خبرهای کلیکسب و کار برتر

صندلی اپن چیست؟

آشپزخانه اپن چیست؟

همانطور که از اسمش مشخص است آشپزخانه اپن یا آشپزخانه با طراحی باز نوع خاصی از آشپزخانه است که دیوار یا مرزی با بقیه فضاها ندارد (البته که بعضی از آشپزخانه های اپن می توانند یک یا دو دیوار یا دیوایدر داشته باشند). این فضا از اتاق های اطراف دیده می شود و معمولا با صندلی اپن زیباتر نیز میشود.

 آشپزخانه کاملا اپن برای خانه های نسبتا کوچک فوق العاده است چون هیچ فضایی حتی فضایی به باریکی یک دیوار یا دیوایدر کوچک را هدر نمی دهد و به فضاهای مختلف این اجازه را می دهد که به یکدیگر متصل باشند و خانه را بزرگتر از چیزی که واقعا هست نشان بدهند.

آشپزخانه اپن همچنین خانه را از حالت خشک و رسمی در می آورد و دوستانه تر می کند. می توانید از داخل آشپزخانه با اعضای خانواده یا دوستانتان حرف بزنید و صورتشان را ببینید. حتی وقتی مهمان دارید فرایند آماده کردن غذا شما را از آنها دور نخواهد کرد.

آشپزخانه اپن بسته به مساحتش می تواند برای شما امکان ایجاد جزیره را هم فراهم کند که هم به عنوان یک میز غذاخوری عمل می کند و هم در نقش یک استند برای وسایل و دستگاه‌ های برقی آشپزخانه. پیشنهاد میکنیم برای دیزاین منزل حتما از محصولات فروشگاه میز و صندلی اپن مارکت دیدن فرمایید.

جزیره آشپزخانه را به فضای غذاخوری تبدیل کنید

همانطور که گفتیم در یک آشپزخانه اپن -البته بسته به مساحت آن- می توانید جزیره بسازید. جزیره در واقع نوعی از کانتر است که به جای اطراف (مجاور دیوار) در قسمت میانی آشپزخانه و به صورت مستقل قرار می گیرد. بیشتر آشپزخانه های مدرن جزیره دارند چون هم آنها را شیک و امروزی جلوه می دهد و هم فضایی کاربردی و پیشخوانی برای قرار دادن وسایل فراهم می کند. روی جزیره می توانید وسایل برقی، بشقاب ها و لیوان ها و حتی چند المان تزئینی مثل قاب عکس یا گلدان را قرار بدهید و در جزیره های کشو دار وسایلی که هیچ جایی برایشان ندارید را جا بدهید.

بعضی از جزیره ها روی خودشان یک سینک هم دارند که کار شستشو و آشپزی را در آشپزخانه آسان تر می کند. با قرار دادن چند صندلی اپن دور تا دور جزیره آشپزخانه تان از آن یک فضای غذاخوری بسازید و شام و ناهارتان را در نزدیک ترین نقطه به گاز صرف کنید. تبدیل جزیره به میز غذاخوری هم از رفت و آمد غیرضروری (و گاهی خسته کننده) بین اتاق غذاخوری و آشپزخانه راحتتان می کند و هم آشپزخانه را گرم تر و صمیمی تر خواهد کرد چون همیشه همه خانواده دور آن جمع می شوند. هنگام انتخاب صندلی اپن برای جزیره به ابعاد صندلی و آشپزخانه توجه کنید تا رفت و آمد بین جزیره و کانترهای اطراف سخت یا مختل نشود.

انواع صندلی اپن

هر کسی با هر سلیقه ای و در هر خانه ای می تواند یک صندلی اپن منحصر به فرد داشته باشد. اگر بخواهیم تک تک را با توجه به جنس بدنه و دوخت تشک بررسی کنیم ممکن است به صدها نوع مختلف برسیم. اما معمولا در طراحی و دکوراسیون داخلی این چند نوع کلی صندلی اپن مطرح هستند:

  •  بیسترو استایل (Bistro style): یکی از محبوب ترین انواع صندلی اپن که شامل یک صندلی زیبای چوبی با پشتی از همین جنس است و قابی فلزی دارد. این صندلی را در خیلی از رستوران ها، بارها و کافه های کلاسیک می شود دید و البته در خانه هم می توان استفاده اش کرد چون طراحی ساده و شیکی دارد.
  •  مدل ایستاده (Stationary style): این صندلی قسمت پشتی ندارد و خیلی برای استفاده در کافه و خانه راحت به نظر نمی رسد. مدل ایستاده بیشتر برای مطب های پزشکی و دیگر انواع کلینیک ها کاربردی است. قسمت نشیمن این مدل صندلی از مموری فوم ساخته شده و حلقه پایین به فرد کمک می کند با گذاشتن پاها بر روی آن از خواب رفتن و خستگی جلوگیری کند.
  • مدل باکت یا سطلی (Bucket stool): این مدل بیشتر در رستوران ها و کافه ها استفاده می شود چون پشتی و نیشمنگاهی محکم و نرم دارد که می توانند به خوبی وزن را تحمل کنند و البته تمیز کردنشان هم خیلی راحت است.
  • مدل فلزی پایین رفته (Distressed metal): این مدل حس و حالی صنعتی دارد و بیشتر در کافه و رستوران هایی استفاده می شود که به دنبال ایجاد یک فضای متفاوت هستند. البته که راحتی صندلی های پشتی دار را ندارد.
  • مدل بدون پشتی (Backless): این مدل های چوبی بیشتر به عنوان صندلی اضافه در اتاق های ناهارخوری شرکت ها و کافه ها استفاده می شوند ولی خیلی راحت می توانید در آشپزخانه هم آن را بگذارید.
  • مدل پاب (Pub style): با یک نشیمنگاه راحت از جنس وینل این صندلی خیلی ساده تمیز می شود و برای قرار گرفتن در کانتر آشپزخانه یا بار و رستوران ایده آل است.

کاربردهای مختلف صندلی اپن

همانطور که خواندیم صندلی اپن بیشتر در بارها و رستوران ها برای صرف غذا و نوشیدنی و یا در خانه برای نشستن و کار کردن پشت کانتر یا جزیره استفاده می شود. اما این صندلی ها را می توانیم جاهای دیگری از خانه هم بگذاریم و از کاربردشان لذت ببریم. البته که به خاطر پایه های بلند و نشیمنگاه خاصشان باید با دقت این جاها را انتخاب کنیم. با صندلی اپن می شود تقریبا هر میزی را به میز غذاخوری تبدیل کرد (اگر ارتفاع مناسب داشته باشد).

پس در اتاق غذاخوری تان این بار به جای صندلی های بزرگ و جاگیر غذاخوری، از صندلی های کوچک اپن استفاده کنید. همچنین اگر در اتاق خوابتان به یک صندلی نیاز دارید می توانید یکی از مدل های نشیمن دار و نرم را برای آن انتخاب کنید. خیلی از صندلی های اپن دسته های نرم و مناسبی دارند که آن ها را به صندلی های خوبی برای میزهای کار تبدیل کرده اند. برای اتاق کارتان در خانه، می توانید یک صندلی اپن انتخاب کنید، البته اگر مشکل یا درد خاصی در ناحیه کمر دارید قبل از این انتخاب باید کمی بیشتر تحقیق کنید.

استند گلدان

به دنبال یک پایه مناسب و متفاوت برای گلدان هایتان هستید اما هر چه می گردید بین مدل های تکراری چیزی چشمتان را نمی گیرد؟ یکی از استفاده های صندلی اپن می تواند استند گلدان باشد. گلدان هایی که ارتفاع نسبتا کمی دارند و برگ هایشان خیلی بالا نمی روند را انتخاب کنید و روی صندلی های اپنی بگذارید که ترجیحا بدون پشتی یا فلزی هستند. مثلا مدل فلزی بدون پشتی و مدل ایستاده، انتخاب های خوبی محسوب می شوند. حالا این صندلی اپن متفاوت با گل و گیاه های زیبای رویش می تواند هر جای خانه قرار بگیرد. از اتاق خواب گرفته تا گوشه پذیرایی و از تراس تا آشپزخانه.

فراموش نکنید که استفاده از صندلی اپن به عنوان استند به خودی خود فضایی که گلدان اشغال می کند را بیشتر می کند پس اگر گل هایی دارید که برگ های افتاده دارند و فضای زیادی را اطراف صندلی می گیرند بهتر است صندلی را در یک گوشه خلوت و پرنور قرار بدهید تا هم امکان رشد داشته باشد هم با وسایل و آدم ها برخورد نکند و آسیب نبیند.

در آشپزخانه های عادی از این صندلی استفاده کنید

چه کسی گفته که صندلی اپن را فقط می شود در آشپزخانه های اپن و اطراف جزیره ها استفاده کرد؟ این مدل صندلی به راحتی در هر آشپزخانه ای می تواند به عنوان صندلی غذاخوری استفاده شود و فضای راحت و شیکی را فراهم کند. همه چیز به بزرگی فضای آشپزخانه و البته میزان شناخت شما از مدل های مختلف صندلی بستگی دارد.

صندلی هایی با نشیمنگاه و پشتی راحت برای خوردن غذا بهتر هستند چون طولانی تر می شود رویشان نشست و البته لازم نیست که برای غذا خوردن از روی صندلی تان به سمت میز خم شوید. رنگ صندلی های آشپزخانه تان را هماهنگ با میز، کانترها یا حتی پارچه رومیزی و پرده انتخاب کنید و از هارمونی آنها لذت ببرید. حتما قبل از خرید صندلی اپن برای میز ناهارخوری ارتفاع میز را محاسبه کنید.

صندلی رستورانی محبوب

در بسیاری از ها و کافه ها به جای مبل و صندلی های رسمی و بزرگ صندلی اپن استفاده می شود. تقریبا تمام مدل هایی که در این مطلب شناختیم برای رستوران مناسب هستند اما کاربردشان به طراحی داخلی، تم و مخاطبان، نوع غذایی که رستوران سرو می کند و البته بودجه مورد نظر برای چیدمان بستگی دارد.

مثلا در یک آبمیوه فروشی که افراد زیادی به پشت کانتر آن می روند و در عرض چند دقیقه آبمیوه شان را می خورند و مکان را ترک می کنند مدل فلزی بدون پشتی می تواند کاربردی و زیبا باشد اما برای یک رستوران سطح بالا که غذاهای گرم و خانگی سرو می کند بهتر است صندلی اپن دسته و پشتی داشته باشد تا مشتری ها بتوانند مدت زمانی طولانی را پشت میزها بگذرانند.

در کافه ها هم معمولا صندلی اپن را زیاد خواهید دید چه پشت میزهای داخلی و چه در فضای باز، حیاط یا پیاده روی کافه. ماهیت کافه و قهوه فروشی با صندلی های اپن بیشتر جور است چون اقامت پشت میزهایش معمولا کوتاه تر است و دیدارها فوری انجام می شوند درست به اندازه خوردن یک لیوان قهوه.

رنگ صندلی اپن

اگر می‌خواهید دکوراسیون آشپزخانه خود را تکمیل و بین لوازم تطابق ایجاد کنید، هنگام انتخاب صندلی اپن، رنگ از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. اگرچه اغلب انتخاب رنگ صندلی می‌تواند کانون اصلی باشد، اما به طور کلی انتخاب رنگ بیشتر به سلیقه فردی بستگی دارد. علاوه‌بر این، در عصری که کنتراست روشی محبوب برای ایجاد یک جلوه‌ی تزئینی است، ممکن است شخص بخواهد از صندلی با رنگ‌های مختلف یا متضاد در محل استفاده کند.

در اینجا شما سه گزینه برای انتخاب رنگ صندلی دارید. گزینه اول، می‌توانید رنگ صندلی را با پیشخوان هماهنگ کنید که این انتخاب، محبوب‌ترین انتخاب است. گزینه دوم انتخاب رنگ صندلی متناسب با کابینت‌های آشپزخانه است، گزینه سوم انتخاب یک رنگ متضاد است.

استفاده از طرح‌های قرمز در آشپزخانه بسیار چشم‌نواز است و سبک مینیمالیستی دکور را برجسته می‌کند. برای کسانی که به دنبال سبک کلاسیک هستند، ممکن است صندلی تیره گزینه مناسبی باشد زیرا در طراحی هرگز قدیمی نمی‌شود و در برابر لکه‌ها بسیار مقاوم است، بنابراین از محبوب‌ترین به شمار می‌آیند.

اگر امیدوار هستید که به مکان دلخواه خود ظاهری معاصر دهید، رنگ صندلی سفید یا کرم مشخص‌ترین انتخاب است. این رنگ، در انواع جنس مانند رزین ABS ، چرم مصنوعی یا چرم واقعی انتخاب بسیار جذابی برای روکش صندلی خواهد بود.

رنگ‌های قهوه‌ای و کرم مکمل یکدیگر هستند و می‌توان آن را نوعی ابتکار از طرح رنگ سیاه و سفید سنتی دانست. بنابراین، در یک محیط کرم، صندلی قهوه‌ای مطمئناً آشپزخانه را به زیبایی خنثی می‌کند. علاوه‌بر این، قهوه‌ای یک رنگ متنوع است که می‌تواند در تعدادی از اکسسوری‌های رنگی مختلف در خانه قرار بگیرد تا به سادگی یک گزینه مینیمالیستی به شما بدهد.

برای ایجاد یک احساس مدرن و در عین حال یکپارچه، بسیاری از صندلی‌ها به یک رنگ ساده خاکستری تولید می‌شوند. رنگ‌های شادتر را می‌توان به تنهایی استفاده کرد یا با رنگ‌های دیگر ترکیب کرد تا روحیه بیشتری به دکوراسیون ببخشند. همچنین نارنجی، زرد و سبز رنگ‌های زنده‌ای هستند که متناسب با یک منطقه جذاب عمل می‌کنند.

جنس صندلی اپن

صندلی اپن نقطه کانونی و مرکز بصری خانه محسوب می‌شود. بنابراین باید به جنس صندلی دقت بیشتری شود. صندلی‌های اپن را می‌توانید از جنس پلاستیک ABS ، فلزی، چوب گردو و روکش چرم تهیه کنید.

صندلی از جنس پلاستیک بسیار سبک و جابجایی آن راحت‌تر است. معمولاً آن‌ها بین ۴۲ تا ۴۵ سانتی‌متر عرض دارند. در صندلی‌های فلزی از زیر پایی‌های ۴۵ سانتی‌متری استفاده می‌شود. تمام اتصالات این نوع صندلی‌ها توسط جوش‌های آرگون انجام می‌شود و از استحکام بالایی برخوردار هستند. نوع آلومینیومی اغلب در فضای باز استفاده می‌شود. این صندلی را برای فضای داخلی از چوب راش انتخاب می‌کنند که استحکام بالایی دارد. اگر نوع صندلی روکش دار را انتخاب کرده‌اید، نوع چرمی و پارچه‌ای عمر طولانی‌تری خواهند داشت.

تکیه‌گاه صندلی اپن

چه در کنار خانواده پشت میز پیشخوان در آرامش صبحانه میل می‌کنید و چه قصد دارید که برنامه‌های خود را تنظیم کنید، صندلی باید در کنار میز پیشخوان باشد. انتخاب سبک صحیح صندلی برای تأمین پشتیبانی مورد نیاز شما، بستگی به کاربرد آن دارد. اگر برای مدت زمان طولانی پشت پیشخوان آشپزخانه می‌نشینید، باید صندلی با تکیه‌گاه را انتخاب کنید. تکیه‌گاه به دلیل طراحی ارگونومیک، مانع از خستگی شما می‌شود.

وقتی صحبت از راحتی می‌شود، پشتیبانی از کمر یک ویژگی بسیار مهم محسوب می‌شود. یک تکیه‌گاه می‌تواند به بلندی 45 سانتی‌متر باشد، اما حتی با ارتفاع کم 20 تا 25 سانتی‌متر نیز می‌توانید صندلی را انتخاب کنید. تکیه‌گاه بلند اغلب کانون توجه است و برای ایجاد یک نقطه کانونی جالب‌تر، می‌توانید از روکش‌های طرح‌دار انتخاب کنید. تکیه‌گاه‌های بلند راحتی بیشتری را هنگام صرف غذا در مدت زمان طولانی فراهم می‌کنند. به یاد داشته باشید، مدل‌هایی با تکیه‌گاه بلندتر، فضای بصری بیشتری را اشغال می‌کنند و بیشتر مناسب مناطق بزرگ هستند.

مدل‌هایی با تکیه‌گاه‌ در ارتفاع متوسط نیز پشتیبانی خوبی از کمر می‌کنند. به همین دلیل صندلی با تکیه‌گاه متوسط محبوب‌تر است، آن‌ها بدون اینکه تأثیر بصری زیادی داشته باشند، حمایت خوبی از کمر می‌کنند. اما اگر فقط از پیشخوان برای صرف وعده‌های غذایی استفاده می‌کنید، یک صندلی بدون تکیه‌گاه نیز کافی خواهد بود.

دسته صندلی اپن

صندلی با دسته همیشه با طرح‌های مختلف، یک انتخاب راحت است. ارتفاع دسته از 8 سانتی‌متر تا 21 سانتی‌متر طراحی می‌شود. دسته‌ها به شما پشتیبانی بیشتری می‌دهند و گزینه مناسبی برای گذراندن مدت زمان طولانی هستند.

نشیمن چرخشی صندلی

برخی از نشیمن‌های صندلی‌ها قابلیت چرخش 360 درجه دارند و به کاربر اجازه می‌دهند بچرخد، سپس بدون مزاحمت برای فرد کناری از صندلی بلند شود.

صندلی مقاوم

زمانی که صحبت از صندلی اپن می‌شود، انعطاف‌پذیری و استحکام از سبک مهم‌تر خواهد بود. اگر به دنبال یک صندلی آشپزخانه هستید، بدون شک شما یک محصول با کیفیت و خوب می‌خواهید. مدل‌های مقاوم نه تنها برای محل کار بلکه برای خانه نیز به همان اندازه مهم است.

وجود بچه‌های کوچک، حیوانات خانگی و مهمانی‌های مکرر شما را مجبور به خرید یک صندلی مقاوم خواهد کرد. یک صندلی با عمر طولانی‌تر که به سرعت صندلی دیگری جایگزین آن نخواهد شد. واژگونی پایه‌های تخت مربع شکل یا دایره شکل، ساخته شده از فولاد ضخیم به ندرت اتفاق می‌افتد. توجه داشته باشید حمل و نقل آن‌ها به دلیل سنگینی دشوار خواهد بود.

صندلی سفت یا راحت

بیشترین تفاوت بین صندلی سفت و راحت اغلب در شکل ظاهری آن‌ها است. صندلی‌های نرم برای نشستن‌های طولانی مدت، راحت هستند اما ممکن است کمی فضا را بیشتر اشغال کنند. صندلی‌های سخت می‌توانند بسیار براق، مینیمال و شیک‌تر به نظر برسند اما پس از مدتی نشستن بر روی آن‌ها، احساس ناخوشایندی خواهید داشت. هنگام خرید صندلی، استفاده روزانه خود را از صندلی به طور تقریبی در نظر بگیرید. از می‌توانید به عنوان صندلی راحتی قهوه‌خوری استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که صندلی باید راحتی شما را فراهم کند نه کمر درد.

ویژگی‌هایی که باید از صندلی اپنی آشپزخانه انتظار داشت

صندلی‌های اپن آشپزخانه با توجه به ارتفاع اپن آشپزخانه طراحی می‌شوند. این صندلی‌ها اصولاً از صندلی‌های عادی بلند‌تر هستند. بعضی از آن‌ها به نحوی طراحی می‌شوند که ارتفاع آن‌ها قابل تنظیم است و به همین دلیل می‌توان از آن‌ها در جاهای دیگر منزل هم استفاده کرد. بعضی از این صندلی‌ها پشتی ندارند و بعضی پشتی کوتاهی دارند. بعضی از آن‌ها فانتزی هستند و بعضی کاملاً کلاسیک. انتخاب صندلی اپنی مناسب برای منزلتان در مرحله اول بستگی به سلیقه خودتان دارد. ولی با این وجود این جزییات را در نظر داشته باشید:

جنس صندلی اپنی روی دوام و زیبایی تأثیرگذار است برای انتخاب جنس صندلی که در آشپزخانه‌های اپن استفاده می‌شود، هم باید به بودجه و هم سبک دکوراسیون منزلتان توجه کنید. اصولاً صندلی‌هایی از جنس فلز از صندلی‌های چوبی ها ارزان‌تر هستند ولی مناسب دکوراسیون‌های کلاسیک نیستند. صندلی‌های چوبی راحت‌تر با سبک‌های دکوری مختلف هماهنگ می‌شوند و محیط را مجلل‌تر نشان می‌دهند.

ارتفاع صندلی اپن روی سلامت و راحتی شما تأثیر می‌گذارد

اپن آشپزخانه معمولاً بلند‌تر از طراحی می‌شوند و صندلی‌های معمولی برای آن‌ها کوتاه هستند. وقتی صندلی کوتاه باشد ناخودآگاه فاصله دست از بدن زیاد می‌شود به دست‌ها فشار می‌آید. از طرفی اگر ارتفاع صندلی زیاد باشد هنگام غذا خوردن لازم است روی میز خم شوید و این حالت فشار زیادی کمر وارد می‌کند.

به همین دلیل ارتفاع صندلی باید با اپن آشپزخانه متناسب باشد. بهترین انتخاب در این موارد صندلی‌هایی هستند که ارتفاع آن‌ها قابل تنظیم است. صندلی‌های ارتفاع ثبات هم لازم است اندازه‌ای بین ۶۵ تا ۷۵ سانتی‌متر داشته باشند. معمولاً این صندلی‌ها جای پا دارند که هم به نشستن کمک می‌کند و هم مانع از معلق ماندن پاها به مدت طولانی می‌شود.

به دوام و ماندگاری روکش صندلی اپن توجه کنید

صندلی اپنی آشپزخانه همیشه در معرض مایعات و چربی هستند برای همین دلیل سعی کنید در انتخاب روکش صندلی سراغ پارچه‌هایی بروید که به شستشو مقاوم هستند. البته بعضی از صندلی‌ها اصلاً روکش خاصی ندارند و کل صندلی از جنس بدنه آن است. هماهنگی صندلی با دکوراسیون خانه را فراموش نکنید. اگر کمی زرنگ باشید می‌توانید خودتان روکشی زیبا برای صندلی‌ها درست کنید.تکیه‌گاه صندلی اپنی امنیت نشستن را فراهم می‌کند

صندلی‌های اپنی بلند هستند. به همین دلیل بد نیست از انواعی استفاده کنید که تکیه‌گاه دارند. این تکیه‌گاه‌ها مانع از سقوط احتمالی از صندلی خواهند شد. فقط دقت داشته باشید که قرار نیست طولانی مدت روی این صندلی‌ها بنشینید. پس لازم نیست تکیه‌گاه بلندی داشته باشد. سعی کنید طرح تکیه‌گاه جوری باشد که فضای زیادی اشغال نکند و به تعادل صندلی هم دقت کنید. عدم تناسب بین بخش بالایی و پایینی باعث افزایش احتمال افتادن صندلی‌ها می‌شود.

انواع صندلی اپنی

این صندلی‌ها بخشی از دکور خانه هستند. پس تأثیر آن‌ها را در دکوراسیون خانه نادیده نگیرید. سعی کنید طرح و مدلی انتخاب کنید که با دکوراسیون منزلتان هماهنگ باشد. انواع مختلفی از این موجود است.

صندلی اپن ساده

این صندلی‌ها در عین سادگی زیبایی و جلوه خاصی دارد. انواع مختلف با پایه‌های بلند و کوتاه از این نوع صندلی وجود دارد. صندلی‌های ساده ممکن است از جنس فلز، پلاستیک، چوب و حصیر باشند. آن‌ها در ارتفاع‌های مختلف وجود دارند و بهتر است با توجه به اندازه کانتر آشپزخانه سایز مناسب آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای کانتر ۹۰ سانتی‌متری، صندلی با ارتفاع ۶۰ تا ۶۵ سانتی‌متری مناسب است و اگر ارتفاع کانتر ۱۰۵ سانتی‌متر باشد، ارتفاع نرمال صندلی باید ۷۵ سانتی‌متری شود. گاهی کانتر‌ها خیلی بلند هستند ارتفاع آن‌ها تا ۱۲۰ سانتی‌متر هم می‌رسد. در این موارد از صندلی‌هایی با اندازه ۸۵ تا ۹۰ سانتی‌متر استفاده می‌شود.

صندلی اپنی جک دار

در مورد صندلی‌های اپنی لازم است تا آن‌ها بلند باشند. وقتی صندلی‌ها جک دار باشند به راحتی صندلی بالا و پایین حرکت می‌کند و می‌توان آن‌ها را در اندازه‌های مختلف استفاده کرد. نشستن روی این نوع از صندلی‌ها هم بسیارآسان است.

صندلی اپنی چرخان

این صندلی کار را خیلی راحت تر می‌کند و نیازی نیست برای هر حرکتی روی صندلی آن را جا به جا دهید. علاوه بر این با وجود صندلی‌های چرخان صدمات کمتری به کف‌پوش آشپزخانه وارد می‌شود

صندلی اپنی بار

صندلی‌های بار معمولاً پشتی ندارند و برای نشستن به مدت کوتاه مناسب هستند. این صندلی‌های فضای کمی اشغال می‌کنند و به راحتی می توانید آن‌ها را در زیر لبه کانتر یا کنار آن جا دهید.

دکمه بازگشت به بالا