جامعه

نجات ۱۸ ملوان در آب‌های خلیج‌فارس/ ۳ صیاد مفقود شدند

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به اینجانب اطلاع داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نجات 18 ملوان از سه کشتی باری در آب های گناوه خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، محمد شکیبی نسب، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: امدادگران این اداره کل در سه آگهی بازرگانی 18 مسافر را از خطر غرق شدن نجات دادند. کشتی در مسیر دبی به بندر گناوه و دیلم.

وی گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی روز گذشته شرایط جوی و دریایی نامساعدی داشت به همین دلیل چهار اخطار اضطراری در مراکز جستجو و نجات دریایی استان بوشهر اعلام شد.

وی بیان کرد: در میان شناورهای مضطر یک شناور صیادی و سه فروند قایق موتوری حامل کالاهای تجاری عازم بنادر دیلم و گناوه از دبی است.

شکیبی نسب گفت: کشتی تجاری در مسیر دبی – دیلم با 6 سرنشین با حضور به موقع کشتی نجات از خطر غرق شدن در آب های خلیج فارس نجات یافت.

وی افزود: در این عملیات ساعت 07:35 طی تماس تلفنی با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر آبگرفتگی قایق موتوری تجاری، هماهنگی های لازم انجام و بلافاصله ناجی هش از بندر دیر به محل اعزام شد. .

وی گفت: ناجی هشت ساعت 09:30 به موقعیت رسید و با رساندن پمپ تخلیه اضطراری به شناور مضطر، از غرق شدن لنج و سرنشینان آن جلوگیری کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: قایق امدادی هم اکنون در کنار قایق تندرو در حالت آماده باش است تا در صورت نیاز شناور مضطر را نجات دهد.

وی ادامه داد: در عملیات دوم 6 نفر از سرنشینان لنج تجاری که در مسیر دبی – گناوه در حرکت بودند از غرق شدن نجات یافتند.

شکیبی نسب گفت: قایق تندرو باری ساعت 6 صبح در منطقه خطرناک مطاف غرق شد و هر 6 خدمه قایق تندرو توسط یک قایق صیادی از قایق نجات نجات یافتند.

وی بیان کرد: قایق نجات 18 ساعت 12 و 45 دقیقه به محل اعزام شد و در ساعت 14 گزارش داد که نجات یافتگان را سوار و به بندر عامری آورده است.

شکیبی نسب گفت: در عملیات سوم 6 نفر از سرنشینان کشتی تجاری که در مسیر دبی – گناوه در حرکت بود از خطر غرق شدن و مرگ در آب های خلیج فارس نجات یافتند.

وی گفت: ساعت 13 یک قایق موتوری باری اعلام اورژانس کرد که 20 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند و آمبولانس ساعت 15 در محل حاضر شد و افراد را از داخل پناهگاه نجات داد.

نجات سه صیاد از بندر امام حسن دیلم ادامه دارد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بخشی دیگر گفت: جستجو برای نجات سه سرنشین قایق صیادی که از بندر امام حسن دیلم این استان خارج شده بود همچنان ادامه دارد.

شکیبی نسب ادامه داد: این شناور صیادی ناشناس با سه سرنشین صبح روز گذشته از اسکله امام حسن (ع) بر اساس گزارش دریافتی در ساعت 10:45 مبنی بر عدم بازگشت، الگوی جستجوی برنامه ریزی شده و شناور ناجی 2 به منطقه اعزام شد. تبدیل شد.

وی گفت: با توجه به اینکه افراد داخل قایق صیادان پیدا نشده اند، جستجوی امدادگر در منطقه همچنان ادامه دارد.

شکیبی نسب یادآور شد: همزمان تلفن همراه ملوانان روز گذشته ردیابی و محل سکونت افراد در حوالی راس اللطین گزارش شد.

وی گفت: مقدمات ارسال این پهپاد نیز فراهم شد و بر اساس گزارش ها آخرین وضعیت این قایق تندرو تا حدی زیر آب رفته است.

شکیبی نسب یادآور شد: با توجه به شرایط جوی، اگر قایق نجات دقایقی بعد به موقعیت می رسید، این حادثه به وضوح منجر به کشته شدن سرنشینان کشتی تجاری در مسیر دبی – گناوه می شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا