استان ها

۵۰۰۰ فلسطینی در اسارت رژیم صهیونیستی هستند

مؤسسه اسرای فلسطین:

آزادی |خبرگزاری

مؤسسه اسرای فلسطین اعلام کرد که ۵۰۰۰ فلسطینی در اسارت رژیم صهیونیستی هستند که میان این اسرا نام ۳۱ زن و ۱۶۰ کودک فلسطینی به چشم می‌خورد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از شهاب نیوز، مؤسسه اسرای فلسطین در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی ۵۰۰۰ فلسطینی را به اسارت درآورده که در میان این اسیران ۳۱ زن فلسطینی در زندان دامون و ۱۶۰ کودک فلسطینی در زندان‌های عوفر،  مجدو و دامون، زندانی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، قدیمی‌ترین اسرا که پیش از توافقنامه اسلو بازداشت شده‌اند، ۲۳ تن هستند که در میان آنان محمد الطوس بیشترین مدت اسارت را طی کرده و از سال ۱۹۸۵ در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برد.

۱۱ تن از ۵۰۰۰ اسیر فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی، در جریان قرارداد تبادل اسرای وفاء الأحرار در سال ۲۰۱۱ آزاد شده‌اند؛ اما در سال ۲۰۱۴ مجدداً به اسارت رژیم صهیونیستی درآمده‌اند. این ۱۱ اسیر فلسطینی از جمله ۲۳ اسیر بازداشتی قبل از توافقنامه اسلو هستند و قدیمی‌ترین آنان نائل البرغوثی است که ۴۳ سال از عمر خود را در زندان‌های رژیم صهیونیستی سپری کرده و از این ۴۳ سال، ۳۴ سال را به شکل پیاپی در زندان‌های این رژیم به سر برده است.

همچنین مؤسسه اسرای فلسطین اعلام کرد که از سال ۱۹۶۷ تاکنون ۲۳۷ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند و جدای از این آمار، صد‌ها آزاده فلسطینی نیز در نتیجه عوارض بیماری‌هایی که به دنبال اسارت در زندان‌های رژیم صهیونیستی بدان مبتلا شده‌اند، پس از آزادی به شهادت رسیده‌اند.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی از تحویل پیکر ۱۲ شهید اسیر فلسطینی به خانواده‌هایشان خودداری می‌کند که آخرین مورد آن شهید خضر عدنان از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی است.

۷۰۰ اسیر فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی نیز با بیماری‌های گوناگون دست‌وپنجه نرم می‌کنند و نیازمند مراقبت‌های پزشکی دقیق هستند. از بین این اسرای بیمار، حداقل ۲۴ تن به سرطان مبتلا شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا