خارجی

یک کارآفرین رئیس کارگروه هوش مصنوعی انگلیس شد

کارآفرین حوزه فن‌آوری انگلیس ایان هوگارت، ریاست کارگروه هوش مصنوعی را برای بررسی خطرات امنیتی ناشی از آن برعهده خواهد داشت.  

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز؛ انگلیس امروز اعلام کرد که کارآفرین حوزه فن‌آوری، ایان هوگارت (Ian Hogarth)، ریاست کارگروه هوش مصنوعی را برای بررسی خطرات امنیتی ناشی از آن برعهده خواهد داشت. 

هفته گذشته، نخست وزیر انگلیس《ریشی سوناک》، لندن را به عنوان مرکز جهانی بالقوه تنظیم مقررات هوش مصنوعی معرفی کرد.

 بریتانیا قرار است اواخر امسال میزبان نشستی درباره خطرات ناشی از هوش مصنوعی باشد.

هوگارت در بیانیه‌ای گفت: نخست وزیر چشم انداز جسورانه‌ای را برای بریتانیا ترسیم کرده است تا حوزه امنیت هوش مصنوعی را تقویت کند، حوزه‌ای که تا به حال حتی با سرعت گرفتن قابلیت‌های هوش مصنوعی، کم‌تر مورد توجه قرار گرفته است. 

وی ادامه داد: افتخار می‌کنم که شانس ریاست چنین ماموریت مهمی را در آستانه اولین اجلاس جهانی ایمنی هوش مصنوعی در بریتانیا دارم.

در ماه آوریل، انگلیس برای راه اندازی این کارگروه ۱۲۸.۱۷ میلیون دلار اختصاص داد که به بررسی خطرات پیرامون هوش مصنوعی و انجام تحقیقات در مورد ایمنی خواهد پرداخت؛ همچنین به توسعه حمایت‌های بین المللی مانند استاندارد‌ها و زیرساخت‌های ایمنی و امنیتی مشترک کمک خواهد کرد.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا