رویدادها

مرگ دختر ۴ساله به دست خواهر ۳‌ساله‌اش

آپارتمان |سال ۲۰۲۳

آفتاب‌‌نیوز :

بنابه گفته «اد گونزالس»، کلانتر شهرستان هریس در تگزاس، دختربچه‌ای سه ساله به‌طور ناخواسته، متهم به قتل خواهر ۴ ساله‌اش شد. این اتفاق که حادثه‌ای بسیار غم‌انگیز، اما در عین حال قابل پیشگیری است در آپارتمانی در محله هاستون وقتی خانواده در حال استراحت بودند، رخ داده است.

دو کودک دور از چشم والدین مشغول بازی بودند و هر یک از والدین تصور می‌کرد، دیگری مراقب کودکان است. دختر ۳ ساله خانواده، تپانچه پر نیمه‌خودکاری که در خانه نگهداری می‌شد را برداشته و با آن مشغول بازی بوده است که ناگهان صدای شلیک گلوله‌ای کل خانه را فرا می‌گیرد.

والدین به سرعت خود را به کودکان می‌رسانند که متوجه می‌شوند دختر ۴ ساله‌شان غرق خون روی کف اتاق افتاده است.

گونزالس می‌گوید، «این اتفاق، رویداد غم‌انگیز دیگری است که در آن کودکی به سلاح گرمی دسترسی پیدا می‌کند و به فرد دیگری صدمه می‌زند. البته چنین حوادثی به‌راحتی «قابل پیشگیری» است. اما در این شرایط فردی که از اسلحه به‌خوبی مراقبت نکرده است، مقصر شناخته می‌شود و باید پاسخگو باشد.»

گونزالس ادامه می‌دهد، «اوائل سال ۲۰۲۳ هم پسربچه‌ای ۶ ساله به معلم خود شلیک کرد، که خوشبختانه معلم جان خود را از دست نداد و اکنون دوران نقاهت خود را می‌گذراند.»

بنابر بررسی محققان نشریه پزشکی نیوانگلند، مرگ‌های ناشی از سلاح‌های گرم در آمریکا از تصادفات وسایل نقلیه موتوری پیشی گرفته است. درواقع در بررسی‌

دکمه بازگشت به بالا