خبرهای کلی

گلستان میعادگاه وحدت و اتحاد اقوام/ همدلی رمز مانایی انقلاب است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استانی – اعظم محبی: زندگی قبایل ناهمسان این امر در کشور همواره مایه اختلاف دشمنان بوده و از هر فرصتی برای ایجاد تفرقه استفاده می شود. این موضوع در اتفاقات اخیر کشور به گونه ای منعکس شده است که دشمن روی مسائل قومیتی متمرکز شده است.

رهبر معظم انقلاب دیروز جشن مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه های افسری مسلح با آنها با تاکید بر اینکه دشمن در محاسبات شمال غرب و جنوب شرق کشور اشتباه می کند، گفتند: من در میان بلوچ ها زندگی کرده ام و آنها عمیقا به نظام جمهوری اسلامی وفادار هستند. مردم کرد یکی از پیشرفته ترین مردم ایران هستند، آنها به میهن، اسلام و نظام خود علاقه دارند، بنابراین دنبال نقشه های دشمن نمی روند..

گلستان; رنگین کمان ملت ها مصداق عملی اتحاد و همبستگی در کشور و جهان اسلام با وجود همه دسیسه ها و اختلافات است. دشمنان و مخالفان نظام برای دامن زدن به اختلافات مذهبی، این خیال خامشان هرگز محقق نشد.

در دهه پنجم پس از پیروزی انقلاب برادرانه، ترکمن‌ها و بلوچ‌های سنی گلستان و سایر اقوام در صمیمیت مطلق، بدون هیچ گونه اختلاف و تمایز، به صورت مسالمت آمیز عسل آنها با هم زندگی می کنند.

رد پای دشمنان در حوادث کشور به وضوح نمایان است

نماینده ولی فقیه در جامعه حافظ گلستان واحد و امنیت با ولی امر مسلمین گرگان و تجدید وفاداری، گفت: دشمن می خواهد به کشور ما آسیب برساند و در این شرایط وظیفه ما پاسداری از انقلاب و اسلام و حمایت از مرجعیت است.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی تصریح کرد: با وجود اینکه برخی در اغتشاشات اخیر بحث حجاب را به عنوان اصلی ترین موضوع مطرح کرده اند، اما در مغایرت با مبانی اسلام و دین شکی نیست.

گلستان محل اجتماع و اتحاد ملت هاست/ همدلی مانای انقلاب است

وی همچنین از سوی شورای تامین استان، نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، قوه قضائیه و دیگر وی از نیروها و مسئولان برای کنترل حوادث اخیر گلستان تشکر کرد.

نورمفیدی با اشاره به تلاش های دشمن برای آسیب رساندن به انقلاب گفت: رد پای توطئه دشمن در شهادت شهدای بزرگوار از جمله شهید مطهری و بهشتی در تحمیل جنگ هشت ساله و تحریم های اقتصادی دیده می شود، اما همه اینها را می توان دید. این تلاش ها با هوشیاری مردم خنثی شد.»

امام جمعه گرگان فرمودند: در گلستان گروه های مختلف فکری و مذهبی آمدند و خواستند این منطقه را به هم بریزند، اما با توجه به علمای شیعه و سنی نتوانستند کاری از پیش ببرند..

از نظر دشمن فرقی بین شیعه و سنی نیست

استاندار گلستان هم در جامعه حافظ است واحد و امنیتی گفت: استکبار و متجاوزان صهیونیست به دنبال براندازی نظام جمهوری هستند. اسلام بود و به این خصومت ها ادامه خواهند داد.

گلستان با او واحد و برادری دشمن را ناامید کرد علی محمد زنگنه با بیان اینکه برای آنها فرقی بین شیعه و سنی نیست، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند. واحد این یک تاکتیک بین شیعه و سنی نیست، بلکه یک استراتژی است و در استان گلستان بر این اساس نگاه تقریبی و برادرانه حاکم است.

زنگنه تاکید کرد: در گلستان مانند رنگین کمان اقوام دشمن را ناامید کرده ایم و این روند را بیش از پیش تقویت خواهیم کرد.

گفت: باید دست در دست هم و با دقت کار کنیم انسجام و واحد به سمت گلستان پیشرفته، حرکت کنیم و به ریسمان الهی چنگ بزنیم.

گلستان محل اجتماع و اتحاد ملت هاست/ همدلی مانای انقلاب است

اجازه نمی دهیم وحدت قومی خدشه دار شود

امام جماعت اهل سنت بندرترکمان نیز به خبرنگار آنلاین گفت: هوشیاری همه اقوام و مذاهب در مقابل ترفندها و توطئه های دشمن واجب است. استکبار یک لحظه شیطنت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران دست آن را نمی گیرد

حاج آخوند عبدالرحمن کر افزود: امت اسلامی در مذاهب شیعه و سنی به دشمن اجازه اتحاد و اتحاد نمی دهند. واحد برادران فارس، کرد، ترکمن و بلوچ به موفقیت دست یافتند.

وی تاکید کرد: برای حفظ وحدت تا آخر عمر در کنار رهبر معظم انقلاب خواهیم بود و اجازه همدلی در گلستان که حاصل هزاران خون اهل سنت و شیعه است را نخواهیم داد. شهدا مجروح شوند.»

آخوند کر ادامه داد: دشمن می خواهد بین مردم و حکومت شکاف ایجاد کند و برای رسیدن به این هدف شوم می خواهد بین شیعه و سنی تفرقه و تفرقه ایجاد کند.

وی افزود: استکبار با بهانه های مختلف می خواهد جنگ مذهبی بین شیعه و سنی ایجاد کند و حمله به مساجد و اماکن مذهبی مذاهب مختلف، ترفند دشمنان است. ملت اسلام با آتش نزاع دشمنی بیشتری دارد.

زود؛ مهمترین عامل وحدت

امام جمعه قره تپه بندرترکمان نیز در این خصوص به خبرنگار آنلاین گفت: دشمنان نظام و انقلاب. ناظر این فرصتی است تا از آنچه در کشور می گذرد نهایت استفاده را ببریم.

گلستان محل اجتماع و اتحاد ملت هاست/ همدلی مانای انقلاب است

عبدالجبار آخوند میرابی گفت: قرآن کریم مهمترین عامل وحدت در جهان اسلام به شمار می رود و باید چنین باشد بر اساس دستورات او را دنبال کنید.

میرابی واحد وی مسلمانان را خاری در چشم دشمنان نظام دانست و ادامه داد: به سیره پیامبر عمل کنند.پ) و توسل به قرآن وحدت، برابری و انسجام در میان مسلمانان لازم است و بهترین راه حل است.

دشمن وحدت مسلمانان را هدف قرار داد

امام جماعت اهل سنت آزادشهر در ازدحام جمعیت گرگان گفت: وقتی دوگانگی وارد مسلمانان می شود، دشمنان تضاد ایجاد می کنند و می توانند مسلمانان را شکست دهند.

مولوی نعمت الله مشاف گفت: هر شیعه و سنی که به مقدسات و عقاید دیگران تجاوز کند مسلمان نیست و هرگز نباید اجازه دهیم بین ما اختلاف ایجاد شود.

وی افزود: اشتراکات شیعه و سنی آنقدر قوی است که می تواند ما را بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک کند و به همین دلیل دشمن تضعیف ملت ایران و اقوام و مذاهب مختلف را هدف گرفته است.

مولوی مشعوف تصریح کرد: دشمنان در همه کشورهای اسلامی آشوب ایجاد کرده و امنیت را از بین برده اند و در این شرایط نباید اجازه داد که اختلاف باعث دشمنی شود.

وی گفت: پیامبر(ص) در حجه وداع مهم ترین توصیه را به مسلمانان کرد و فرمود تا زمانی که ما متحد و همدل و متحد باشیم هیچکس برتر از مسلمانان نخواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا