سلامت و دانش

در ابتدای راه برنامه‌ افزایش جمعیت هستیم/حاشیه‌سازی‌ دشمنان شروع شده است

آذربایجان شرقی |زنجان

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه با اجرای طرح نفس در سال گذشته 2هزار کارت ملی به کشور اضافه شد، به برنامه‌های جمعیتی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه هنوز در ابتدای اجرای این طرح هستیم ولی سم پاشی ها و حاشیه سازی ها در فضای مجازی توسط دشمنان شروع شده است.

به گزارش رویداد برتر، تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در جهت کمک به فعالیت مراکز مردمی نفس سراسر کشور و در راستای تحقق سیاست‌های جمعیتی، توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت و رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی، امضا شد.

دکتر حسین فرشیدی در دومین همایش کشوری توانمند سازی و شبکه سازی مراکز نفس سراسر کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکیدات ویژه ای بر افزایش جمعیت و امیدآفرینی در جامعه داشته اند و دارند، اظهار داشت: متاسفانه امروز برخی افراد، راهی را می روند که دیگران برای ما طراحی کرده اند و آن مسیر هم، طرز فکر، فرهنگ و خانواده ما را نشانه گرفته بنابراین، مهم ترین ابزار مقابله با این جنگ نرم و رسانه ای دشمنان، اجرای صحیح فرامین مقام معظم رهبری است.

وی در ادامه به طرح نفس اشاره کرد و گفت: در این طرح باید تمامی سازمان ها و نهادها از جمله وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، صدا و سیما و سایر نهادهای مرتبط وارد شوند و در افزایش جمعیت و فرزندآوری وظایف خود را به درستی انجام دهند. با وجود اینکه هنوز در ابتدای اجرای این طرح هستیم ولی سم پاشی ها و حاشیه سازی ها در فضای مجازی توسط دشمنان شروع شده است.

فرشیدی خاطرنشان کرد:سال گذشته و با اجرای طرح نفس، 2 هزار کارت ملی در کشور اضافه شد و این طرح می تواند در صورت اجرای درست و همکاری موثر سایر نهادها در افزایش جمعیت و فرزندآوری، از طرح های موثر باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ و اجرای برنامه سلامت خانواده توسط وزیر بهداشت، یادآور شد: وزیر بهداشت حمایت بسیار خوبی در اجرای برنامه سلامت خانواده، پیگیری تحقق قانون جوانی جمعیت و حمایت از برنامه های افزایش جمعیت، فرزندآوری و حمایت از ماماها داشته است که اجرای این طرح باعث شده، حدود 8 هزار ماما وارد سیستم بهداشتی کشور شوند.

فرشیدی خطاب به ماماها عنوان کرد: ماماها باید به صورت محله محور، مادران باردار را شناسایی و از لحاظ بهداشتی و درمانی آن ها را حمایت کنند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، به گفته وی در قانون بودجه امسال برنامه های افزایش جمعیت و حمایت از خانواده به خوبی دیده شده که لزوم اجرا و حمایت از برنامه های افزایش جمعیت را دو چندان می کند.

گفتنی است؛ در دومین همایش کشوری توانمندسازی و شبکه سازی مراکز نفس سراسر کشور که دکتر زارع‌زاده مهریزی، رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی و دکتر جباری، سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت نیز حضور داشتند، علاوه بر امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج جامعه پزشکی، از مسئولین استان های زنجان، فارس و آذربایجان شرقی به عنوان استان های برگزیده طرح نفس قدردانی شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا