سلامت و دانشکسب و کار برتر

میز و صندلی مناسب برای بچه ها چه خصوصیاتی دارد؟

میز و صندلی مناسب برای بچه ها

یکی از مهم  ترین فاکتور ها در هر مهدکودک یا خانه ای است. کودکان برای انجام دادن کارهایشان به میز و صندلی نیاز دارند که ارتفاعی مناسب قد آنها داشته باشد و بتوانند به راحتی کارهای خود را انجام دهند. داشتن یک میز و صندلی راحت به کودکان شما اجازه می‌دهد با داشتن اعتماد به نفس و راحتی کار خود را انجام دهند و این احساس استقلال به آنها کمک می‌کند تا خلاقیت خود را بیشتر نشان دهند. اما در انتخاب و خرید میز و صندلی کودک باید نکاتی را در نظر داشت که ما در این مقاله آنها را بررسی خواهیم کرد.

کدام است؟ در ایمن ترافیک مگ بخوانید.

ارتفاع صندلی

ارتفاع صندلی بسیار مهم بوده و بر نحوه نشستن کودک تاثیر زیادی دارند. خصوصا ارتفاع صندلی برای کودکانی که در سن ۲ تا ۳ سال بسیار مهم است. صندلی های کوتاه برای کودکان از سن ۳ تا ۶ مناسب است ولی برای کودکان ۸ سال به بالا می‌توان از صندلی های دیگر استفاده کرد که یا ارتفاع بیشتری داشته باشند و حتی این کودکان می‌توانند از صندلی هایی که برای بزگسالان است استفاده کنند. در صورتی که ارتفاع صندلی مناسب کودک نبود، می‌توانید از صندلی هایی با قابلیت تغییر ارتفاع استفاده کنید.

زمانی که کودکان به درستی نشسته باشند، پاها باید در زاویه ۹۰ درجه باشد. برای پیدا کردن ارتفاع مناسب صندلی، کودک را روی صندلی نشانده و از او بخواهید تا زانوی خود را در زاویه ۹۰ درجه قرار دهد، در این شرایط حد فاصل زانو تا پایین پای او ارتفاع مناسب صندلی را نشان می‌دهد. پشت بسیاری از صندلی ها بلند است و در ارتفاع ۸ تا ۱۸ اینچی قرار دارد. برای راحت تر نشستن کودک روی صندلی خود ارتفاع صندلی جزء مهم ترین فاکتورهایی است که باید در نظر گرفت. اگر قصد را دارید در انتخاب خود دقت کرده و صندلی با ارتفاع مناسب را انتخاب کنید. نکته مهمی را که باید در نظر بگیرید این است که ارتفاع میز از صندلی باید حداقل ۸ اینچ بلند تر باشد.

انواع میز و صندلی

میز ها برای کودکان معمولا به سه شکل طراحی می‌شوند که شامل مربع، دایره و مثلث است. این میزها در طرح ها و رنگ های فانتزی دیده می‌شوند که مناسب برای مهدکودک ها و مدارسی است که کودکان در آن تحصیل می‌کنند. البته سفارش میز و صندلی به صورتی که خود شخص سفارش دهنده شکل و رنگ و طرح آن را طراحی کند هم امکان پذیر است و می‌تواند یک ایده خلاقانه باشد.

برای جاگیری مناسب تر آن ها در فضای خانه مهم ترین قسمت آن است که فاصله میز و صندلی مناسب باشد و فضایی که برای قرار گرفتن میز و صندلی در نظر دارید را مشخص کرده و هر کدام را در جای خود قرار دهید.

جنس مواد سازنده میز و صندلی کودک

مواد سازنده میز و صندلی کودک جزءمهم ترین مواردی است که هنگام خرید و یا سفارش میز و صندلی باید به آن توجه کنیم چون کودکان در سنین پایین ممکن است هر چیزی را وارد دهان خود کنند و با هر نوع مسمومیتی رو به رو شوند که در شرایطی سلامتی کودکان را تهدید کند. بنابراین مهم ترین نکته ای که باید رعایت شود جنس مناسب کالایی است که خریداری می‌کنید.

میز و صندلی چوب

چوب به خانه شما طرح کلاسیکی می‌‌دهد که علاوه بر زیبایی، مقاومت بالا و تحمل چندین سال استفاده سخت را دارد. نکته ای  که باعث شده این نوع از میز و صندلی طرفداران زیادی داشته باشد این است که بیشتر طرح هایی که برای میز و صندلی کودک در نظر گرفته می‌شود از طرح های اصیل و معروف الهام گرفته شده است وبا مبلمان و دکوراسیون منزل نیز همخوانی دارد.

میز و صندلی فلزی

این نوع از میز و صندلی کودک بسیار معمول است و تقریبا می‌توان گفت جزء پر طرفدار ترین مواد سازنده ای است که مدارس برای سفارش میز و صندلی از آن استفاده می‌کنند. یکی از دلایل پر طرفدار بودن این نوع میز و صندلی کودک، تمیز کردن راحت آن است و نیازی به صرف وقت زیادی ندارد. همچنین این صندلی ها قابلیت تا شدن دارند و در صورت کمبود جا می‌توان آنها را تا کرده و در کمد یا انباری قرار داد.

میز و صندلی پلاستیکی

این نوع از میز و صندلی کودک بسیار ارزان تر از میز و صندلی هایی از جنس چوبی یا فلز است. همچنین می‌تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که فرزندانشان به اقلام رنگی و فانتزی علاقه دارند، زیرا تنوع طرح ها و رنگ ها در میز و صندلی کودک پلاستیکی تنومهم ترین خصوصیات میز تحریر کودک

گاهی اوقات بچه ها برای انجام تکالیف خود بر روی زمین دراز می کشند و این موجب آسیب دیدگی در ستون فقرات آن ها می شود

یا اینکه از پیشخوان و میزناهار خوری استفاده می کنند که این موضوع موجب کاهش تمرکز آن ها می شود؛

اما با خرید میز تحریری که دلخواه کودک بوده و درواقع سلیقه او هم در آن دخیل باشد، نقش مهمی را در نشستن کودک در پشت آن ایفا می کند؛

اما برای تهیه و باید یکسری نکات را در نظر گرفت، که در این مقاله در مورد آن توضیح داده می شود.

میز تحریر کودک را از چه جنسی تهیه کنیم؟

: میزهای چوبی یا میزهایی که روکش چوب دارند، برای میزهای کار مناسب هستند. رویه این میز باعث می شود که کتاب ها سر نخورند و مقاومت بالایی داشته باشند.

میز تحریر لمینت یا ام دی اف: لمینت مقرون به صرفه و با دوام به شمار می رود و مقاومت آن از چوب خالص یا روکش چوبی هم بیشتر است.

یک لمینت با کیفیت امکان دارد، ضخامت کم ولی در مقابل فشار بالا تحمل و استقامت زیادی داشته باشد.

برای اندازه میز تحریر کودک به چه نکاتی باید دقت شود؟

طول میز باید متناسب با متراژ اتاق باشد.

را درون اتاق باید آنقدری جابه جا کنیم که بهترین زاویه را برای راحتی کودک بیابیم. کودک باید در مکانی قرار بگیرد تا نوری که به میز می خورد، باعث ناراحتی چشم او نشود.

اگر متراژ اتاقمان کوچک محسوب می شود، بهتر است از گوشه ها و بخش های غیرقابل استفاده، استفاده کنیم.

ارتفاع ایده ال میز باید به چه صورت باشد؟

اندازه میز را با توجه به جثه فرد درنظر می گیرند. ارتفاع باید به صورتی باشد تا زمانی که کودک در پشت آن قرار می گیرد، به شانه و دست های وی فشاری وارد نشود.

ارتفاعی مناسب تا زمانی که کودک پشت میز می نشیند، دست هایش به راحتی بر روی میز قرار بگیرد؛ به طوری که مچ و آرنج در امتداد هم باشند و آرنج و بازو یک زاویه حدود ۱۱۰ درجه ایجاد کند.

اگر میزی که انتخاب کرده اید از این استاندارد کوتاه تر باشد، دست ها به سمت پایین آویزان شده اند و سر و گردن کودک اذیت می شوند؛

در صورتی که از این زاویه بلندتر باشد، باعث می شود، شانه بالاتر از میز قرار بگیرد که این موضوع در دراز مدت باعث آسیب به کتف و شانه می شود.

لازم است که به قوس های ستون فقرات توجه شود.

صندلی و میز باید طوری قرار بگیرند تا در صورتی که مانیتوری بر روی میز قرار دارد، موازی با چشم باشد و بالاتر یا پایین تر از آن قرار نگیرد.

قوس های محدب باعث می شود که گودی کمر پوشانده شود و قوس مقعر تحدب پشت را می پوشاند؛ در صورتی که پشت صندلی صاف است، برای پر کردن قوس از بالشتک های مخصوص پشت صندلی استفاده می شود.

ابعاد استاندارد میز و صندلی کودک |ابعاد صندلی کودک

مهم ترین خصوصیات میز تحریر کودک

گردن نباید بیش از ۲۰ درجه خم شود.

ارتفاع پشتی صندلی باید طوری باشد که این امکان را داشته باشد تا کتف ها را به طور کامل بپوشاند و تا بالای مهره هفتم گردن بیاید؛

لازم است که پشتی صندلی دارای دو قوس باشد. یک قوس محدب و دیگری مقعر. در زمان مطالعه کتاب باید فاصله چشم تا روی کتاب را به حدی برسانید که گردن بیش از ۲۰ درجه خم نشود.

اگر مجبور به این کار شدید، لازم است که سطح میز مطالعه را بالا بیاورید؛ همچنین برای اینکه مجبور نباشید تا گردن خود را خم کنید، این امکان را دارید تا از رحل یا یک سطح چوبی استفاده کنید.

بهتر است متناسب با مد روز پیش بروید.

امروزه برای اتاق کودک از رنگ سفید استفاده می کنند. استفاده از میز، تخت و سایر وسایل چوبی که به رنگ سفید باشد، ممکن است تا فضای کوچک اتاق را روشن و باز نشان دهد.

در صورتی که رنگ سفید دوست ندارید، از رنگ های روشن دیگری استفاده کنید؛ چون استفاده از رنگ تیره باعث می شود، نشاط اتاق شما از بین برود.

برای کودک خود چه نوع صندلی انتخاب کنید؟

نباید برای کودکان صندلی چرخدار انتخاب کنید. صندلی ثابت باعث می شود که امنیت بیشتری را برای کودک شما به همراه داشته باشد

و ممکن است، در حرکت های مختلفی که با صندلی چرخ دار انجام می دهند، به خودشان آسیب برسانند.

میز تحریر کودک را از کجا تهیه کنیم؟

برای کودک این امکان را دارید که از سایت های معتبری همچون استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر و تماس با این سایت این امکان را دارا هستید تا به سایت ذکر شده مراجعه کنید.

نتیجه گیری

سعی کردیم در این مقاله در مورد خرید میز تحریر کودک همچنین نکات لازم برای تهیه آن صحبت کنیم.

میز تحریر یکی از نیازهای هر خانه ای است؛ زیرا عدم استفاده از آن باعث می شود، به ستون فقرات فشار وارد شود و به همین دلیل برای پیشگیری از این موارد باید در خرید آن دقت لازم را اعمال کرد.

از جمله مواردی که در خرید میز باید به آن توجه کنید، طول میز، ارتفاع میز، مدرن بودن آن، محدب و معقری پشتی صندلی و موارد دیگر توجه کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۳ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

ع و جذابیت بیشتری برای کودکان دارد.

علاوه بر تمام نکات بالا امنیت و عدم وجود گوشه های تیز یا اجزای برنده نیز در انتخاب میز و صندلی کودک موثر است. بهتر است هنگام خرید تمام نکات ایمنی را رعایت کرده و سلیقه فرزندتان را هم در نظر داشته باشید. برای مشاهئه لیست قیمت انواع میز و صندلی برای کودک دلبندتان به مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا