جامعهکسب و کار برتر

مانتو پلنگی با چه روسری ست میشه؟

نکاتی درباره ست کردن لباس های پلنگی

شال و روسری و لباس‌های پلنگی همیشه جزو محبوب‌ترین طرح‌ها در لباس‌ها زنانه بوده‌اند اما بیشتر خانم‌ها در پوشیدن آن‌ها دچار تردید می‌شوند چون معتقدند این طرح شلوغ و توی چشم است و برای هر موقعیتی مناسب نیست. اما با ترکیب درست و استایل مناسب می‌توان لباس پلنگی را به عنوان لباس روزمره نیز مورد استفاده قرار داد. علاقمندان به مد و فشن به خوبی می‌دانند که خرید شال و لباس‌های پلنگی در حال حاضر جزو ترندهای مهم لباس‌های زنانه به شمار می‌روند و به دلیل طرح و رنگ خاصی که این لباس‌ها دارند در فصل پاییز شاهد محبوب شدن بیش از پیش این لباس‌ها خواهیم بود.

بزرگترین فروشگاه شال و روسری |بهترین فروشگاه شال و روسری

از اکسسوری‌های کوچک شروع کنید

اکسسوری‌های پلنگی شاید از نظر بیشتر افراد اهمیت و جایگاه خاصی نداشته باشند اما برای خانم‌هایی که جسارت و جرات کافی را برای استفاده از لباس‌های پلنگی در استایل خود ندارند استفاده از این اکسسوری‌ها بهترین راه است. اکسسوری‌های پلنگی مثل کیف و کفش و کمربند، شال و روسری و حتی اکسسوری مو ساده‌ترین راه برای اضافه کردن طرح پلنگی به لباس‌های روزمره است. البته برای هماهنگی بیشتر سعی کنید بقیه لباس‌ها به خصوص لباس‌های اصلی استایل خود را ساده و کلاسیک نگه دارید تا تیپ شما یکدست به نظر برسد و دچار ناهماهنگی و عدم تعادل در ترکیب استایل نشوید.

لباس‌های پلنگی زنانه

بیشتر خانم‌ها لباس‌های پلنگی را لباس‌هایی با طرح شلوغ و توی چشم تصور می‌کنند در حالی که اصلا این طور نیست و لباس‌های پلنگی از رنگ‌های خنثی و ملایمی مثل قهوه‌ای، مشکی و کرم تشکیل شده‌اند که در دسته رنگ‌های خنثی قرار می‌گیرند. بنابراین این لباس‌ها تفاوتی با لباس‌های طرح دار دیگری که از رنگ های خنثی تشکیل شده ندارند. شما می‌توانید این لباس‌ها را با لباس‌های طرح‌دار دیگر مثل راه راه، چهارخانه و حتی گلدار هم بپوشید به شرطی که فاصله کافی بین این دو طرح وجود داشته باشد مثل این تصویر که کوتاهی لباس چهارخانه فاصله مناسبی بین کفش‌های پلنگی به وجود آورده و از در هم ریختگی استایل جلوگیری کرده است.

پالتوهای پلنگی

پالتوهای پلنگی جزو لوکس ترین لباس های موجود در این فصل هستند.باز هم توصیه می کنیم هنگام استفاده از این پالتو ها سعی کنید بسیار ساده باشید و تنها لباس طرح دار شما پالتو شما باشد.

لباس‌های پلنگی را با رنگ‌های سیاه و سفید بپوشید

رنگ‌های خنثی همیشه بهترین و بی‌خطرترین راه برای همراه کردن با هر لباسی هستند و فرقی نمی‌کند این لباس یک لباس شلوغ و طرح دار با رنگ های روشن باشد یا یک لباس ساده و معمولی و یا یک لباس پلنگی. رنگ‌های خنثی زمینه‌ای عالی برای خودنمایی بخش‌های دیگر لباس‌های شما به وجود می‌آورند و شما می‌توانید با پوشیدن یک بلوز پلنگی با دامن مشکی نه تنها هماهنگی رنگی کاملی به وجود آورید بلکه با این کار لباس‌های پلنگی را به نقطه کانونی استایل خود تبدیل خواهید کرد. رنگ سفید نیز چنین اثری دارد اما بهتر است همراه با لباس پلنگی به مقدار کمتر مورد استفاده قرار بگیرد.

سراغ رنگ‌های روشن و مد روز بروید

همان طور که گفتیم لباس‌های پلنگی در دسته لباس‌های طرح دار با رنگ‌های خنثی قرار می‌گیرد و همین مساله باعث می‌شود که بتوان این لباس‌ها را با رنگ‌های روشن و تندی که رنگ محبوب شما هستند و یا در هر دوره مد روز می‌شوند پوشید.

البته لباس‌های رنگ روشنی که برای این کار انتخاب می‌کنید باید ساده و بدون طرح باشند تا استایل شما شلوغ به نظر نرسد. اما بهترین رنگ برای پوشیدن با لباس‌های پلنگی کدام است؟ رنگ‌های گرم مثل خانواده زرد و نارنجی مثل زرد قناری یا نارنجی سوخته می‌توانند انتخابی عالی باشند اما تجربه نشان داده که رنگ‌هایی مثل صورتی و آبی روشن هم ترکیبی زیبا با لباس‌های پلنگی می‌سازند.

اگر می‌خواهید شلوار پلنگی بپوشید، نباید دیگر از هیچ المان دیگر پلنگی استفاده کنید. یعنی تنها عنصر پلنگی در ظاهر شما باید شلوار پلنگی باشد و کیف و کفش و بلوز شما ساده باشد. نکته مهم دیگر در مورد پوشیدن شلوار پلنگی این است که بهتر است حتما با کفش پاشنه بلند بپوشید تا حس شلوار راحتی به استایلتان داده نشود.

افزودن یک کت خوش ایست با طرح پلنگی به استایل

هر خانم خوش پوشی مطمئنا تصدیق خواهد کرد که در هر کمد لباس باید کت خوش دوخت و عالی وجود داشته باشد. اگر به دنبال یک کت خوب با جذابیت فوری باشید ، ست کردن یک کت شیک طرح پلنگی با یک شلوار جین نتیجه خوبی خواهد داشت، به خصوص اگر با یک کفش ساق دار ست شود.

از لباس‌های پلنگی با فرم کلاسیک استفاده کنید

وقتی قرار است لباسی یکسره با طرح پلنگی انتخاب کنید (مثل مانتو، پالتو، شلوار یا لباس مجلسی که یک تکه و کامل هستند) بهتر است سراغ مدل‌هایی بروید که فرمی ساده، آشنا و کلاسیک دارند. با این کار طبیعت وحشی طرح لباس شما کمتر به چشم خواهد آمد و استایل شما ساده‌تر و کلاسیک‌تر به نظر خواهد رسید در حالی که طرح پلنگی لباس هنوز زیبایی و چشمگیری خود را در ترکیب لباس‌های شما دارد. به طور مثال اگر می‌خواهید شلوار پلنگی پوشید بهتر است آن را از مدل کلاسیک راسته انتخاب کنید تا این که بخواهید سراغ مدل‌های دمپاگشاد یا تنگ بروید.

لباس‌های پلنگی را به استایل تکرنگ خود اضافه کنید

استایل تکرنگ زیبایی‌ها و مزایای خود را دارد اما همیشه این احتمال وجود دارد که تیپ تکرنگ شما تکراری و یکنواخت به نظر برسد. اگر به استایل تکرنگ علاقه دارید اما می‌خواهید کمی تنوع و زیبایی به استایل تکرنگ خود بدهید اضافه کردن یک رویه (مانتو، پالتو یا کت) با طرح پلنگی می‌تواند این کار را به سادگی برای شما انجام دهد. مثلا می‌توانید بلوز و شلوار و کفش صورتی مات با اکسسوری‌های صورتی بپوشید و با اضافه کردن یک مانتوی پلنگی روی این ترکیب آن را جذاب‌تر و چشمگیرتر کنید.

لباس های طرح دار را با هم نپوشید.

لباس های طرح پلنگی ، خود به تنهایی بسیار پر ادعا هستند.زمانیکه از این طرح لباس ها استفاده می کنید دیگر نباید در استایل شما لباسی با طرح دیگر وجود داشته باشد یا  لباس هایی با رنگ ها پر ادعا! سعی کنید حتما لباس هایی با طرح پلنگی خود را با لباس ها و رنگ های ساده ست کنید.هر چقدر دیگر اعضا استایل شما ساده تر باشد شما شیک تر دیده می شوید.اگر شما قدرت ریسک پوشیدن لباس هایی با طرح پلنگی را ندارید ،می توانید از کیف یا کفش هایی با این طرح استفاده کنید.

نکات مهم در ست کردن شال و روسری با مانتو

۱- بهتر است مانتو‌های طرح دار را با شال و روسری‌های ساده ست کنید و اگر روسری‌های طرح دار بیشتر به شما می‌آید از مانتو‌هایی با پارچه‌های ساده استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید یک مانتوی طرح دار را با یک روسری شلوغ ست کنید سعی کنید رنگ‌های اصلیشان یکی باشد. مثلا یک مانتوی راه راه سفید و صورتی را با یک شال و روسری طرحدار ست کنید که رنگ غالب آن صورتی یا سفید است.

۲- اگر می‌خواهید یک استایل تک رنگ داشته باشید (استایل مونوکروم) سعی کنید از جواهرات و اکسسوری‌های شاین استفاده نکنید. مثلا از کفش و کیف شتری رنگ استفاده کنید. البته باید آرایشان نیز غلیظ نباشد و از یک رژ لب کم رنگ مثل کالباسی استفاده نمایید. همچنین از آرایش‌های چشم دودی و عربی نیز اجتناب کنید.

۳- بهتر است برای ست کردن شال و روسری با مانتو به رنگ سال و رنگ‌های توصیه شده برای هر فصل دقت نموده و رنگ لباس‌های خود را از بین این رنگ‌ها انتخاب کنید.

۴- رنگ‌های پاستیلی به خوبی با هم ست می‌شوند و شما می‌توانید از این ویژگی به خوبی استفاده کنید.

۵- برای انتخاب رنگ شلوار نیز می‌توانید از دایره رنگ استفاده نموده و یک رنگ متناسب با رنگ مانتو و شال یا روسری خود انتخاب کنید، ولی در اغلب موارد بهتر است شلوار و روسری یا شال شما همرنگ باشند.

اصول اساسی در انتخاب روسری و شال

مهمترین گام برای ست کردن شال و روسری با مانتو، انتخاب درست شال و یا روسری است که مناسب صورت شما باشد. عواملی مانند رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ موهای شما در انتخاب درست شال و روسری بسیار مهم است.

  • اگر می‌خواهید به سبک محجبه روسری و یا شال سر کنید تنها فاکتور‌های موثر در انتخاب رنگ روسری شما رنگ پوست و رنگ چشم‌های شماست.
  • اگر رنگ پوست شما گرم است (به مچ دست خود نگاه کنید اگر رگ‌های دستتان به رنگ سبز دیده می‌شود رنگ پوست شما گرم و اگر رگ‌ها به رنگ آبی دیده می‌شود رنگ پوست شما سرد است) بهترین رنگ‌ها برای شما قرمز، زرد، نارنجی و سبز زیتونی است. اما اگر رنگ پوست سردی دارید به سراغ رنگ‌هایی مثل آبی، بنفش، نقره‌ای و خاکستری بروید.
  • برای افرادی که رنگ چشم‌های روشنی دارند (مثل آبی و سبز) بهتر است از شال و روسری‌هایی به رنگ چشم خود استفاده کنند تا رنگ چشمشان جلوه زیباتری داشته باشد.
  • سبک و مدل روسری سر کردن تاثیر زیادی در انتخاب رنگ آن دارد.
  • فاکتور سوم در انتخاب رنگ روسری یا شال رنگ موهاست. برای انتخاب روسری و شال باید رنگ پوست و مو را همزمان در نظر گرفت.

۱رنگ پوست سرد و موهای تیره یکدست و بدون هایلایت: افرادی که رنگ پوست سردی دارند و مو‌های طبیعی و معمولی دارند، بهتر است از رنگ‌های سرد مثل بنفش و آبی، رنگ‌های خاکستری و نقره‌ای استفاده کنند.

۲رنگ پوست گرم و موهای بلوند و قهوهای بدون هایلایت: کسانی که مو‌های بلوند طلایی و یا قهوه‌ای دارند و پوست آن‌ها گرم است بهتر است از رنگ‌هایی مانند آبی روشن، بنفش روشن، صورتی، نارنجی، نقره ای، خاکستری روشن و این قبیل رنگ‌ها استفاده کنند. در واقع این افراد باید از رنگ‌های روشن استفاده کنند و روسری‌هایی با رنگ‌های تیره برای آنان مناسب نیست.

۳پوست گرم و موهای تیره: خانم‌هایی که مو‌های تیره رنگ با هایلایت داشته مثل قهوه‌ای تیره و یا شرابی و پوستی با رنگ گرم دارند بهتر است از رنگ‌هایی مانند طلایی، زیتونی، آجری و خاکستری برای روسری‌ها و شال‌های خود استفاده کنند.

۴رنگ پوست گرم و موهای روشن: پوست‌های گرم با مو‌های روشن و هایلایت مانند بلوند هایلایت و یا مو‌های نارنجی و قرمز روشن بهتر است از رنگ‌های روشن و رنگ‌های پاستیلی برای انتخاب روسری‌های خود استفاده کنند.

  • اگر روی صورتتان دانه‌های قرمز دارید و یا گونه‌های قرمزی دارید از پوشیدن روسری و شال‌های قرمز و صورتی اجتناب کنید، زیرا این شال و روسری ها، قرمزی صورت شما را بیشتر نمایان می‌کنند

 

منبع : amazon.in

دکمه بازگشت به بالا