خبرهای کلیکسب و کار برتر

چگونه محدودیت عضویت در کانال های تلگرام را رفع کنیم؟

 محدودیت عضویت در کانال‌های تلگرامی و Buy telegram members

تلگرام در سال 2013 شروع به کار کرد. این پیام‌رسان به دلایل مختلفی از جمله سطح بالای امنیت، قوانین مهمی برای حفظ حریم خصوصی و سهولت ارسال و دریافت پیام‌، توانست در مدت زمان کوتاهی محبوبیت بسیاری به دست آورد. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های آن تشکیل گروه بود. به این واسطه افرادی با سلایق مشابه، این امکان را داشتند که در بستری با هم تعامل داشته باشند. پیام‌های مختلف خود را به جای شخصی، به طور گروهی ارسال و یا دریافت کنند.

اما نیازسنجی تلگرام نشان داد که گروهی از افراد تمایل دارند خود مدیر و ارسال‌کننده پیام‌ها باشند. به این واسطه کانال تلگرامی به منظور برقراری تعامل یک‌سویه یک یا چند مدیر با گروهی از افراد تشکیل شد. اما مشکلی که برای بسیاری از کاربران به وجود آمد، محدودیت در تعداد اعضای کانال و مشکل عضویت در کانال‌های دلخواه بود. همین باعث شد که راهکارهایی برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام برای دستگاه‌های مبتنی بر (Android) و (iOS) و همچنین نسخه دسکتاپ به وجود آیند. در ادامه به مشکلات عضو شدن در کانال تلگرام و روش‌های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام می‌پردازیم.

حذف ۵۰۰ کانال تلگرام |حذف کانال های مخفی تلگرام

رفع مشکل (Too many communities) در تلگرام

یکی از مشکلاتی که هنگام عضویت در کانال‌های تلگرام با آن مواجه می‌شویم، (Too many communities) نام دارد. شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید و به دنبال راهکارهایی باشید که بتوانند این اخطار را از بین ببرند. در پاسخ می‌توانیم بگوییم که تلگرام مانند اینستاگرام، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی، قوانینی دارد و یکی از آنها «به سقف مجاز رسیدید» یا همان (Too many communities) است. این اخطار هنگامی برای افراد ظاهر می‌شود که بخواهند در کانال یا گروه پانصد و یکم به بالا عضو شوند.

هر کاربری تنها می‌تواند در 500 کانال و گروه عضو شود. اما اگر شمار کانال‌ها و گروه‌های هر حساب کاربری به بیشتر از 500 مورد برسد، فرد هنگام افزودن کانال یا گروه جدید با اخطار (Too many communities) مواجه خواهد شد.

محدودیت عضویت در کانال تلگرام برای کاربران هنگام عضویت و همچنین برای مدیران کانال‌ها هنگام افزودن تعداد اعضاست.

راهکار رفع مشکل (Too many communities)

افراد بر اساس سلیقه خود عضو کانال‌ها و گروه‌هایی می‌شوند که دوست دارند. اما آن دسته از کاربرانی که از تلگرام‌های غیررسمی استفاده می‌کنند، شاهد زیاد شدن خودبه‌خودی تعداد کانال‌های پروفایل خود خواهند بود. برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام در چنین شرایطی دو راهکار کاربردی وجود دارند.

 • حذف کانال‌های اضافی
  • صفحه تلگرام خود را باز کرده و تمام کانال‌ها و گروه‌های اضافی را حذف کنید.
  • برخی از کانال‌ها تبلیغاتی هستند و با داشتن شماره تماس افراد، آنها را در کانال‌های خود اضافه می‌کنند.
  • در این حالت حذف موارد اضافی کمک می‌کند که شما به رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام بپردازید.
 • جلوگیری از عضویت ناخواسته در کانال‌ها و گروه‌ها
  • در تنظیمات تلگرام وارد شده و دسترسی (Channels & Groups) را از (Everybody) به (My Friends) تغییر دهید.
  • با محدود کردن دسترسی کاربران تلگرام برای عضو کردن ناخواسته شما در کانال‌ها می‌توانید تنها در گروه‌ها و کانال‌هایی عضو شوید که خودتان مطلع هستید.
 • حذف و ایجاد اکانت تلگرامی
  • گاهی تعداد کانال‌ها و گروه‌ها زیاد هستند و حوصله کاربران برای (Leave channel) یا (Leave group) کم است.
  • اگر شما هم وقت یا حوصله ندارید، می‌توانید اکانت تلگرامی را حذف نموده و مجدداً آن را ایجاد کنید.
  • اما بهتر است که تنظیمات را تغییر داده و تنها به دوستان اجازه افزودن اکانت دهید.

آموزش تصویری رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام موبایل

همانطور که توضیح دادیم، یکی از مهم‌ترین دلیلی که افراد نمی‌توانند در کانال‌های مورد نظر خود عضو شوند، عضویت آنها در 500 کانال و گروه تلگرامی است. کاربردی‌ترین روش برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام نیز مشخص کردن حریم خصوصی به شمار می‌آید. اما سؤال اینجاست که چگونه می‌توان این مشکل را در موبایل رفع کرد.

ابتدا تصویر خود را که در گوشه سمت چپ تلگرام قرار داد، لمس کنید.

سپس وارد تنظیمات شوید تا به این واسطه وارد (Security and Privacy) شوید.

در گام آخر باید از (Privacy and Security) گزینه (Groups and channels) را انتخاب کنید. با فعال‌سازی (My Friends) به جای (Everybody) می‎‌توانید عملیات رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام را با موفقیت به پایان برسانید.

رفع محدودیت 200 نفر کانال تلگرام

در این سال‌ها، تلگرام در تلاش برای رفع ایراداتی بوده است که کاربران با آن مواجه بوده‌اند. یکی از ایرادات، محدودیت مدیران کانال‌های تلگرام در افزودن تعداد اعضای کانال‌ها بود. در حقیقت، تا سال 2021 حداکثر ظرفیت کانال‌ها برای عضویت کاربران 200 نفر بود. برخی از افراد با ساختن بات‌های مختلف سعی می‌کردند که با رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام تعداد اعضای کانال‌های خود را افزایش دهند.

از نوامبر 2021 تلگرام قابلیت‌هایی را اضافه کرد و یکی از آنها رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام بود. به این معنا که مدیران کانال‌های تلگرامی این امکان را به دست آوردند که بتوانند تا 1000 نفر عضو در کانال‌های خود اضافه کنند. به این ترتیب افراد بیشتری که لینک دعوت به کانال‌ تلگرامی را دریافت می‌کردند، می‌توانند عضو شوند، بدون اینکه مشکلی داشته باشند.

جمع‌بندی

 • گروهی از افراد تمایل دارند خود مدیر و ارسال‌کننده پیام‌ها باشند. به این واسطه کانال تلگرامی به منظور برقراری تعامل یک‌سویه یک یا چند مدیر با گروهی از افراد تشکیل شد.
 •  تلگرام مانند اینستاگرام، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی، قوانینی دارد و یکی از آنها «به سقف مجاز رسیدید» یا همان (Too many communities) است.
 • هر کاربری تنها می‌تواند در 500 کانال و گروه عضو شود. اما اگر شمار کانال‌ها و گروه‌های هر حساب کاربری به بیشتر از 500 نفر برسد، فرد با اخطار (Too many communities) مواجه خواهد شد.
 • برخی از کانال‌ها تبلیغاتی هستند و با داشتن شماره تماس افراد، آنها را در کانال‌های خود اضافه می‌کنند. در این حالت حذف موارد اضافی کمک می‌کند که شما به رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام بپردازید.
 • در تنظیمات تلگرام وارد شده و دسترسی (Channels & Groups) را از (Everybody) به (My Friends) تغییر دهید.
 • با محدود کردن دسترسی کاربران تلگرام برای عضو کردن ناخواسته شما در کانال‌ها می‌توانید تنها در گروه‌ها و کانال‌هایی عضو شوید که خودتان از آنها مطلع هستید.
 • کاربردی‌ترین روش برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام نیز مشخص کردن حریم خصوصی به شمار می‌آید.
 • از نوامبر 2021 تلگرام قابلیت‌هایی را اضافه کرد و مدیران کانال‌های تلگرامی این امکان را به دست آوردند که بتوانند تا 1000 نفر عضو در کانال‌های خود اضافه کنند.

پرسش‌های پرتکرار

مهمترین روشهای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام چیست؟

اولین روش برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام حذف کانال‌ها و گروه‌های اضافی است. در واقع شما صفحه تلگرام خود را باز کرده و تمام کانال‌ها و گروه‌های اضافی را حذف کنید. با این روش ظرفیت حساب کاربری شما برای عضویت در کانال‌های مورد نظر بیشتر خواهند شد.
دومین روش برای افرادی مناسب است که وقت یا حوصله بررسی 500 کانال و گروه نداشته‌اند. این افراد با حذف و ساختن اکانت جدید می‌توانند تمام گروه‌ها و کانال‌ها حذف کنند. البته توصیه می‌کنیم که (My Friends) را در بخش (Groups and Channel) فعال کنند که با مشکل حضور ناخواسته در کانال‌ها و گروه‌ها مواجه نشوند.

روش اصلی برای رفع مشکل محدودیت عضو شدن در کانالهای تلگرام چیست؟

برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام بهتر است از روش زیر استفاده کنید تا فقط دوستانتان اجازه افزودن شما را به کانال‌ها و گروه‌ها داشته باشند.
– ابتدا تصویر خود را که در گوشه سمت چپ تلگرام قرار داد، لمس کنید.
– سپس وارد تنظیمات شوید تا به این واسطه وارد (Security and Privacy) شوید.
– در گام آخر باید از (Privacy and Security) گزینه (Groups and channels) را انتخاب کنید. با فعالسازی (My Friends) به جای (Everybody) می‎‌توانید عملیات رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام را با موفقیت به پایان برسانید.

چرا کاربران هنگام عضویت در کانال با پیام (Too many communities) مواجه میشوند؟

هر کاربری تنها می‌تواند در 500 کانال و گروه عضو شود. اما اگر شمار کانال‌ها و گروه‌های هر حساب کاربری به بیشتر از 500 نفر برسد، فرد با اخطار «به سقف مجاز رسیدید» یا همان (Too many communities) مواجه خواهد شد.

منابع :

mediamister.com

telegram-groups.com

دکمه بازگشت به بالا