سلامت و دانشکسب و کار برتر

هایفوتراپی چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

چه افرادی می توانند هایفوتراپی انجام دهند؟

افرادی که دچار مشکلات پوستی شده و نام هایفوتراپی را می شنوند این سوال برایشان ایجاد خواهد شد که هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟ در جواب به این سوال بهتر است ابتدا بدانیم هایفوتراپی چیست؟ و چگونه پوست را درمان می کند؟ با ما در ژوابکس تا انتها بمانید.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی روشی است که در آن امواج التراسوند یا فرا صوت به صورت هدفمند تقویت شده و به لایه مشخصی از پوست تابانده می شود. با تابانده شدن این امواج فولیکول ها و سلول های پوستی هدف به تکاپو افتاده و کلاژن بیشتری تولید می نماید. به این شکل پوست شروع به جوان شدن و بازیابی زیبایی خود می کند. در این روش شما تنها روی یک صندلی نشسته یا روی تخت دراز می کشید. اپراتور یا پزشک متخصص دستگاه را در ناحیه مورد نظر شما حرکت می دهد. این یعنی شما بدون هیچ گونه درد و یا خونریزی به هدف مورد نظرتان می رسید.

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند |فیلم هایفوتراپی صورت

چه افرادی می توانند از هایفوتراپی استفاده کنند؟

هایفوتراپی به جوانسازی پوست کمک می کند. اما نمی تواند تمام مشکلات پوستی را برطرف نماید. این سوال که هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟ سوالی به جا و منطقی است. شما باید بدانید که آیا هایفوتراپی می تواند مشکلات پوستی شما را برطرف نماید یا اینکه بهتر است روش دیگری را برای درمان آنها انتخاب نمایید. توصیه می کنیم قبل از اینکه تصمیم به انجام روش های جوانسازی بگیرید ا پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید. اما ما در ادامه مقاله سعی می کنیم جواب این سوال را که هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟ به صورت اجمالی بدهیم.

افرادی که پوست آنها شل شده است

افراد به دلایل مختلف با افتادگی و شل شدن پوست مواجه هستند. لاغر شدن، پیری پوست، وراثت و خشکی پوست دلایل عمده افتادگی و شل شدن پوست هستند. هایفوتراپی با هدف قرار دادن لایه هایعمیق پوست تلاش می کند که کلاژن سازی در پوست را افزایش دهد. در این زمان پزشک از کارتریج مخصوصی استفاده می کند. این کارتریج دقیقا در لایه ای متمرکز می شود که در جراحی کشیدن پوست روی آن لایه کار می شود. سلول های پوستی در لایه عمیق پوست کلاژن ساخته و افتادگی پوست به مرور زمان برطرف می شود. در صورتی که چین و چروک های شما در حال عمیق شدن هستند بهتر است هر چه سریعتر برای هایفوتراپی اقدام کنید

افرادی که پوست آنها دچار چین و چروک شده است

چین و چروک های پوست اولین نشانه پیری پوست هستند. پیری پوست ربطی به سن و سال ندارد. عواملی همچون عدم استفاده از کرم ضد آقتاب، استفاده از لواز آرایشی غیر بهداشتی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدت طولانی، وراثت، خشکی پوست اتفاق می افتد. توصیه می کنیم قبل از عمیق شدن چین و چروک به فکر از بین بردن آنها باشید. اگر به بوتاکس و تزریق ژل و چربی فکر می کنید باید بگویم در این مرحله کاری اشتباه است. اگر چین و چروک پوست شما عمیق نیست بهتر است آنها را درمان کنید. هایوفتراپی کلاژن پوست را افزایش می دهد و به پوست قوام می دهد. در کمتر از چند هفته به مرور چین و چروک های سطحی پوست برطرف می شود.

افرادی که در ناحیه غبغب دچار افتادگی شده اند

غبغب افتاده در زیبایی پوست تاثیر به سزایی دارد. همه ما به دنبال صورتی کشیده هستیم. غبغب افتاده صورت ما را چاق نشان می دهد. تنها روشی که بدون جراحی و خونریزی می تواند غبغب را جمع کند و فک را زاویه دار نماید هایفوراپی است. هایفوتراپی با تحریک لایه های عمیق پوست به کلاژن سازی به صورت طبیعی پوست غبغب را جمع کرده و در فک شما زاویه ایجاد می کند.

افرادی که پوست آنها نازک شده است

خانم ها و آقایونی که پوست نازک دارند نیز می توانند از هایفوتراپی استفاده نماید. در این روش پوست کلاژن بیشتری تولید می کند. از این رو قوام پوست افزایش می یابد. پوست ضخامت خود را به دست می آورد. یه این شکل لک های پوستی کمتری روی آن ایجاد می شود.

افرادی که در در اطراف چشم خود سیاهی دارند

سیاهی دور چشم دلایل متعددی دارد. عمده دلایل آن پیری پوست، استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایشی، لاغر شدن و وراثت است. هایفوتراپی در لایه مشخصی از اطراف چشم باعث تولید کلاژن شده و پوست اطارف چشم را روشن می نماید. هایفوتراپی چسن و چروک اطراف چشم و سیاهی آن را برطرف می کند.

افرادی که بین 30 تا 60 سال سن دارند.

قبل از 30 سالگی پوست جوان است. به صورت میانگین از 25 سالگی روند پیری پوست آغاز می شود. در فاصله بین 25 تا 30 سال می توانید با روش های ساده خانگی مانند استفاده از ماسک های طبیعی، استفاده از کرم های که پزشک متخصص پوست و مو تجویز نموده است پیری پوست را کنترل نمایید. اما بعد از 30 سالگی باید روش هایپ یشرفته تری را امتحان کنید.

اگر می خواهید سالیان سال پوستی شاداب و جوان داشته باشید باید به پوست خود اهمیت دهید، وزن خود را ثابت نگه دارید و به صورت مرتب نزد پزشک متخصص پوست و مو مراجعه داشته باشید. گفتن این موضوع کمی ناراحت کننده است اما اگر سن شما از 60 گگذشته است دیگر برای استفاده از روش های غیر تهاجمی کمی دیر شده است. شما برای  سفت کردن پوست و از بین بردن چین و چروک آن بهتر است از روش های جراحی استفاده نمایید.

خانم هایی که باردار نیستند

خانم های باردار بهتر است که هایفوتراپی انجام ندهند. به صورت کلی هیچ یک از روش های زیباسازی و جوانسازی پوست روی خانم های باردار امتحان نمی شود. به همین دلیل اطلاعی از نتایج آن روی پوست، مادر و جنین در دسترس نیست. از این رو بهتر است که فرزند خود را به دنیا اورده و سپس به دنبال جوانسازی پوست خود باشید.

افرادی که بیماری پوستی ندارند

قبل از انجام هایفوترای جلسه مشاوره ای تنظیم می شود. در این جلسه مشاوره پزشک و بیمار فرصت دارند در مورد بیماری های پوستی بیمار صحبت کنند. بیمار در این جلسه باید ساقه بیماری های پوستی خود را برای پزشک بیان کند. اگر پزشک تشخیص دهد که با این بیماری امکان انجام هایفوتراپی نیست حتما روش مناسبی برای درمان و جوانسازی پوست شما پیشنهاد خواهد داد.

افرادی که بیماری ویروسی نداشته باشند.

متاسفانه بیماری های ویروسی امروزه جان بسیاری از افراد را می گیرد. بهتر است استفاده هایفوتراپی را به بعد از درمان بیماری تبخال، کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی موکول کنید. به این شکل هم نتایج بهتری به دست می آوردید و هم به انتقال این بیماری به دیگران پیشگیری می کنید.

بهتر است هایفوتراپی را تا درمان کامل مشکلاتی و بیماریهای ویروسی به تاخیر بی اندازید.

افرادی که مشکلات قلبی ندارند

اگر از جمله افرادی هستند که در قلب خود ضربان ساز دارید و یا بیماری زمینه ای خاصی دارید بهتر است قبل از هر کاری با دکتر متخصص خود در این زمینه مشورت کنید. برای افرادی با بیماری زمینه ای اصولا متخصص پوست و مو با پزشک متخصص شما مشورت خواهد کرد. گاهی اجازه کتبی نیز از پزشک متخصص بیماری خاص شما گرفته می شود. این جا است که شما باید صداقت داشته و بیماری خود را با پزشکتان در میان بگذارید.

افرادی که به بیماری دیابت مبتلا نیستند

خانم ها و آقایونی که دیابت پیشرفته دارند بهتر است که از هایفوتراپی استفاده نکنند. یکی از عوارض بیماری دیابت عدم بازسازی پوست است. به عبارتی با کوچکترین زخم مدت ها زمان نیاز است که پوست بتواند خود را بازیابی نماید. از این رو روش های جوانسازی پوست نمی تواند نتایج مطلوبی برای این افراد داشته باشد.

افرادی که در صورت و گردن خود پروتز فلزی ندارند

اگر در قسمت هایی که قصد انجام هایفوتراپی دارید پروتز فلزی استفاده شده است نمی توانید از هایفوتراپی استفاده کنید. این کار ممکن است سلامت شما را به خطر بی اندازد.

تا کنون تلاش کردیم جواب این سوال را که هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟ بدهیم. اما هایفوتراپی چه مزیتی نیبت به دیکر روش ها دارد؟

مزیت هایفوتراپی نسبت به جراحی لیفت پوست

همانطور که گفته شد هایفوتراپی باعث لیفت پوست صورت و گردن می شود. این کار بر خلاف جراحی لیفت پوست بدون جراحی و خونریزی انجام می شود. در جراحی لیفت پوست، پوست شما بریده شده و اضافات آن برداشته می شود. اما در هایفوتراپی پوست کلاژن بیشتری تولید می کند و به واسطه قوام یافتن لیفت نیز انجام می شود.

هایفوتراپی روشی نسبتا دائمی و درمان برای مشکلات پوستی است و از این رو نسبت به تمام روش های دیگر ارجحیت دارد.

مزیت هایفوتراپی نسبت به تزریق ژل، بوتاکس و چربی

در تمام موارد گفته شده در یک دوره زمانی مشخص پوست شما چین و چروک خود را از دست می دهد. اما بعد از 6 ماه باید مراجعه دوباره داشته باشید و مجددا تزریق انجام دهید. هایفوتراپی اما تقریبا دائمی است. در این روش پوست خود چین و چروک ایجاد شده را از بین می برد. این کلاژن ها هستند که چین و چروک ها را پر می کنند. تزریق ژل و چربی و بوتاکس عمق چین و چروک را افزایش می دهد. این در حالی است که در هایفوتراپی به مرور عمق آنها کم خواهد شد.

منبع:

youtube.com

drwongsuni.com.sg

دکمه بازگشت به بالا