خبرهای کلیکسب و کار برتر

چگونه در پابجی برنده شویم؟

چگونه در پابجی موبایل برنده شویم؟ | ترفندهایی کاربردی برای بقا

بازی‌های بتل رویال مدتی است بین گیمرها محبوب شده است. این سبک از بازی به دلیل داشتن شرایط برابر و رقابت برای اول شدن، توانسته بازیکنان را به خود جذب کند. یکی از مهمترین و موفق‌ترین آثار این سبک، بدون شک بازی Player Unknown Battlegrounds یا به اختصار PUBG‌ است. این اثر برای همه پلتفرم‌های گیمینگ و البته گوشی‌های موبایل منتشر شده است. بازی PUBG Mobile می‌تواند اوقات بیکاری شما را پر کند و ساعت‌ها سرگرم این بازی جذاب شوید. برای اینکه بتوانید در بازی پابجی موبایل برنده شوید، باید علاوه بر خرید یوسی پابجی موبایل ارزان به یکسری نکات مهم و کاربردی توجه کنید. اگر بتوانید از این ترفندها به خوبی استفاده کنید، پاداش و جوایز خوبی دریافت خواهید کرد.

بازیکنان |سازندگان

موقعیت مناسب را هنگام فرود پیدا کنید

زمانی که از هواپیما خارج می‌شوید تا در جزیره مستقر شوید، باید از مکان‌های شلوغ و پر بازیکن پرهیز کنید. محیط را بررسی کنید تا با چتر به محلی خلوت فرود بیایید. با این کار می‌توانید اسلحه و تجهیزات مناسبی پیدا کنید تا برای نبرد با دیگر بازیکنان آماده شوید. فرود در محیط‌های شلوغ باعث می‌شود اسلحه مناسبی پیدا نکنید. حتی ممکن است همان اول بازی توسط دیگر بازیکنان کشته شده و از بازی خارج شوید. بنابراین، زمان و مکان مناسبی برای فرود با چتر نجات را انتخاب کنید. گفتنی است، زمانی که با چتر فرود می‌آیید به دایره امن نقشه توجه کنید. موقعیت فرود خود را نزدیک این دایره یا داخل آن انتخاب کنید که در ادامه بازی بتوانید از طوفان سهمگین جزیره در امان بمانید.

حواستان به دیگر بازیکنان باشد

در طول گشت و گذار در جزیره بازی پابجی موبایل، حواستان را به اطراف خود جمع کنید. توصیه می‌شود بازی را با هدفون تجربه کنید تا صداهای اطراف خود را بشنوید. بازیکنان دیگر با راه رفتن یا شلیک می‌توانند موقعیت خود را به شما لو بدهند. این اتفاق می‌تواند شما را برای نبرد با آنها آماده می‌کند.

زمانی که صدایی شنیدید، بایستید و حالت نشسته بگیرید تا سمت صدا را پیدا کنید. سپس برای حمله به دشمن آماده شوید تا بتوانید بازیکن مهاجم را هدف قرار دهید. اگر در نزدیکی یک خانه هستید، در خانه مستقر شوید تا در بهترین موقعیت به بازیکنان حمله کنید. شایان ذکر است، حواستان به منطقه قرمز نقشه هم باشد و مراقب باشید که اگر در این منطقه قرار دارید، سریعا خود را به یک مکان امن برسانید. منطقه قرمز، موقعیتی است که بمب‌ باران می‌شود و ممکن است بازیکنان بسیاری در این منطقه از بین بروند.

اسلحه و تجهیزات خود را مداوم عوض کنید

در بازی PUBG Mobile به مرور تعداد تیرهای اسلحه کم و تجهیزات شما خراب می‌شوند. برای اینکه در طول بازی مشکل نداشته باشید، اسلحه و تجهیزات خود را عوض کنید. خانه‌ها را بگردید و سلاح مناسب را پیدا کنید. حتما از تجهیزات مختلف اسلحه مثل دوربین اوپتیک استفاده کنید. این لوازم در هدفگیری و شلیک به شما کمک می‌کند. زمانی که یکی از بازیکنان را می‌کشید، لوازم خوب او را بردارید. همچنین، در کیف خود همیشه جعبه کمک‌های اولیه داشته باشید.

از اسلحه شات‌گان غافل نشوید

شات‌گان جزو سلاح‌های خاص اما پرقدرت بازی‌های شوتر محسوب می‌شود. شاید این اسلحه برای هدف‌های دور کاربرد نداشته باشد. اما شات‌گان برای نبردهای نزدیک و رو در رو بسیار کاربردی خواهد بود. توصیه می‌شود یک اسلحه شات‌گان به عنوان سلاح دوم در کیف خود داشته باشید. در صورت لزوم این سلاح به کمک شما خواهد آمد. اگر به صورت تیمی بازی می‌کنید، یکی از اعضای تیم، شات‌گان را به عنوان اسلحه اصلی خود حمل کند. هم‌تیمی شما در نبردهای مهم می‌تواند با شات‌گان بازیکنان دیگر را از پیش بردارد.

با اسلحه مورد علاقه خود بازی کنید

یکی از ترفندهای پابجی موبایل، استفاده از اسلحه خوب است. اسلحه خوب،‌ سلاحی است که استفاده از آن برای شما راحت باشد. بنابراین، از اسلحه‌ای استفاده کنید که بتواند شما را در طول بازی همراهی کند. بعضی اوقات یک سلاح قدرتمند و قوی کاربرد ندارد، زیرا شما با آن راحت نیستید و ممکن است در ادامه بازی با مشکل روبرو شوید. لازم به ذکر است، از رفتن به سمت جعبه‌ مهمات خودداری کنید. با وجود اینکه جعبه‌ها تجهیزات و لوازم خوبی دارند، اما ارزش ندارند که جان خود را برای آن به خطر بیاندازید. گاهی ممکن است، این جعبه‌ها حکم تله را برای شما داشته باشد. چون ممکن است دیگر بازیکنان در کمین باشند تا به شما حمله کنند.

هنگام نبرد زیگزاگی حرکت کنید

زمانی که در فشار حملات بازیکنان هستید، از عقب‌نشینی یا نشستن پرهیز کنید. به صورت زیگزاگی حرکت کنید تا به یک پناهگاه امن برسید. دویدن مستقیم شانس کشته شدن شما توسط دیگر بازیکنان را افزایش می‌دهد. زمانی که به صورت زیگزاگی حرکت می‌کنید، هدفگیری توسط دشمن سخت می‌شود و نمی‌تواند به شما شلیک کند.

مراقب بازیکنان تک‌تیرانداز باشید

بازیکنانی که با اسلحه تک‌تیرانداز یا اسنایپر بازی می‌کنند، اشراف کامل به منطقه دارند. آنها به خاطر دوربین قوی اسلحه خود به راحتی می‌توانند به بازیکنان شلیک کنند. زمانی که متوجه حضور آنها در نزدیکی خود شدید، به هیچ وجه به حالت نشسته یا سینه‌خیز توقف نکنید. با این کار، شما بهترین فرصت شلیک را به آنها می‌دهید. برای اینکه از تیراندازی اسنایپر در امان باشید، به صورت زیگزاگی شروع به دویدن کنید تا به یک نقطه امن برسید. حرکت زیگزاگی و دویدن باعث می‌شود بازیکن تک‌تیرانداز تمرکز لازم برای شلیک کردن نداشته باشد.

با هم‌تیمی‌های خود در ارتباط باشید

اگر در پابجی موبایل با دوستان خود به صورت یک تیم بازی می‌کنید، حتما میکروفون بازی را روشن کنید. در طول بازی با دوستان خود در ارتباط باشید و با آنها صحبت کنید. این کار می‌تواند در پیشبرد بازی به تیمتان کمک کند. هرچقدر با هم‌تیم‌های خود هماهنگ باشید، شانس برنده شدن شما بیشتر خواهد بود. برای هر یک از اعضای تیم یک نقش تعیین کنید. به عنوان مثال، یک نفر تک‌تیرانداز، یک نفر شات‌گان، یک نفر دکتر و دیگری هم اسلحه ماشین‌گان در تیم خود داشته باشید. سعی کنید نزدیک به همدیگر باشید تا در حملات به یکدیگر کمک کنید. کار تیمی کمک بسزایی در برنده شدن در پابجی موبایل می‌کند.

مختصری درباره پابجی و خلق آن

پابجی، نامی آشنا برای عاشقان سبک بتل رویال. تا پیش از عرضه‌ی این بازی این سبک شاید مرده تلقی می‌شد ولی بلافاصله پس از معرفی ابتدایی در سال 2017 موجی از هیجان فراگیر شد. هیجان صد نفره چیزی نبود که به راحتی از کنارش گذاشت. 100 بازیکن در یک نقشه با شرایط يکسان و برابر، ایده‌ی بکری که به ذهن یک استودیوی کُره‌ای خطور کرد و باعث شد هم‌اکنون آن استودیوی کوچک حسابی بزرگ شود و شاخ و برگ پیدا کند.

طبق آخرین آمارها پابجی بالای 70 میلیون نسخه روی کنسول‌های خانگی و کامپیوتر فروش رفته است. پس از موفقیت بازی در سال 2017 که باعث نامزدی بازی در جوایز مختلفی شد، بلافاصله سازندگان با یک استودیوی چینی توافق کردند تا نسخه‌ی موبایل بازی را تولید کنند و در حد فاصل یک سال یعنی در سال 2018 شاهد عرضه شدن نسخه‌ی موبایل بازی بودیم. عملکرد بازی روی پلتفرم‌ موبایل نشان از دانلود 734 میلیون نسخه‌ای بازی و فروش بالای 3.5 میلیارد دلاری می‌باشد. پابجی موبایل نزد منتقدان و کارشناسان بازی نیز از اقبال خوبی برخوردار شد و بازی‌های زیادی به تقلید از این بازی پرداختند.

طرح کلی بازی توسط آقای برندن گرین پی‌ریزی شده است که پیش‌تر با نام آنلاین خودش یعنی Player Unknown شناخته می‌شد. این شخص پیش از این سابقه‌ی کار روی ماد بازی Arma 2 را در کارنامه داشت. عنوانی به نام DayZ: Battle Royale که تقلیدی از بازی محبوب DayZ می‌باشد و در اصل الهام گرفته از فیلمی ژاپنی محصول سال 2000 میلادی به نام بتل رویال می‌باشد.

آقای گرین تا قبل از عرضه‌ی این بازی در سال 2013 در کشور برزیل به عکاسی و طراحی گرافیک مشغول بود، و در اوقات فراغت به تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی از جمله دلتا فورس می‌پرداخت. بازی DayZ توجه آقای گرین را به خود مشغول کرد و در هنگام بازی کردن به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی و ساختار بازی‌های اول شخص می‌پرداخت. آقای برندن گرین متوجه این موضوع شد که بازی‌های چندنفره‌ی اول‌شخص به مرور ساختار تکراری پیدا می‌کنند و بازی‌بازان بعد از مدتی نقشه‌های بازی را حفظ می‌کنند و این مهم موجب تکراری شدن بازی می‌شود. برای رفع این معضل گرین فکری به ذهنش خطور کرد.

طراحی یک بازی آنلاين با نقشه‌ای بسیار بزرگ و محیط‌های تو در تو که دیرتر برای بازی‌بازان تکراری شود و از همه مهم‌تر جایگذاری تصادفی مهمات و سلاح‌ها در نقشه. یک نکته‌ی دیگر این بود که گرین با مشاهده‌ی اقبال استریمرها به بازی DayZ به فکر این بود که عنوانی طراحی کند که همه بتوانند از آن لذت ببرند بدون در نظر گرفتن سطح مهارت و سن و سال بازی‌بازان.

برندن گرین همچنین از فیلم و مجوعه کتاب‌های هانگر گیم نیز الهام گرفته است که در آن شرکت کنندگان باید در یک مکان به خصوص سلاح‌ها و مهمات را به دست آورند ولی او برای تنوع و همچنین درگیر نشدن با مسائل حق مالکیت و کپی رایت این مکان سلاح‌ها و مهمات را در سرتاسر نقشه پخش کرد.

به تقلید از فیلم بتل رویال محصول سال 2000 گرین می‌خواست یک منطقه‌ی مربعی امن را طراحی کند ولی نکته‌ی جالب و بامزه‌ی ماجرا اینجاست که به دلیل ضعف برنامه‌نویسی که داشت نتوانست این کار را بکند و به جای آن از منطقه‌ی دایره‌ای شکل استفاده کرد. منطقه‌ای که هم‌اکنون در همه‌ی بازی‌های هم سبک مشاهده می‌شود. در ادامه گرین به همکاری با شرکت سونی پرداخت و بازی H1Z1 را برای آن‌ها ساخت و تا سال 2016 نیز قرارداد انحصاری با آن‌ها داشت.

سپس به همکاری با شرکت کره‌ای به نام Gino Games پرداخت و روند ساخت بازی مورد بحث ما یعنی پابجی آغاز شد. عنوانی که به پرطرفدارترین بازی بتل رویال تبدیل شد و این سبک را سر زبان‌ها انداخت. در نهایت سال 2019 و پس از عرضه شدن نسخه‌های مختلف پابجی روی پلتفرم‌های مختلف، آقای گرین از هدایت پروژه کناره‌گیری کرد و به شعبه‌ی آمستردام استودیوی پابجی نقل مکان کرد تا روی بازی جدیدی کار کند و همچنین به خانواده‌ی خودش در ایرلند نزدیک‌تر شود.

دکمه بازگشت به بالا