جامعه

«فست فشن»؛ یکی از عوامل اصلی آلودگی کره زمین!

فست مد چیست و چرا اینقدر مضر است؟

مد سریعشما “(فست مد)” هستید. مد سریعاین یک پدیده نسبتاً جدید در صنعت است مد و لباس صدمات زیاد و جبران ناپذیر سیاره زمین وارد می کند و در واقع کارگران را استثمار می کند و به حیوانات آسیب می رساند.

اگرچه تا سه دهه گذشته خرید لباس تنها چند بار در سال و با تغییر فصل انجام می شد. اما از آنجایی که حدود 20 سال پیش تغییراتی وجود داشت. بنابراین با سرعت بخشیدن به فرآیندهای تولید، لباس‌های بسیاری از برندها ارزان‌تر شده، علاوه بر این، خرید به یک سرگرمی تبدیل شده است که دلیل آن چیزی جز فست مد نیست. زیرا یک نگاه به او و زنجیره های جهانی اش نشان می دهد که بازار پوشاک را در اختیار گرفته است.

مد سریع چگونه بر مردم، سیاره و حیوانات تأثیر می گذارد؟

اگر نکات منفی فست مد را می دانید، باید بدانید که صنعت چگونه به اینجا رسیده است و چگونه می توانید به تغییر آن کمک کنید.

ما می توانیم آن را “مد سریع” بنامیم. لباس های ارزان و مد این ایده او را تعریف کرد باندیا تایپ کنید پوشش افراد مشهور آن را می گیرد و با سرعتی سرگیجه آور به لباس تبدیل می کند و این لباس ها بر اساس نیاز مصرف کننده در فروشگاه ها به فروش می رسد.

ایده “فست مد” این است که در سریع ترین زمان ممکن جدیدترین مدها را به بازار عرضه کند تا مشتریان این لباس ها را بخرند و پس از چند بار پوشیدن آن ها را دور بیندازند و لباس های جدید دیگری تهیه کنند. بخش مهمی از مواد سمی است. سیستم تولید و مصرف بی رویه این است که مد یکی است بزرگترین آلاینده های جهان تبدیل شد

جشنواره مد چطور بود؟

انقلاب صنعتیتکنولوژی جدید مانند چرخ خیاطی معرفی شد که باعث این مشکل شد تولید لباسآسان‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر می‌شود و پس از آن خیاطی‌هایی از لایه‌های میانی جامعه و کارگروه‌ها ایجاد می‌شود. صنعت پوشاک برای این منظور استفاده کنید.

اولین فاجعه بزرگ کارخانه پوشاک این اتفاق زمانی رخ داد که در سال 1911 آتش سوزی در کارخانه Triangle Shirtwaist در شهر نیویورک رخ داد که منجر به کشته شدن 146 کارگر پوشاک شد که بسیاری از آنها زنان جوان مهاجر بودند.

طبق یک گزارش واضح، مد ارزان در اواخر دهه 2000 و 1990 به اوج خود رسید. خرید برخط شروع به کار کرد و خرده فروشان فعال “فست مد”، مانند زارا زارا H&M (زارا) و… بازار پوشاک را در اختیار گرفته اند و با توجه به اینکه امروزه هرکسی هر زمان که بخواهد می تواند لباس های مد روز بخرد، به راحتی می توان فهمید که این پدیده چگونه رخ داده است.

چگونه می توان فهمید که یک برند در زمینه فست مد فعالیت می کند؟

برخی از عوامل کلیدی “مد سریع” در برندهای فعال در این زمینه مشترک است، یکی از آنها فاصله زمانی کوتاه بین ظاهر شدن یک ترند یا لباس در باند فرودگاه یا رسانه های عمومی و ورود به قفسه ها و دیگری فاصله زمانی کوتاه بین ظاهر شدن یک ترند یا لباس در باند فرودگاه یا رسانه های عمومی است. استفاده از کار قراردادی است و امنیت شغلی پایین همچنین.

از عوامل دیگر می توان به مواد ارزان و بی کیفیت مانند بازی استر وی خاطرنشان کرد: باعث می شود لباس ها پس از چندین بار استفاده یکبار مصرف شود.

مد سریع و آلودگی سیاره

شکی نیست که “فست مد” تاثیر قابل توجهی بر روی کره زمین دارد. زیرا «فست مد» برای کاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به زمان تولید لباس فشار وارد می کند.

در “فشن فست”. رنگهای نساجی ارزان و سمی آنها از همان موضوع استفاده می کنند، مد برای یکی بزرگترین صنایع آلوده کننده آب پاک در سراسر جهان پرداخت می کند.

همچنین منسوجات ارزان قیمت به آلودگی کره زمین کمک می کنند و همانطور که گفته شد پلی استر یکی از محبوب ترین پارچه ها در مد سریع است. زیرا سوخت های فسیلی می گیرند و گرم شدن کره زمین کمک.

با توجه به اینکه در “فست مد” لباس به سرعت تولید و سپس خریداری می شود. این چرخه به افزایش ضایعات نساجی کمک می کند. بنابراین، طبق برخی آمارها، سالانه بیش از 500 میلیون کیلو لباس تنها در استرالیا به محل های دفن زباله می رود که به آلودگی بیشتر کره زمین کمک می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا