سلامت و دانش

بیمارستان اکباتان کمتر از ۳ ماه دیگر آماده خدمات‌دهی می‌شود

رویداد برتر/همدان معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام کرد: بیمارستان اکباتان همدان در کمتر از سه ماه آماده خدمات دهی می شود و مرکز جامع سرطان نیز ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محسن منصوری به منظور پیگیری مصوبات سفر مردادماه رئیس جمهور به همدان از مرکز جامع سرطان بازدید کرد و در حاشیه این بازدید با اشاره به گذشت پنج ماه از سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان همدان اظهار کرد: در این مدت بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان منابع بابت پروژه های استان همدان به عنوان منابع قابل قبول برای آغاز کار تزریق شده است.

وی با اشاره به طرح انتقال آب اظهار کرد: با توجه به چالش سنگین همدان با دستور رئیس جمهور و کار جدی وزیر نیرو به طور موقت مشکل آب همدان رفع شد اما برای تکمیل پروژه آبرسانی ۲۰۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز است و برای رفع کامل مشکل آب در اسرع وقت ۴۰۰ میلیارد تامین می شود و در اختیار استان قرار می گیرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به وجود دو پروژه مهم بیمارستانی شامل مرکز جامع سرطان و بیمارستان اکباتان در همدان، گفت: مرکز جامع سرطان ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و زیربنایاین مرکز بیش از ۲۳ هزار مترمربع است و تکمیل پروژه به حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان به غیر از تجهیزات برای تکمیل اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: ۸۰ میلیارد قبل از این سفر با دستور رئیس جمهور کمک شده بود و با توجه به برگزاری مناقصه تا پایان سال این مبلغ را ارتقاء می دهیم و تا اسفندماه مبلغ مناسب دیگری در اختیار قرار می گیرد.

منصوری در مورد پروژه بیمارستان اکباتان همدان نیز بیان کرد: با همت مجموعه وزارت بهداشت بنا به صورت کامل اجرایی و عملیاتی شده است و موضوع تجهیزات باقی مانده که بخشی از تجهیزات با همت وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه تامین شده و این پروژه در کمتر از سه ماه آماده خدمات دهی می شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امورات مصوبات سفر رئیس جمهور به خوبی انجام می شود و ما هم تمام ظرفیت خود را برای اجرایی و عملیاتی شدن تعهدات سفر رئیس جمهور به استان همدان به کار می‌گیریم. 

وی ادامه داد: با توجه به تفاوت زمان سفر رئیس جمهور به استان های مختلف، به طور طبیعی استان‌هایی که سفر زودتر بوده میزان جذب منابع بیشتر بوده اما در همدان به نسبت زمان کوتاه گذشت سفر ربیس جمهور منابع خوبی وارد استان شده است.

افتتاح بیمارستان اکباتان و مرکز جامع سرطان به‌زودی

استاندار همدان نیز با اشاره به برنامه ها و بازدیدهای سفر معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار کرد: ابر پروژه آبرسانی با دستور رئیس جمهور از ابتدای سال آغاز شد و در بازدید امروز دستور خوبی برای تکمیل تصفیه خانه و بهره برداری از آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر شد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد با اشاره به بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از مرکز جامع سرطان خاطرنشان کرد: برای تامین اعتبار مالی این پروژه قول مساعد داده شد. 

وی با یادآوری اینکه پروژه تخریب و بازسازی بیمارستان اکباتان بیش از یک دهه طول کشید، گفت: ساختار و تشکیلات سازه ای پروژه تمام شده و محوطه سازی و تجهیزات باقی مانده و با دستورات معاون اجرایی رئیس جمهور به‌زودی افتتاح و بهره برداری می شود.

استاندار همدان اظهار کرد: سفر پرخیر و برکت رئیس جمهور در شش مردادماه بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان مصوبات در برداشت و سفر منشا اثر و خدمات بسیار بود.

به گزارش رویداد برتر و به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، وی تاکید کرد: با رفع کامل مشکلات مطرح شده در این بازدیدها تا پیش از دور دوم سفر رئیس جمهور طرح ها بهره برداری می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا