اقتصادیکسب و کار برتر

رفع مشکل تاچ گوشی شیائومی

مشکل لمس نمایشگر گوشی های شیائومی؛ معضل جدید کاربران شیائومی در سطح جهان

به نقل از smartprix.com شیائومی یک برند بزرگ است. با این حال، برخی از محصولات این کمپانی از مشکلات شایعی رنج می‌برند. به دنبال همین مشکلات، کاربران تصمیم گرفتند تا . در نهایت، اعتراضات کاربران جواب داد و شیائومی را برای حل مشکلات تأسیس کرد.

قیمت گوشی شیائومی :اما این بار، یک مشکل جدید در برخی از گوشی‌های شیائومی در حال وقوع است. به گزارش ، شیائومی بیشترین تلاش خود را می‌کند تا مشکلات کاربران را حل کند. به همین دلیل است که شاهد تأسیس گروه MIUI Pioneer توسط این کمپانی چینی هستیم. اما ظاهراً یک مشکل شایع در بین کاربران به وقوع پیوسته است. بر اساس چند ویدئو در Reddit، مشکل لمس نمایشگر گوشی های شیائومی یکی از معضلات جدید کاربران شیائومی در سطح جهان است. این موضوع، سبب می‌شود تا کاربران نارضایتی خود را به صورت گسترده اعلام کنند. ویدئوی زیر، مربوط به کاربری است که گوشی شیائومی وی از این مشکل رنج می‌برد:

بر اساس نظرات و مشاهدات کاربران Reddit، دستگاه‌های زیادی از این مشکل رنج می‌برند. تاکنون، دستگاه‌هایی که دارای مشکل لمس نمایشگر هستند عبارتند از:

– شیائومی می ١١ و می ١١ اولترا

– شیائومی می ١١ لایت

– شیائومی می ١٠ اولترا

– شیائومی می ١٠ تی پرو

– ردمی نوت ١٠ پرو

– ردمی نوت ٩ اس

در حال حاضر، نمی‌توان گفت که این مشکل چون در ویدئوی بالا مربوط به رابط کاربری MIUI 12.5 است، پس باید از نصب این نسخه امتناع کرد. چرا که برخی از کاربران متوجه وقوع این مشکل در نسخه ١٢.٠.٨ رابط کاربری MIUI شده‌اند. بنابراین، این مشکل ارتباط زیادی به MIUI 12.5 ندارد. در کل، نیازی به نگرانی نیست. چرا که این مشکل فقط برای برخی از کاربران رخ داده است. بنابراین، فعلاً تنها احتیاط کنید و از نصب نسخه‌های جدید به روزرسانی بدون اطمینان از سلامت آن‌ها، پرهیز کنید. شیائومی نیز از این مشکل اطلاع پیدا کرده است. در همین راستا، به روزرسانی جدیدی برای دستگاه‌های دارای این مشکل عرضه خواهد شد.

پیش از این در مورد مشکلات شایع شیائومی صحبت‌هایی کرده بودیم. این مشکلات، مربوط به فریز شدن گوشی، وجود لگ و استاتر حتی در گوشی‌های پرچمدار، مشکلات شناسایی اثرانگشت و سیاه شدن نمایشگر است. تمام این‌ها، سبب شده‌اند که بسیاری از مدل‌های گران قیمت نیز تحت تأثیر قرار بگیرند.

نظر شما در مورد مشکل لمس نمایشگر گوشی های شیائومی چیست؟ آیا با آن مواجه شده‌اید؟ فکر می‌کنید که شیائومی چه زمانی آن را رفع خواهد کرد؟

بررسی علل کار نکردن تاچ گوشی شیائومی

یکی از مهم‌ترین مسائلی که قبل از درک حل مشکل کار نکردن تاچ گوشی شیائومی باید بدانید، علت‌های این مشکل است. این موضوع می‌تواند در حل مشکل خرابی تاچ گوشی های شیائومی هم به شما کمک کند. پس برای این‌که دلایل و علل خرابی تاچ گوشی‌های شیائومی و سایر برندها را بدانید، به این بخش توجه کرده و از این اطلاعات به بهترین شکل استفاده نمایید.

رسیدن رطوبت

رطوبت یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین دلایل مشکل تاچ شیائومی است که باید از آن آگاه باشید. به همین دلیل هم بهتر است که گوشی‌های خود را از هرگونه رطوبت و آب، دور کنید تا لمس آن دچار این مشکلات نشود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید اخیراً با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد علاوه بر دست‌ها، گوشی‌های خود را نیز ضدعفونی می‌کنند. به یاد داشته باشید که این کار می‌تواند به اجزای درونی و تاچ LCD  گوشی وارد شده و به آن‌ها آسیب برساند. پس از این کار خودداری کنید.

وارد شدن ضربه

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است مشکل لمس نمایشگر شیائومی را تشدید کند، وارد شدن ضربه به آن است. بسیاری از افراد هستند که مراقب گوشی خود نبوده و آن را در معرض این ضربات قرار می‌دهند. پس اگر می‌خواهید گوشی سالمی داشته باشید که تاچ آن هم مشکلی نداشته باشد، بهتر است که از وارد شدن ضربه به آن پیشگیری کنید. حتی برخی می‌گویند که این کار عمر تلفن همراه شما را هم تا حد زیادی افزایش می‌دهد. با ادامه حل مشکل کار نکردن تاچ گوشی شیائومی همراه ما باشید.

بکار بردن تاچ و LCD غیر اصل

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در بسیاری موارد، از تاچ و LCDهای غیر اصل استفاده شده و همین امر هم موجب خرابی و مشکل تاچ شیائومی می‌شود به همین دلیل هم بهتر است گوشی خود را از مکان‌های کاملاً مطمئن خریداری کنید تا از بروز این‌گونه مشکلات پیشگیری نمایید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که استفاده از تاچ غیر اصل ممکن است به سایر قطعات گوشی هم آسیب برساند. پس این مورد را در نظر گرفته و برای گوشی خود، بکار ببرید.

 مشکلات نرم‌افزاری

در بسیاری مواقع، ممکن است گوشی شما مشکلات نرم‌افزاری داشته باشد که باعث خرابی آن شود. به همین منظور و برای این‌که بتوانید به حل مشکل خرابی تاچ گوشی های شیائومی بپردازید، بهتر است از ویروسی شدن و بالا رفتن حجم گوشی خود پیشگیری کنید. این کار موجب می‌شود که این مشکلات نرم‌افزاری در گوشی شما به وجود نیاید.

علاوه بر این، باید به یاد داشته باشید که بدانید چه برنامه‌هایی روی گوشی خود نصب می‌کنید. این بدان معنی است که نصب بدافزارها و سایر برنامه‌های مخرب می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در تاچ گوشی شما شود. درنتیجه، شما باید از ویروسی شدن، بالا رفتن حجم تلفن همراه و نصب برنامه‌های مخرب جلوگیری کنید. این کار در حل مشکل کار نکردن تاچ گوشی شیائومی کمک زیادی به شما می‌کند.

برای مطالعه بیشتر:

 سپردن گوشی به افراد غیرمتخصص

آیا وقتی گوشی شما خراب می‌شود، برای تعمیر آن را به دست هرکسی می‌سپارید؟ مهم‌ترین موضوعی که در تعمیر گوشی باید به یاد داشته باشید، این است که هرگز نباید آن را به دست افراد غیرمتخصص بسپارید. درصورتی‌که این کار را انجام دهید، ممکن است با عواقب سنگینی مواجه شوید که جبران آن‌ها برای شما دشوار باشد. در بسیاری موارد، ما مشاهده کرده‌ایم که افراد غیرمتخصص که قصد برطرف کردن مشکل تاچ شیائومی را داشتند، فلت تاچ آن را پاره کرده‌اند و مشتری مجبور به پرداخت هزینه‌های بالاتری شده است.

 روش‌های حل مشکل خرابی تاچ گوشی های شیائومی

بعدازاین که درباره مشکلات موجود در تاچ گوشی‌های شیائومی دانستید، وقت آن رسیده که اطلاعاتی هم درباره روش‌های حل آن‌ها پیدا کنید. بدین منظور، در این بخش می‌توانید روش‌های حل مشکل خرابی تاچ گوشی های شیائومی را مشاهده کرده و از این اطلاعات به بهترین شکل استفاده نمایید. باتوجه‌به مشکلاتی که در بالا ذکر کردیم، متوجه شدیم که این قبیل مسائل در گوشی‌های شیائومی به‌وفور یافت می‌شود. به همین دلیل هم بهتر است قبل از هرگونه خرید، این اطلاعات را به‌خوبی درک کنید.

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که حین استفاده از گوشی‌های هوشمند، با مشکلاتی روبرو شده باشید. به همین دلیل هم ممکن است برای شما سؤال پیش بیاید که حل مشکل کار نکردن تاچ گوشی شیائومی به چه صورت است و چگونه می‌توانیم به این‌گونه مشکلات غلبه کنیم؟ اگر گوشی شما هم دچار این مشکلات شد، نیازی به ترس و واهمه نیست و با چند روش ساده، می‌توانید آن‌ها را حل کنید؛ بنابراین، در این مقاله برخی از روش‌های ساده برای غلبه بر مشکل لمس نمایشگر شیائومی را برای شما شرح می‌دهیم.

تلفن همراه خود را ری استارت کنید

یکی از اولین کارهایی که می‌توانید برای حل این مشکل انجام دهید، ری استارت کردن تلفن همراه است. اگر هنگام انجام فعالیت‌های روزمره با گوشی شیائومی خود، ناگهان تاچ آن دچار مشکل شد، اولین کاری که برای رفع آن باید انجام دهید، این است که آن را خاموش و سپس مجدداً خاموش کنید.

برای انجام این کار، شما تنها باید دکمه پاور (خاموش/روشن) را به مدت 30 تا 50 ثانیه نگه دارید. معمولاً بعد از انجام این کار، گوشی ری استارت شده و به حالت اولیه باز می‌گردد و به مرحله بوت کردن می‌رسد. بعد از انجام مراحل بوت کردن و کامل شدن آن، تاچ این گوشی را آزمایش کرده و مطمئن شوید که به حالت اولیه بازگشته است. اگر باوجود طی مراحل بالا، باز هم تاچ گوش شما بهبود پیدا نکرد، بهتر است از روش‌های ذیل استفاده کنید.

رفع مشکل |گوشی شیائومی

باتری گوشی خود را خارج کنید

اگر روش قبل برای حل مشکل کار نکردن تاچ گوشی شیائومی کارساز نبود، شما باید باتری گوشی را خارج کنید. البته همان طور که می‌دانید، باتری این گوشی‌ها به‌صورت متصل بوده و هرکسی نمی‌تواند آن‌ها را باز کند. به همین دلیل هم باز کردن کاور پشتی این گوشی‌ها نیازمند تخصص خاصی است که باید از آن اطلاع داشته باشید. با باز کردن پشت گوشی، شما می‌توانید باتری غیر قابل تعویض را جدا کرده و مشکل تاچ شیائومی را برطرف کنید.

برای باز کردن پوشش PCB پشتی گوشی، باید از پیچ‌گوشتی مخصوص به آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این کار را بادقت تمام انجام دهی تا از آسیب به سایر بخش‌های گوشی پیشگیری کنید. اگر باتری گوشی شما قابل‌مشاهده است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوکت اتصال را از باتری گوشی خود خارج کنید. سپس اجازه دهید که پنج دقیق از انجام این کار بگذرد.

در مرحله بعد، تنها باید سوکت باتری غیر قابل جداشدن خود را دوباره به‌جای خود وصل کنید. درنهایت، گوشی شیائومی خود را مجدداً روشن کنید و تاچ و نمونه عملکرد لمس گوشی شیائومی خود را آزمایش نمایید. بسیار احتمال دارد که در این روش، تاچ گوشی شما درست شده باشد.

هارد ریست را اجرا کنید

اگر دو روش مذکور نتوانستند کار شما را پیش ببرند، می‌توانید از گزینه هارد ریست استفاده کنید. بسیاری از مواقعی که گوشی شما مشکل نرم‌افزاری داشته باشد، برای حل مشکل کار نکردن تاچ گوشی شیائومی باید آن را هارد ریست کنید. این گزینه می‌تواند تا حد زیادی این مشکل را رفع کند. پس برای استفاده از آن، به این بخش توجه بفرمایید.

باتوجه‌به موضوعات گفته شده، شما می‌توانید هارد ریست را اجرا کرده و این مشکل را رفع کنید. برای استفاده از این روش، شما این امکان را دارید که گوشی را به حالت تنظیمات کارخانه بازگردانید. اگر می‌خواهید گزینه هارد ریست را اجرا کنید، به منوی تنظیمات گوشی بروید و به آن دسترسی داشته باشید. البته ممکن است برای شما سؤال پیش بیاید که چگونه می‌توان به تنظیمات گوشی رفت، درحالی‌که لمس گوشی مشکل دارد؟

بهترین کاری که می‌توانید برای این کار می‌توانید انجام دهید، استفاده از ماوس مربوط به رایانه شخصی یا لپ‌تاپ است. شاید برای شما جالب باشد که چگونه می‌توان از این ماوس استفاده کرد؟ برای وصل کردن ماوس به گوشی، شما باید از کابل OTG استفاده کرده و آن را به گوشی شیائومی وصل کنید. در ادامه، می‌توانید نماد نوعی فلش روی لپ‌تاپ را روی گوشی خود مشاهده کنید.

در نهایت، شما می‌توانید به‌راحتی از گزینه ناوبری که به‌صورت ماوس و کابل OTG به نمایش درمی‌آید، استفاده کنید. به همین ترتیب، شما این امکان را دارید که به منوی تنظیمات گوشی خود دسترسی داشته باشید. سپس می‌توانید از هارد ریست استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر:

 تاچ و LCD گوشی خود را تعویض کنید

روش دیگری که برای حل مشکل کار نکردن تاچ گوشی شیائومی باید انجام دهید، تعویض تاچ و LCD گوشی شماست. در بسیاری مواقع که سایر روش‎های ذکرشده برای رفع این‌گونه مشکلات کارساز نباشد، مجبور خواهید بود که تاچ و یا LCD گوشی خود را تعویض نمایید. در بسیاری مواقع که گوشی با فشارهای سنگین یا ضربات سخت آسیب دیده باشد، تنها باید با استفاده از تعویض تاچ و LCD گوشی خود را تعمیر کنید. به بیانی دیگر، در صورت وجود ضربات فیزیکی به نمایشگر، شما باید آن را تعویض کنید.

اگر مشکل لمس نمایشگر شیائومی شما به‌خاطر ضربات فیزیکی است و کار نمی‌کند، بهترین روش برای حل مشکل خرابی تاچ گوشی های شیائومی را می‌توان تعویض LCD دانست. بعد از انجام این کار، عملکرد تاچ گوشی خود را مجدداً تست کنید. البته همان طور که می‌دانید، استفاده از این روش و تعویض LCD با هزینه نسبتاً بالایی همراه است. به همین دلیل هم پیشنهاد می‌کنیم که از گوشی خود در برابر هرگونه آسیب و ضربه محافظت کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگین برای رفع آن نباشید.

منبع : mysmartprice.com

دکمه بازگشت به بالا