جامعه

بیانیه خانواده مهسا امینی – رویداد برتر

در بیانیه خانواده مرحوم مهسا امینی که در این پرونده به دست وکلای این خانواده رسیده است، آمده است:

به نام خدا

بلبل خون دل را خورد و گل داد
باد حسادت قلبش را تیز کرد

اکنون آن بازداشت غیرقانونی و پیامدهای فاجعه بار آن؛ درگذشت عجیب دختر چهار هفته ایمان مهسا (زینا) امینی بر خود لازم می دانیم از تمامی هموطنان و هموطنان در سراسر کشور و خارج از ایران و همچنین کسانی که از طرف دولت تسلیت گفتند تشکر کنیم. . و موسسات خصوصی امیدواریم بعد از این هیچ خانواده ای در کشور ما دچار چنین مصیبت وحشتناکی نشود.
مهسا الان در جمع ما نیست و دیگر برنمی گردد، اما ما به عنوان خانواده او موظف هستیم که اتفاقات رخ داده را منصفانه دنبال کنیم.
تلاش ما در جهت رضای پروردگار، شادی روح فرزند عزیزمان و آرامش قلب در بیان حقیقت و کمک به کشف حقیقت و پرهیز از کتمان حقایق و جلوگیری از اصل حقیقت در این مورد است. گناه
ما مسیر پرونده های قضایی را انتخاب کردیم. از مسئولان و مسئولان ذیربط درخواست داریم؛ بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه و با توجه به وعده های صریح مقام معظم رهبری، تمام تلاش خود را برای کشف حقیقت علت این مرگ هولناک و نحوه برخورد با فرزندمان مهسا انجام خواهیم داد. آن را در لحظه دستگیری غیرقانونی و اعزام ارشاد به کلانتری معروف به گشت می آورد و از یک سو برای جلوگیری از تکرار چنین فجایعی و از سوی دیگر برای حفظ حقوق والدین اقدام می کند.
اساسی ترین درخواست ما از مرجع قضایی رسیدگی کننده به پرونده بررسی دقیق و شفاف جزئیات پرونده و درخواست اساسی و اجتناب ناپذیر خانواده ما مبنی بر حضور اساتید برجسته پزشکی و روانپزشکان در حوزه مغز و اعصاب- قلب و عروق است. کمیته تخصصی پزشکی قانونی برای بررسی علت یا علل مرگ باید دانش و تجربه مراجع علمی کشورمان و پزشکان معروف خانواده ما را بپذیرد.
هم اکنون با توجه به معاینات و مشاوره های انجام شده و اساتید محترم دکتر سید علی طباطبایی، دکتر کاظم عباسیو، دکتر هوشنگ معین، دکتر علی مشکینی، دکتر موسی تقی پور، دکتر محمد فرجی راد، دکتر خسرو پارسا، آقایان دکتر بابک زمانی، دکتر غلامرضا بهادرخان و دکتر رضا باقری اصرار داریم از ریاست محترم دادسرای جنایی استان تهران دستور تشکیل جلسه کمیته پزشکی قانونی حداقل با دعوت از اساتید ارائه شده در بالا را داشته باشند. 5 نفر در رشته مغز و اعصاب دکتر سیف الله عبدی متخصص قلب و روان و دکتر .در کنار محمد صانعی هستند.
بدیهی است با توجه به ماهیت اقدامات اولیه درمانی که جزئیات آن آقای محترم. رئیس دادسرای جنایی، اعلام می کنیم که “تحت هیچ شرایطی” نظریه پزشکی قانونی را تایید نمی کنیم.
شایان ذکر است ما و وکلای منتخب مایل به دخالت در امور پزشکی نیستیم و دعوت از این اساتید و پزشکان برجسته به جلسه کمیسیون بررسی علل مرگ مهسا را ​​تکذیب نمی دانیم. و نفی تکلیف قانونی سازمان کارشناسان پزشکی قانونی کشور، بلکه این نیاز اساسی که در واقع بر غنا و اعتبار نظریه پزشکی قانونی می افزاید، اعتماد را در جامعه ایجاد می کند و در دل ما اعتماد می کند.
در پایان از وکلای محترم و وکلای محترمی که اعلام کردند آمادگی دارند وکالت خانواده ما در قتل مهسا عزیز را به عهده بگیرند تشکر می کنیم. ضمناً با توجه به اینکه از ابتدا آقایان صالح نیکبخت و علی رضایی را به عنوان وکلای خود در رسیدگی و تعقیب این پرونده انتخاب کرده ایم، قدردانی می نماییم در صورت داشتن نظر حقوقی مراتب را به وکلای منتخب خانواده اطلاع دهید.

مژگان افتخاری، امجد امینی
مادر و پدر مهسا

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا