحات به خوبی استفاده نمی کند. حردانی، جلالی یا سلمانی می توانند به صورت جانبی حرکت کنند و وارد برنامه های هجومی شوند و در چنین نفوذهایی با کمک قائدی و حتی محبی در محوطه جریمه حریف خطرناک باشند. بازگشت بازیکنان غایب در ترکیب به معنای روزهای خوب برای استقلال است. این تیم باید همه ابزار را داشته باشد و در چنین شرایطی شانس قهرمانی در جام حذفی را دارد. عناصر هجومی استقلال می توانند دروازه حریف را تکان دهند، هرچند شهبازا که یکی از بازیکنان خوب فوتبال ایران بود با توجه به سن و سالش با شرایط مورد انتظار هواداران فاصله زیادی دارد و برای ورود باید تلاش بیشتری کند. بسیار کارآمدتر است.

پیشکسوت تیم استقلال خاطرنشان کرد: استقلال در هفته پنجم لیگ برتر یک بازی مقابل پیکان دارد که این یک برتری مقابل چنین حریفی است. تیمی که در سطح متوسط ​​بازی می کند اما اغلب در مقابل استقلال انگیزه مضاعف دارد و خطرناک به نظر می رسد. آنها در این فصل نتایج قابل قبولی کسب کرده اند و در رده پنجم جدول قرار دارند. مجتبی حسینی که زمانی در سایپا با من همبازی بود، سرمربی خودروسازان است و مطمئنا برای کسب نتیجه مطلوب برای تیمش به مصاف قهرمان فصل گذشته لیگ برتر خواهد رفت. اما استقلالی ها با حمایت بازیکنان مسن تر، بازیکنان بهتر و حمایت هواداران به خصوص هواداران زن خود می توانند این حریف جسور را شکست دهند. در چنین مسابقاتی باید فرصت طلب باشید، فضا و زمان را از حریف دور کنید تا به نتیجه خوبی برسید.

تشتزر درباره نبرد دیگر رقبای استقلال گفت: پرسپولیس رقیب سنتی است که در هر شرایطی می تواند قهرمان شود و البته هواداران این هفته بازی سختی خواهند داشت. تیمی که با سرمربیگری ساکت الهامی و سرمربیگری شاهرخ بیانی حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. سپاهان با صرف هزینه های زیاد و رساندن یک مربی سرشناس پرتغالی به سطحی که هواداران این تیم اصفهانی انتظار قهرمانی در لیگ را دارند، سطح انتظارات هواداران را بالا برده است. فولاد خوزستان با جواد نکونام خیلی خوب شروع کرده و تا پایان فصل باید منتظر شگفتی های این تیم باشیم. گلگهار سیرجان روی نیمکت امیر قلعه تیمی را می بیند که با تجربه وارد زمین شده است. مس رفسنجان نیز با مربیگری محمد ربیعی خوب بازی می کند. در این فصل نسبت به فصول گذشته لیگ پویا تری را در قبس می بینم و می توان شاهد مسابقات بیشتر و زیباتری بود.

انتهای پیام/4048/

دکمه بازگشت به بالا