اقتصادی

3 فروند کشتی اقیانوس پیما طراحی کرده و ساخته ایم

معاون سازمان بندری: 3 کشتی اقیانوس پیما طراحی و ساختیم

یکی از اعضای هیات مدیره سازمان بنادر از طراحی و ساخت سه کشتی اقیانوس پیما غول پیکر خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری رویداد برتر، مجید علینازی معاون دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی اظهار داشت: صنعت دریایی ما در حال پیشرفت است و آوازه ناوگان دریایی ایران. کشتی‌های باری و نفت‌کش‌ها در دنیا پیچیده است.» به یک معنا، در دهه‌های 1970 و 1980، ایران از نظر نفتکش‌ها جزو بهترین‌های جهان بود و در سال‌های 2006 و 2011، ناوگان ملی نفت ایران. شرکت نفتکش بهترین شرکت دنیا بود.

عضو هیئت مدیره سازمان بنادر همچنین از طراحی و ساخت سه کشتی اقیانوس پیمای غول پیکر خبر داد و گفت: حضور ایران در آب های حاکمیتی و اقیانوس ها در دهه 90 و همچنین شناسایی کشتی های غیرمجاز در قاچاق سوخت و … خودکفایی صنعت دریایی یکی از دستاوردهای صنعت دریایی کشور است.

وی افزود: به عنوان شعار امسال سازمان جهانی دریانوردی، استفاده از فناوری های نوین در کشتیرانی سبز اعلام شد. علاوه بر این، استفاده از بنادر و کشتی های هوشمند و بسیار کارآمد در دستور کار این سازمان قرار دارد. کشتی هایی با آلودگی و محتوای گوگرد کمتر.

علی نازی گفت: ساخت تجهیزات تصفیه آب که تعادل کشتی ها و پلاک های هوشمند کشتی ها را تضمین می کند از اقدامات متخصصان داخلی است. همچنین به روز رسانی سیستم های آموزشی، برگزاری 618 دوره آموزشی و 44 هزار مدرک برای ملوانان و برگزاری 223 دوره کارآموزی برای دانشجویان کشتی های ایرانی و همچنین حمایت مالی از استانداردسازی کشتی ها و ساخت اسکله های گردشگری در سواحل بوشهر. و کیش، فعالیت های سازمان دریانوردی.

وی از تیم امنیت دریایی برای بازیابی نفت ایران به سرقت رفته از کشتی های یونانی و احیای حقوق ملت ایران تقدیر کرد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای بله و 0 به آن رای مخالف دهید

دکمه بازگشت به بالا