خبرهای کلیکسب و کار برتر

مزایا و معایب زندگی دانشجویی در آمریکا

شرایط ادامه تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا چگونه است؟ در اینکه نظام آموزش عالی آمریکا در سطح بین المللی اولین و برترین سیستم آموزشی است، تردیدی نیست. این واقعیت را می توان با رتبه بندی معتبر دانشگاه های جهان (QS) در سال 2022 درک کرد. در این رتبه بندی می توان ملاحظه کرد که 3 دانشگاه برتر و تاپ جهانی یعنی دانشگاه های هاروارد، استانفورد و موسسه فناوری ماساچوست هر 3 از کشور آمریکا می باشند. پس بورسیه تحصیلی آمریکا معادل تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد. اما هزینه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا بسته به نوع دانشگاه و برنامه تحصیلی افراد متفاوت است. متوسط هزینه تحصیلی دانشجویان خارجی در آمریکا از این قرار می باشد:

 • متوسط شهریه سالیانه دانشگاه های خصوصی حدود 49320$ (دلار)
 • متوسط شهریه سالیانه دانشگاه های دولتی حدود 39890$ (دلار)

در اینجا به برخی از برنامه های تحصیلی معروف در دانشگاه های آمریکا اشاره می کنیم:

 • پزشکی
 • حقوق
 • مهندسی
 • کامپیوتر
 • علوم اجتماعی
 • هنرها
 • داروسازی

دانشجویی |زندگی دانشجویی

شرح مزایا و معایب تحصیل در آمریکا

در لیست زیر به برخی از مزایا و نکات مثبت اشاره خواهیم کرد:

 • تعداد برنامه ها و دانشگاه های با کیفیت در ایالات متحده بسیار چشمگیر است.
 • میزان ثبت نام در اکثر این دانشگاه ها نیز بسیار بالا است. همین امر ایالات متحده آمریکا را به یک مقصد مطلوب دانشجویی تبدیل می کند.
 • اعضای هیئت علمی ماهر در راهنمایی دانشجویان در زمینه مورد علاقه خود بسیار مهم هستند.
 • تحصیلات در ایالات متحده اغلب بر جنبه های عملی تدریس متمرکز شده، از همین روی، محیط دانشگاه ها در ایالت متهده را می توان محیطی پویا برای ایجاد مهارت های حل مسئله و تفکر دانست.
 • کمک های مالی برای اکثر دوره ها در قالب بورس های تحصیلی و کمک هزینه ها در دسترس هستند.
 • بسیاری از فرصت های شغلی در داخل و اطراف ایالات متحده وجود دارد که جامعه ایمن و متنوع در کنار سبک زندگی با کیفیت، این امر را جذاب تر می کند.برای کسب اطلاعات بیشتر به موسسه مهاجرت به خارج از کشور مراجعه فرمایید.

در لیست زیر به تعدادی از معایب و نکات منفی تحصیل در آمریکا اشاره خواهیم کرد:

 • هر ساله به آرامی در حال افزایش است. دلار در بازار قدرتمندتر می شود که منجر به افزایش هزینه های شهریه می شود.
 • هر ایالت دوره ها را با برنامه های تحصیلی متفاوتی برگزار می کند که این امر باعث ایجاد استاندارد های مختلف آموزشی در سطح این کشور می شود.
 • در برخی از بخش های شغلی، دانش آموز ممکن است به دلیل صلاحیت های مورد نیاز بیش از حد و همچنین نداشتن اطمینان کارفرما از تعهد وی به کار، از طرف کارفرما رد شود.

آموزش در خارج از کشور چالش برانگیز و رقابتی است. دانشجو بایستی این چالش را پذیرفته و تلاش مستمر به منظور غلبه بر سختی ها داشته باشد.

نظرسنجی در مورد مزایا و معایب تحصیل در آمریکا

در یک نظرسنجی، دیدگاه ها بیش از 170000 دانشجو در سراسر در مورد شرایط جمع آوری شده است. سوالات نظرسنجی شده را می توان به طور گسترده ای به “عوامل کلاسی” (اندازه کلاس، امکانات آموزشی کلاس، حمایت علمی، محتوای دوره، برنامه های تبادل)، “عوامل انسانی” (پشتیبانی شخصی، تنوع، هزینه زندگی)، “فرصت های شغلی” (پشتیبانی شغلی، فعالیت های فوق برنامه، فرصت های کارآموزی، فرصت های تحقیقاتی) و همچنین کمک های مالی اختصاص داد.

نمرات در باز -1 تا +1 بر اساس میزان نمره در جدول زیر در نظر گرفته شده اند:

دسته بندی نمره
حمایت علمی 0.49
امکانات دانشگاه 0.30
پشتیبانی شغلی 0.11
اندازه کلاس 0.69
امکانات کلاسی و آموزشی 0.47
محتوای دوره 0.42
تنوع 0.17
برنامه های تبادل 0.05
فعالیت های فوق برنامه 0.35
فرصت های کارآموزی 0.28

در این مقاله سعی شد یک دید کلی از مزایا و معایب تحصیل در کشور آمریکا به شما همراهان گرامی نشان دهیم. در صورت هرگونه ابهام و سوال در خصوص تحصیل و مهاجرت به آمریکا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی پارس رادین تماس حاصل فرمائید

مزایای تحصیل در کشور آمریکا

تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا واقع در آمریکا

یکی از مزیت های تحصیل در آمریکا تنوع بسیار زیاد گزینه ها میان رشته های دانشگاهی است و به همین دلیل احتمال اینکه بتوانید علاقه خودتان را میان انتخاب های گسترده پیدا کنید و به دنبال آن  که بروید بسیار بالاست. علاوه بر این دانشگاه کمک هزینه ها و بورسیه هایی برای دانشجویان در نظر می گیرد تحصیل را آسان تر می کند.

از دیگر مزایای تحصیل در آمریکا امکان تجربه بعضی از کلاس های رشته های دیگر در دو سال اول تحصیلی در دانشگاه است که می تواند شما را در انتخاب ادامه مسیر آگاه تر کند بدون اینکه هزینه اضافی پرداخت کرده باشید. سومین مزیت سیستم تحصیلی آمریکا اعتبار جهانی آن است، با وجود استثناهایی در این میان دانشگاه های آمریکا از جمله از معتبرترین دانشگاههای دنیا به شمار می‌روند و چنانچه کاندیدای درخواست شغلی مدرک یکی از دانشگاه های آمریکا را در دست داشته باشد احتمال بیشتری وجود دارد که کارفرما او را از میان گزینه ها انتخاب کند.

مزایای شغلی و کارآفرینی

اگر به دنبال هستید بهتر است بدانید شعار آمریکا واقعی کردن رویاها است و این جمله بدون دلیل بر سر زبان ها نیوفتاده است. یکی از مزایای کار در آمریکا این است که مردم کشور اگر به اندازه کافی تلاش کنند می توانند رویای خود را زندگی کنند، چیزی که در کشورهای دیگر ممکن است نتواند جامعه عمل به خود بپوشاند.

از دیگر مزایای کار در آمریکا می توان به این مورد اشاره کرد که دلار هنوز یکی از بهترین و معتبرترین ارزهای دنیاست و همچنین رسیدن به درآمد بالاتر در طول کار خود و گرفتن ترفیع شغلی در آمریکا نسبت به کشورهای دیگر (مخصوصاً برای مهاجران) ساده تر و عملی تر است. یکی دیگر از مزایای شغلی در آمریکا تامین بیمه درمانی از سوی کارفرما است که باتوجه به اینکه بیمه از طرف دولت به افراد تعلق نمی گیرد این مورد می تواند برای کارکنان بسیار کاربردی باشد.

سیستم مالیاتی

قبل از بررسی هر چیزی در مورد مزایا و معایب مالیات آمریکا باید این نکته را در نظر داشت که هر ایالت مالیات مربوط به خود را دارد برای مثال ایالت کالیفرنیا در سال ۲۰۲۰ بالاترین میزان مالیات درآمد را با ۱۳.۳% به خود اختصاص داد در صورتی که ایالت هایی مانند واشنگتن، تگزاس و فلوریدا در همین سال هیچگونه مالیاتی برای درآمد در نظر نداشتند.

برای کسانی که از دیگر کشورها به آمریکا مهاجرت می کنند زمان مهاجرت، کشور مبدا و وضعیت تاهلشان همگی در میزان مالیاتی که باید بپردازند نیز تاثیر گذار است. با وجود همه پیچیدگی هایی که دراین سیستم مالیاتی وجود دارد یکی از مزایای زندگی در آمریکا این است که مالیات در ایالات متحده نسبت به کشورهای با درآمد بالای دیگر کمتر است.

بیمه و خدمات درمانی

زمان آن رسیده تا بخشی از مزایای خدمات درمانی آمریکا را نیز بررسی کنیم؛ زمان انتظار برای دریافت نوبت جراحی ویزیت توسط متخصص در این کشور نسبتا کوتاه است، در تحقیقی که توسط Commonwealth Fund به عمل آمد مشخص شد در کشور آمریکا تنها ۲۳ درصد از مردم بیش از چهار هفته برای دیدن متخصص منتظر می مانند. خدمات درمانی در آمریکا چنانچه شما از بیمه کامل بهره ببرید، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و تجهیزات مدرن و پزشکان حاذق بیمارستان کیفیت درمان شما را تضمین می کنند.

فرهنگ و اجتماع

یکی از مهم ترین مزیت های زندگی در آمریکا فرهنگ آزادی بیان و وجود عقاید و ارزش های کاملا متفاوت در کنار هم است که باعث می شود هر کس همانطور که هست مورد قبول باشد البته این مورد می تواند هم به عنوان مزیت و هم یکی از معایب فرهنگ آمریکا شمرده شود چرا که وقتی افراد به هر آنچه هستند قانع شوند ممکن است دست از تلاش برای پیشرفت و بهتر شدن بردارن.

 به طور مثال یکی از مباحثی که در آمریکا این سالها بسیار مورد بررسی قرار گرفته است معضل چاقی است، بیش از چهل درصد بزرگسالان آمریکایی اضافه وزن دارند و این به یکی از بزرگترین مشکلات سلامت کشور تبدیل شده است. به طور کلی فرهنگ آمریکا مانند هر کشور دیگری هر روزه در حال تغییر است و وجود نژاد ها و ارزش های مختلف باعث می شود آمریکا خود را میزبان همه ی ملیت ها بداند چیزی که ممکن است در هر کشوری قابل دسترسی نباشد.

از دیگر مزایای فرهنگی میتوان به طبیعت بی نظیر اشاره کرد که علاوه بر وجود افراد از هر قشر و فرهنگی آمریکا طبیعتی بسیار متنوع از ساحل های فلوریدا تا کوه های آپالاچیا در ایالت مینیسوتا را در خود جای داده است بنابراین مکان های گسترده ای برای کسب تجربه دارد. از میان طبیعت دیدنی آمریکا میتوان به وجود ۵۸ پارک ملی اشاره کرد که از سوی دولت محافظت می شود و میتوانید در آن جا به فعالیت های مثل کوهنوردی ماهیگیری چادر زدن اشاره کرد.

معایب زندگی در آمریکا

با همه ی مزایایی که برشمردیم هیچ کشوری کامل نیست آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست برای مثال اختلاف طبقاتی زیادی از نظر اقتصادی در کشور وجود دارد و از نظر امنیتی این مورد که در لیستی که در سایت اینترنشنال منتشر شده است پانزدهمین کشور خطرناک دنیا نام برده شده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا

از مزایای تحصیل در این کشور آمریکا نام بردیم حالا بهتر است معایب آن را نیز بررسی کنیم. یکی از معایب سیستم آموزشی آمریکا هزینه های بالای تحصیل است که تا پنج هزار دلار در هر سال می رسد و یکی از گرانترین ها در جهان محسوب می شود. از دیگر معایب تحصیل در آمریکا پروسه پیچیده ی اقدام برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا است که نسبت به دیگر کشورها به خصوص برای ایرانیان دشوارتر به شمار می رود.

معایب سیستم مالیاتی

سیستم مالیاتی آمریکا پیچیده پر از قانون و همچنین تبصره های مختلف است، علاوه بر آن قانون در آمریکا همواره در حال تغییر است اما به طور کلی مالیات در آمریکا به دو سطح فدرال و ایالتی تقسیم می شود و این دو کاملا جدا از هم مطالبه شده و مقادیر آن نیز به هم مرتبط نیست. مالیات انواع مختلفی نیز دارد شامل مالیات ملک، درآمد،ارثیه و… می شود.

امنیت و آمار جنایت

شاید داستان تلخ مرگ جرج فلوید به گوش شما نیز رسیده باشد این مورد تنها یکی از چنین وقایعی در تاریخ آمریکا است.  نژاد پرستی یکی از مشکلات مهم در این کشور و معایب زندگی در آمریکا بوده است و همچنان به شمار می رود اما نباید فراموش کرد اعتراض های سراسری به این نوع اقدامات و خاموش نماندن مردم در مقابل نابرابری ها در آمریکا نشان از بهتر شدن هر روزه شرایط دارد.

اگر بخواهیم امنیت در آمریکا را به طور کلی بررسی کنیم با توجه به آمار سال ۲۰۱۹  آمریکا از نظر امنیت در رده ۱۲۸ جهانی قرار گرفته است، یعنی جایی میان آفریقای جنوبی با رتبه ۱۲۷ و عربستان سعودی با رتبه ۱۲۹ جهانی.این آمار ایده آل نیست اما اگر به آمار جرم و جنایت از اوایل دهه ۱۹۹۰ نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که این آمار به صورت چشمگیری کاهش داشته است.

دزدی مسلحانه، حمله به منزل مسکونی با اسلحه و همراه با استفاده از مواد مخدر بیشترین موارد جنایت آمریکا را شامل می شوند که یکی از دلایل آن قانونی بودن استفاده و نگهداری از اسلحه برای عموم می باشد. آمار جرم و جنایت در اینجا نسبت به کشورهای پیشرفته (به خصوص کشورهای اروپایی) بیشتر است و این یکی از معایب زندگی در آمریکا به شمار می رود.

معایب شغلی

کارآفرینی و شروع کار خود با ایده درست و مهارت وتلاش کافی در چنین کشوری امکان پذیر است، اما نباید معایب کار در آمریکا را نادیده گرفت محیط کاری آمریکا بسیار رقابتی و سخت است، افراد در این کشور به ساعات طولانی کاری عادت دارند سطح رقابت در محیط کار بسیار بالاست. ساعات کاری آمریکا نسبت به سطح استاندارد جهانی بالاتر است یعنی ساعت کاری زودتر آغاز می شود و دیرتر پایان می پذیرد، اضافه کاری و کار کردن در ساعات غیر کاری نیز راهی برای پیشرفت شغلی است.

از دیگر معایب کار در آمریکا کم بودن تعداد مرخصی در نظر گرفته شده برای کارکنان است، به صورت کلی دو هفته مرخصی (ده روز کاری) به شاغلان داده می شود و در صورت بیمار شدن نیز مرخصی کارمند ازهمین ده روز کسر می شود. علاوه بر این مورد شرکت های خصوصی ملزوم به دادن مرخصی در روزهای تعطیلات رسمی مثل روز استقلال آمریکا، روز شکرگذاری و… نیستند اما از مجموع حدود دوازده روز تعطیل رسمی در آمریکا شرکت ها به طور معمول هشت تا ده روز آن را به کارکنان خود مرخصی می دهند.

معایب سیستم درمانی

یکی از معایب بیمه و خدمات درمانی در آمریکا این است که از طرف دولت تامین نمی شود و برآورده کردن نیازهای درمانی هر شخص بر عهده ی خودش است، از طرفی هزینه های درمانی بسیار بالاست. برای مثال طبق آنچه که در سایت رسمی دولت نوشته شده اگر فردی پایش را بشکند و مشمول بیمه نشود باید برای درمان تا ۷۵۰۰ دلار پرداخت کند و سپری کردن سه شب در بیمارستان چیزی حدود ۳۰ هزار دلار هزینه به همراه دارد. به همین دلیل بیشتر افراد از بیمه درمانی استفاده می کنند که طبق قرارداد با شرکت های خصوصی بیمه به صورت منظم مبلغی را پرداخت می کنند و در عوض شرکت بخش یا تمام هزینه‌های درمانی فرد را متقبل می شود.

حالا که با معایب و مزایای زندگی در آمریکا آشنا شدید، بهتر است بدانید یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت و زندگی در این کشور، است که میتوانید از مشاوره تخصصی لتسگو یونی در این زمینه بهره مند شوید.

دکمه بازگشت به بالا