سلامت و دانشکسب و کار برتر

آیا لوازم آرایشی از پوست جنین ساخته میشود؟

فردی که در سایه مکتب آزادی قرار دارد، به ویژه با ورود اروپایی ها به زندگی مدرن، فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برخاسته از مکتب آزادی در زندگی یک فرد در این عصر بسیار واقعی است. و ارزشمند در نظر گرفتن.

بر اساس تعریف موجز مکتب لیبرالیسم، اعتقاد این مکتب به آزادی به معنای آزادی فرد در جامعه است تا زمانی که به آزادی دیگران آسیبی وارد نشود. از سوی دیگر، پس از اینکه مکتب لیبرالیسم به آزادی وابسته است، ظهور فمینیسم، خواستار استرداد حقوق زنان، نه تنها از زنان حمایت نکرد، بلکه به مشکلات زنان نیز کمک کرد.[1]

به عنوان مثال، بر اساس آمار منتشر شده از آمار طلاق آمریکا، میانگین طلاق در میان نوجوانان آمریکایی 50 درصد است و نیمی از ازدواج های رسمی در این کشور به طلاق ختم می شود.

بر اساس آمار فوق سن طلاق در بین نسل جوان در ایالات متحده آمریکا بیش از نسل مسن افزایش یافته است.

دکتر جنیفر بکر، عضو ارشد و رئیس برنامه خانواده درمانی در موسسه روانشناسی فارست، درباره میزان طلاق در آمریکا می گوید: با توجه به تغییر فرهنگ مردم در آمریکا، میزان طلاق بسیار بالا و غیررسمی است. ازدواج: قطعیتی وجود ندارد گفته می شود 50 درصد ازدواج ها به طور طبیعی ادامه دارد و اغلب منجر به طلاق می شود.

طبق آمار مجله Wealth، نرخ طلاق برای ازدواج های اول، دوم و سوم در ایالات متحده به طور متوسط ​​بیش از 40 درصد است.

این محاسبه تنها بخشی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی کشور توسعه یافته ای مانند آمریکا است که نیازمند تحقیقات بیشتر در زمینه علل طلاق و رشد بی رویه آمار طلاق است، اما در این مقاله می خواهیم برخی از موارد زیر را نشان دهیم. به مشکلات فرهنگی غرب ما به مکتب آزادی معتقدیم.

علاوه بر مشکلاتی مانند طلاق و ازدواج غیررسمی در آمریکا، افزایش بیش از حد سقط جنین در آمریکا یکی دیگر از مشکلات فرهنگی در آمریکاست که در این مقاله به بررسی علل و عوامل آن می پردازیم.

وضعیت بارداری در ایالات متحده

بر اساس آمار مراکز علمی و تحقیقاتی مانند موسسه Gutmacher، وضعیت بارداری در آمریکا اطلاعات جالبی را در اختیار مخاطبان قرار می دهد; بر اساس آمار Gutmacher، حدود نیمی از بارداری‌های زنان آمریکایی ناخواسته است و دلایل مختلفی مانند عدم استفاده از روش‌های پیشگیری از بارداری، هرزگی، تجاوز جنسی و غیره متفاوت است.

طبق آمار این سازمان، طبق آمار فوق، حدود نیمی از زنان در آمریکا به طور تصادفی باردار می شوند و به دنبال راهی برای خروج از این وضعیت هستند.

از سوی دیگر، بازار سقط جنین در آمریکا با قانونی شدن سقط جنین در آمریکا و ایجاد سازمان های خصوصی که سقط جنین انجام می دهند و حتی جنین را از زنان و خانواده هایشان خریداری می کنند، بسیار رونق یافته است.

وضعیت سقط جنین در ایالات متحده

سقط جنین قانونی در دنیا سابقه طولانی ندارد. اگرچه قانونی شدن سقط جنین در آمریکا فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته و موافقان و مخالفان زیادی داشته است، اما از دهه 1970، اصل سقط جنین در این کشور قانونی شد.قانونی در این زمینه که مشکلاتی را ایجاد می کند و دامنه را محدود می کند. از این موضوع اما در هر صورت آمار رسمی سقط جنین در آمریکا به شدت تعجب آور و غم انگیز است. برخی از این آمار عبارتند از:

40% از بارداری‌ها در میان زنان سفیدپوست، 69% از زنان سیاه‌پوست و 54% از بارداری‌های لاتین تبار ناخواسته (تقریباً 50% کل بارداری‌ها در ایالات متحده) و 22% از کل بارداری‌ها تعداد حاملگی‌ها در ایالات متحده است. پایان یافتن به سقط جنین پایان یافت. (یعنی بیش از یک مورد در پنج مورد).

از سال 1973 (آغاز سقط جنین قانونی در آمریکا) تا سال 2005، بیش از 45 میلیون سقط جنین قانونی در این کشور رخ داده است. (بروز سقط جنین غیرقانونی و افزایش چشمگیر استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری باید به طور جداگانه در نظر گرفته شود.)

در سال 1973، دادگاه عالی ایالات متحده در پرونده “رو علیه وید” رای داد که زنان پس از مشورت با پزشک خود حق سقط جنین دارند و دولت حق دخالت در این موضوع را ندارد [5].

البته باید این آمار نگران کننده را هم اضافه کنیم که سالانه بین 42 تا 70 میلیون سقط جنین در جهان انجام می شود که به این معناست که توجیه نظری سقط جنین دلیل تداوم نسل کشی وحشتناک در جهان است. از این میان، ذکر این نکته ضروری است که تنها 1 درصد از تمام بارداری ها به دلیل تجاوز جنسی یا تماس جنسی جنین رخ می دهد و کمتر از 5 درصد به دلیل خطرات بارداری برای سلامت مادر یا جنین رخ می دهد. . . این امر علاوه بر آن است که 93 درصد سقط جنین ها به درخواست والدین (به ویژه مادران بومی) و بدون هیچ گونه مشکل بهداشتی انجام می شود.[6]

تعریفی کوتاه از لیبرالیسم

امروزه در دنیای غرب، گرایش غالب این است که افراد جامعه باید تا حد امکان در تحقق خواسته های فردی خود آزاد باشند و هیچ مسئولیتی برای اداره جامعه بر عهده افراد نیست و تنها گروه های خاصی توسط آنها انتخاب و تعیین می شوند. مردم در حد لازم برای اداره جامعه و مشارکت در اجرای مقرراتی که خود مردم وضع می کنند. بنابراین دولت باید کمترین کار را در زندگی مردم داشته باشد و هر فردی در رفتار خود بیشترین آزادی را داشته باشد.

این آزادی شامل فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می شود.دولت جز برای حفظ نظم عمومی حق دخالت در امور مردم را ندارد. بیشتر از این نیست. این جریان را عموما لیبرالیسم می نامند. بنابراین حداکثر آزادی برای افراد برقرار است، اما مسئولیت مشکلات اجتماعی بر عهده آنها نیست. [7]

مروری کوتاه بر دو ویژگی آزادی گرایی

به عقیده مکتب لیبرال، به نظر می‌رسد که دو ویژگی این مکتب بیش از هر ویژگی دیگر آزادی در عمل و عمل سقط جنین در آمریکا نقش دارد.

اولویت حق سعادت و عدم دخالت دولت در مسائل خصوصی و حتی حفاظت از محیط خصوصی فرد از ویژگی هایی است که طرفداران سقط جنین برای توجیه اعمال خود استفاده می کنند، این موضوع تنها در بحث سقط جنین نیست. ، بلکه در سایر اعمال فرد. لیبرالیسم مانند همجنس گرایی، ازدواج، طلاق و غیره.

نوار پیشرفت سمت راست سعادت

یکی از ویژگی های لیبرالیسم این است که حقوق بر لذت ارجحیت دارد، یعنی اگر فردی عملی را انجام دهد، نه به این دلیل که آن عمل مبتنی بر لذت است، بلکه به این دلیل که تشخیص می دهد که فرد عمل را بر اساس حق خود توجیه می کند. در جهت سعادت است، خیر اوست و ممکن است در پس این عمل خیری نباشد; به عنوان مثال، کسانی که از همجنس گرایی حمایت می کنند، اعمال خود را تنها با تمرکز بر فضای شخصی و حقوقی که قانون به آنها داده است، توجیه می کنند.[8]

وارد شدن این ایده در شرایط سیاسی، نتایج و آثار خود را به عنوان اولین راه نشان خواهد داد. بنابراین، اگر حق سعادت را در عمل اولویت بندی کنیم، شاهد جامعه ای خواهیم بود که مردم در آن زندگی می کنند و حق دارند بر اساس آن زندگی کنند، نه بر اساس شیوه های زندگی و به عبارت بهتر، آنجاست. این چیزی نیست که مردم به آن نیاز داشته باشند، آنها نمی بینند که مطابق زندگی واقعی زندگی می کنند، بلکه در چارچوب حقوقی که از آنها خواسته شده زندگی می کنند، بدون اینکه این نوع یا نوع زندگی را انتخاب کنند. سعادت و خوبی را ببینند یا به آن توجه کنند (زندگی بر خیر).[9]

بی طرفی دولت لیبرال در حقوق افراد

مایکل سندل یکی از متفکران لیبرالیسم می گوید: فلسفه سیاسی که با آن زندگی می کنیم (لیبرال دموکراسی) نوع خاصی از نظریه سیاسی لیبرال است که ایده اصلی آن این است که حکومت باید نسبت به دین و اخلاق بی طرف باشد. و از آنجایی که مردم در مورد بهترین راه برای زندگی اختلاف نظر دارند، دولت نباید هیچ رویکرد خاصی را برای زندگی شاد در قانون تصویب کند.

بنابراین سندل بی طرفی دولت را ایده اصلی لیبرال دموکراسی می داند، ایده ای که همراه با عوامل دیگر، فلسفه اجتماعی مکتب ما را تشکیل می دهد. بی طرفی حکومت و بی طرفی زندگی سعادتمندانه را از ویژگی های اندیشه سیاسی مدرن می دانند.[10] [یازده]

در این رویکرد، دولت در انجام کارهایی که شخص به آن علاقه دارد دخالت نمی کند و حتی قوانینی را وضع می کند تا فرد را برای تامین آزادی خود تسهیل کند، به عنوان مثال، قانون آزادی همجنسگرایی آمریکا و قانون بدون اعتراض رهبران آمریکایی در این زمینه از دیدگاه لیبرالیسم عدم دخالت دولت در ممنوعیت آزادی های فردی است.

رابطه بین ویژگی های لیبرال و ترویج سقط جنین

همانطور که قبلا ذکر شد، سقط جنین یک موضوع بحث برانگیز در ایالات متحده بوده و همچنان ادامه دارد. در این قسمت از مقاله بر آنیم تا نشان دهیم که بین وضعیت فعلی سقط جنین و ویژگی های اصلی تفکر لیبرال ارتباط تنگاتنگی وجود دارد و وضعیت فعلی نتیجه تفکر لیبرال و کاربرد آن در عمل است.

به عبارت دیگر، در این فصل سعی داریم نشان دهیم که آزادی مادران برای پایان دادن به زندگی جنین و سقط جنین از دیدگاه لیبرال و وضعیت کنونی ایالات متحده ناشی می شود که در آن 93 درصد از سقط جنین ها بدون هیچ اورژانسی یا اضطراری انجام می شود. ضرورت پزشکی و محصول لیبرالیسم در زندگی جمعی مردم در ایالات متحده است.

برای اثبات چنین چیزی ابتدا باید به ادله طرفداران سقط جنین نگاه کرد. منصفانه است که بگوییم طرفداران سقط جنین ممکن است استدلال های متفاوتی در سراسر جهان داشته باشند. آنچه ما در اینجا می‌خواهیم نشان دهیم این است که طرفداران سقط جنین معتقدند که لیبرالیسم مکتب فکری مناسبی برای دفاع از نظرات آنهاست، بنابراین استدلال‌های طرفدار سقط جنین کاملاً مستدل هستند. علاوه بر این، روند سقط جنین در جامعه آمریکا تا حدودی با استقرار اقدامات و نمادهای لیبرالی در این جامعه همخوانی داشته است.

دو طرف بحث فعلی در مورد سقط جنین در ایالات متحده آمریکا را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

الف) حامیان آزادی سقط جنین: این افراد به دلایل مختلفی از جمله آزادی و انتخاب زن (چه باردار و چه غیر باردار) و آزادی زن و مرد در انتخاب آینده زندگی اش بحث می کنند. به این دلایل، زنان باید بیشتر برای سقط جنین مناسب باشند، جنین باید آزاد باشد. بنابراین از نظر آنان، زور نکردن زن برای نجات جنین و رحم صحیح است و برعکس، ظالمانه و قهری است. این رویکرد کاملاً با رویکرد لیبرال سازگار است. چنانکه متفکران آزادیخواه نیز در ادله مختلف طرفداران سقط جنین بر رویکرد آزادیخواهانه و تقدم حق بر سعادت دلالت می کنند و در سخنان این گروه می نویسند:[12]

به همین دلیل نباید قانونی علیه سقط جنین وجود داشته باشد، زیرا سقط جنین یک حق است.

ب) مخالفان آزادی سقط جنین: این گروه نیز به دلایل مختلف از جمله دستورات دینی پایبند هستند و ادعا می کنند که جنین واقعاً یک موجود زنده و انسانی با حقوق است و هیچکس حتی مادر، دارد. حق سلب حق حیات تعارض به این ترتیب به عقیده آنها حق نادیده گرفتن حق معلولی که توانایی دفاع مستقل را ندارد و سلب حق حیات است. .

حمایت از سقط جنین برای تجارت محصولات آرایشی و بهداشتی

همراه با حمایت لیبرال از آزادی سقط جنین در آمریکا، رشد صنعت سقط جنین منجر به توسعه تجارت دیگری به نام تجارت لوازم آرایشی شده است که برای تولید جنس با کیفیت به روغن استخراج شده از جنین نیاز دارد.

علاوه بر این تجارت پرسود، بیانیه سناتور ایالات متحده رالف شورتی در اوکلاهاما نشان داد که پپسی، کرافت و نستله از سلول های کبد نوزادان سقط شده به عنوان طعم دهنده در نوشیدنی های خود استفاده می کنند که میلیون ها نفر در سراسر جهان هر روز می خورند. از این نوشیدنی ها استفاده می کنند.

با توجه به افشاگری‌ها مشخص شده است که شرکت‌های فوق با همکاری و حمایت مؤسسات خصوصی سقط جنین از جگرهای سقط‌شده برای مصارف خوراکی از جمله شیرین‌کننده استفاده می‌کنند.[13]

صنعت سقط جنین و تجارت لوازم آرایشی

ویکی ایوان، محقق کلیسای سانفرانسیسکو در تحقیقات خود در مورد سقط جنین در ایالات متحده نشان می دهد که قوانین و سیاست های پشت صحنه منجر به افزایش بیش از 30 درصدی سقط جنین شده است. 30 سال. ،

بر اساس تحقیقات وی، 1787 مرکز حمایت از سقط جنین در آمریکا وجود دارد و بر اساس سیاست های دولت از سال 1997 تا 2008; 25 درصد افزایش داشته است.

اظهارات یک پزشک آمریکایی در مورد سقط جنین در آمریکا

بر اساس تحقیقات ایوان، تبلیغات دولتی و بخش خصوصی با هدف تصویر بدن زنان و جلوگیری از تحریکات پوستی باعث ایجاد تبلیغات سقط جنین شده و این مسائل در کنار حقوق قانونی بارداری و کودک باعث افزایش آن شده است. . از صنایع شیمیایی و آرایشی.

ایوان می گوید: وقتی فعالیت های گسترده و آزادانه موسسات خصوصی در آمریکا را در نظر می گیریم، به نظر می رسد که سیاست های ایالت ها برای رفع این مشکل بسیار جسورانه است تا جایی که طبق اسناد منتشر شده، سقط جنین در انتخابات ریاست جمهوری موسسات خصوصی انجام می شود. . کمک های زیادی به نامزدها شد و احزاب سیاسی نیز سازماندهی شدند.

وی همچنین به تحقیقات خود ادامه می دهد و می گوید: بدون استفاده از اندام جنین های سقط شده، عملاً تجارت لوازم آرایشی زیان آور است. لوازم آرایشی به طور مستقیم از جنین انسان استفاده می شود.

منابع این خبر:


[1] – http://www.enotes.com/william-shakespeare-william-shakespeare-5-criticism/feminist-criticism

[2] – http://www.divorcerate.org/

[3] – http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,1989124,00.html

[4] – http://www.guttmacher.org/pubs/FB-Unintended-Pregnancy-US.html

[5] – Cohen, Susan A., (2006) Roe or No Roe, Right to Abortion Seen Eroding under Newly Constituted Supreme Court, Guttmacher Policy Review, winter, Volume 9, Number 1.

 

[6] – Guttmacher Institute, (July/2008) Facts on Induced Abortion in the United States, www.guttmacher.org.

[7] – http://plato.stanford.edu/entries/liberalism/

[8] – http://pewresearch.org/pubs/1994/poll-support-for-acceptance-of-homosexuality-gay-parenting-marriage

[9] – عزیزی سید مجتبی، ليبراليسم؛ فلسفة اجتماعي سقط جنين، درآمدي بر علوم انساني اسلام / دکتر علي‌اصغر خندان و همکاران، تهران، دانشگاه امام صادق (عليه السلام)

[10] – Sandel, Michael J., (1996) Democracy’s discontent, America in search of a public philosophy, Cambridge, mass: the bekknap press of Harvard university press.

[11] – عزیزی سید مجتبی، لیبرالیسم؛ فلسفة اجتماعي سقط جنين، درآمدي بر علوم انساني اسلام/ پیشین

[12] – http://wewantthedebate.ca/for-immediate-release-abortion-there-is-everything-to-debate%E2%80%A6/

[13] – http://www.naturalnews.com/034777_Pepsi_aborted_fetus_cells_soda_flavoring.html

[14] – http://www.lifenews.com/2010/05/20/state-5108/

[15] –https://moorashin.com

دکمه بازگشت به بالا