خبرهای کلیکسب و کار برتر

صندلی نماز تعداد بالا از کجا بخرم ؟

صندلی نماز یکی از اقلام مهم برای افرادی است که به دلیل مشکلات جسمی نمی توانند این فریضه را به راحتی به جا بگذارند. امروزه برای راحتی این اشخاص میز و صندلی نماز به بازار عرضه شده است که افراد می توانند با استفاده از آنها بدون آنکه بر روی بدن فشار مازاد وارد شود، اقدام به اقامه نماز نمایند. اما از آنجا که انواع مدل صندلی نماز در بازار وجود دارد و ویژگی های آنان نیز با یکدیگر متفاوت است؛ در این قصد داریم تا برخی نکات مهم و کاربردی برای خرید این وسیله مفید را در اختیارتان قرار دهیم.

پیشنهاد مطالعه:

هر آنچه که باید در خصوص خرید صندلی نماز ارزان و باکیفیت بدانید

امروزه می توانید صندلی های نماز را به صورت تکی یا به همراه میز در بازار مشاهده نمایید. باید در نظر داشته باشید که از لحاظ ظاهری این مورد بسیار شبیه به میزهای تحریر معمولی می باشند اما با هدف کمک به نمازگزاران مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید به راحتی جانماز خود را بر روی آن پهن نمایید یا مهر و کتاب قرآن یا موارد دیگر را بر روی آن بگذارید بدون آنکه آنها به زمین بیفتند. اما باید در نظر داشته باشید که این وسیله کاربردی دارای انواع متفاوتی می باشد که در زیر به آنها اشاره شده است لذا برای کسب اطلاعات بیشتر حتما موارد زیر را تا انتها مطالعه نمایید.

پیشنهاد مطالعه:

آشنایی با انواع صندلی نماز

همانگونه که می دانید امروزه انواع متفاوتی از صندلی های نماز در بازار وجود دارد، هر کدام از این موارد دارای یک نوع ویژگی بوده و برای افراد خاصی توصیه می شوند. برخی از پرکاربردترین آنها در زیر لیست شده اند که می توانید بررسی نمایید:

یکی از پرکاربردترین و بهترین انواع صندلی ها موارد چوبی می باشند که می توان از آنها برای تمام افراد استفاده نمود. این صندلی ها دارای مقاومت خوبی بوده و اغلب برای افرادی که دارای وزن زیادی هستند کاربرد دارد. قیمت صندلی نماز چوبی نیز به مراتب مقرون به صرفه است و امکان خرید آن برای تمام افراد مهیا است.

امروزه در بازار با مواردی صندلی نماز تاشویی روبرو می شوید که اغلب فلزی هستند و می توانید آنها را به راحتی در هر مکان قرار داده و حمل نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که این صندلی ها بسیار سبک می باشند از همین رو گزینه خوبی برای جابجا نمودن هستند. همواره باید در نظر داشت که صندلی های فوق بسیار کاربردی می باشند اما برخی مصرف کنندگان در مورد آنها بیان می دارند که دارای لرزش بوده و اقلام آنها از روی میز به پایین سر می خورد. قیمت صندلی نماز تاشو به نسبت مورد قبل بیشتر است اما باید در نظر داشت که می توان آنها را به راحتی در هر محل قرار داد و استفاده نمود.

یکی دیگر از انواع صندلی های نمار پرکاربرد، انواع پلاستیکی است. این صندلی ها چون از پلاستیک تولید شده اند، وزن کمی دارند و دارای قیمت به نسبت پایینی نیز می باشند البته باید به این مورد نیز دقت نمود که استحکام و مقاومت آنها به نسبت سایرین نیز کمتر می باشد. از این گزینه اغلب برای افرادی استفاده می شود که وزن پایینی دارند. موارد پلاستیکی را می توانید به صورت تاشو نیز در بازار مشاهده نمایید.

به جز مواردی که در بالا بیان شدند؛ گزینه های دیگری نیز در بازار وجود دارد اما اغلب آنها در یکی از سه دسته فوق طبقه بندی می شوند، به طور مثال صندلی نماز حرمی نیز وجود دارد که اغلب در بقعه ها و مساجد آنها را مشاهده می نمایید اما آنان نیز می توانند از هر یک از جنس های بالا ساخته شده باشند. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که سبک بودن و امکان حمل و نقل آسان این صندلی ها دارای اهمیت بسیاری می باشد.

پیشنهاد مطالعه:

دلایل استفاده از صندلی نماز حرمی یا معمولی

شاید برای شما نیز این سوال به وجود آید که چرا ما باید از انواع صندلی نماز برای اقدامه نماز استفاده نماییم در پاسخ می توان بیان داشت که استفاده از صندلی دارای مزایای بسیاری است. برخی از این موارد در زیر بیان شده اند:

 1. برای افرادی که مشکلات کمر و زانو دارند و نمی توانند خم و راست شوند، این موارد باعث تسکین درد هایشان می شود.
 2. افرادی که به تازگی عمل جراحی نموده اند با استفاده از میز و صندلی های فوق از آسیب به اندام های خود جلوگیری می نمایند.
 3. این موارد دارای ارزش خرید بالایی بوده و کاربرد زیادی نیز دارد.
 4. می توانید از آنها در نحلی استفاده نمایید.
 5. افرادی که دیسک کمر دارند می توانند بدون مشکل از این مورد استفاده نمایند.

برای خرید صندلی نماز لازم است تا چه مواردی را در نظر داشته باشید

به صورت کلی برای خرید این محصول توصیه می گردد تا موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • جنس: با توجه به وزن و شرایط آب و هوایی می توانید از میز و صندلی های مناسب استفاده نمایید، عموما برای افرادی که وزن بالایی دارند، صندلی های چوبی و برای اشخاصی که فضای زیادی در اختیار ندارند، نمونه های تاشو و فلزی پیشنهاد می گردد.
 • صندلی نماز تاشو یا ثابت: طبیعتا با توجه به فضایی که در اختیار دارید می توانید از گزینه های تاشو یا ثابت بهره ببرید طبیعتا موارد تاشو گزینه بهتری هستند زیرا فضای زیادی را اشغال نمی نمایند.
 • وزن: یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای خرید صندلی نماز توجه به وزن آن می باشد. اگر مایلید تا وزن صندلی شما زیاد نباشد و آن را به راحتی به هر مکان حمل نمایید، توصیه می نماییم تا از انواع پلاستیکی بهره ببرید. البته این مورد تا حد زیادی تحت تاثیر وزن فرد نیز قرار دارد.
 • قیمت: با توجه به ویژگی های یک صندلی نماز، این موارد در داخل بازار دارای قیمت های متفاوتی نیز می باشند. به طور مثال قیمت موارد پلاستیکی به مراتب ارزان تر و موارد فلزی و تاشو نیز دارای قیمت بیشتری هستند. از همین رو توصیه می شود تا با توجه به بودجه ای که دارید، اقدام به خرید نمونه مناسب کنید.

پیشنهادهایی برای شما

محدوده قیمت 0 تا 1,000,000 تومان

مشخصات کالا

طول 90 عرض 43 ارتفاع 78 سانتی‌متر 8700 گرم این میز نماز باکسدار می باشد و قابلیت جا نمایی …

مشخصات کالا

32*42*85 سانتی‌متر 3000 گرم قابلیت تنظیم ارتفاع داردنماز یکی از واجبات الهی است، انسان با خواندن نماز به خدا نزدیک شده و با پروردگار خویش راز و نیاز می‌کند. بدن انسان تا یک سن خاص جوابگوی نماز خواندن است و از آن به بعد مجبور به نماز خواندن به شکل نشسته و دراز کش می‌باشد. برای نماز خواندن به صورت نشسته شما به میز نماز نیاز دارید. این وسیله مانع از وارد شدن فشار به دیسک کمر و رگ سیاتیک پا می‌شود. اگر شما هم از درد کمر و زانو رنج می‌برید، پیشنهاد می‌کنم حتما از میز نماز استفاده کنید. شما با این وسیله دیگر نیاز به خم شدن کامل برای سجده کردن نخواهید داشت بلکه به جای خم شدن کامل سر را روی میز قرار می‌دهید. نماز واجب است و هیچ بهانه‌ای برای نماز نخواندن وجود ندارد پس شما باید هر طوری که می‌توانید نماز خود را به جا بیاورید. خوشبختانه امروزه میز نماز کار را برای ما آسان کرده و دیگر فشاری به بدن خود وارد نمی‌کنیم.

طراحی میز نماز معمولا به گونه‌ای است که شخص استفاده کننده بدون مشکل خاصی بتواند با امنیت بالا از آن استفاده کند. هنگام خرید این وسیله به کیفیت بدنه آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، برای این منظور مقداری با دست میز نماز را فشار داده و تکان دهید، در صورتی که تکان‌های آن غیر طبیعی باشد میز مورد نظر کیفیت لازم را ندارد. همچنین تاشو بودن این میز باعث جا‌به‌جایی آسان آن می‌شود. یکی از مشکلات اصلی که باعث شده افراد به سراغ میز نماز نروند عدم فضای کافی در منزل است. مدل‌های تاشو را می‌توان بعد از خواندن نماز جمع کرد و در گوشه‌ای قرار داد. شما می‌توانید میز نماز را به همراه صندلی خریداری کنید در غیر این صورت شما مجبور هستید، صندلی را به صورت جداگانه خریداری نمائید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید میز نماز را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد محصولات و قیمت‌ها با خرید این وسیله به مشکل برخورده‌اید. اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع میز نماز آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید میز نماز باید به آن‌ها توجه داشته باشید را به شما آموزش می‌دهیم.

میز و صندلی‌نماز چیست و چه کاربردی دارد؟

این وسیله شباهت زیادی به میز تحریر دارد، اما در عمل وظیفه دیگری دارد. میز تحریر به منظور مطالعه و نوشتن راحت ساخته شده، اما میز نماز جهت خواندن نماز برای افرادی که دارای ناراحتی‌های مختلف هستند و به شکل عادی توان خواندن نماز را ندارند، استفاده می‌شود. این میزها معمولا دارای یک قسمت جا مهری می‌باشند که مهر و تسبیح روی آن به خوبی قرار می‌گیرد و از افتادن ان‌ها جلوگیری می‌کند.

حتما بخوانید:

انواع مدل‌های میز و صندلی‌نماز:

 1. میز و صندلی نماز چوبی: یکی از محکم‌ترین مدل‌‌های این وسیله می‌باشد. اگر به هر جنسی اعتماد ندارید و نگران سلامت عزیزانتان هستید، پیشنهاد می‌کنم حتما این مدل را خریداری کنید، زیرا مقاومت آن فوق‌العاده است. این مدل مناسب افراد سنگین وزن می‌باشد.
 2. میز و صندلی نماز فلزی: مدل‌های فلزی اکثرا تاشو هستند به همین علت بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند. تاشو بودن باعث می‌شود بعد از خواندن نماز شما آن را تا کرده و در گوشه‌ای که کمترین میزان فضا را اشغال می‌کند نگهداری کنید. تنها مشکلی که این مدل دارد، لرزش زیادی دارند و امکان زمین خوردن روی آن‌ها خیلی زیاد است.
 3. میز و صندلی نماز پلاستیکی: این نمونه از تمام مدل‌ها ارزان‌تر است. اغلب مدل‌های آن تاشو می‌باشند، تاشو بودن جا‌به‌جایی آن را آسان می‌کند. تنها ایرادی که به این مدل وارد می‌شود مقاومت پایین بدنه آن می‌باشد. پس اگر نگران سلامت خود و اطرافیان‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنم قید این مدل را بزنید. زیرا مقاومت لازم را ندارند و امکان شکسته شدن آن‌ها به دور از انتظار نیست.

مزایای استفاده از میز نماز:

 • با این وسیله شما به راحتی می‌توانید بدون فشار به دیسک و کمر نماز خود را بخوانید.
 • بیشتر مدل‌های آن تاشو هستند، یعنی شما می‌توانید بعد از اقامه نماز آن را جمع کرده و در محل دیگری نگهداری کنید.
 • نسبت به محصولات مشابه قیمت کمتری دارند، بنابراین ارزش خرید بالایی دارند.
 • کسانی که عمل جراحی کرده‌اند، برای جلوگیری از آسیب دیدگی محل مورد نظر به دلیل کشش از این وسیله استفاده می‌کنند.
 • کسانی که مشکل زانو درد دارند، برای جلوگیری از درد زانو و بهبود مشکل خود می‌توانند از این وسیله استفاده کنند.
 • اگر پزشک مورد نظر شما به هر دلیل نماز خواندن در حالت معمولی را از شما منع کرده می‌توانید از میز و صندلی‌نماز استفاده کنید.

میز نماز از کجا بخریم؟

به طور کلی روش‌های مختلفی برای خرید این وسیله وجود دارد و هیچ قاعده و قانونی برای انتخاب آن وجود ندارد، اما دو روش از همه رایج‌تر است که در ادامه هر دو روش را به طور دقیق برای شما توضیح می‌دهیم.

 1. روش حضوری: یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین روش‌های خرید در کشور ایران می‌باشد. در این روش شما حتما باید از محل کار و زندگی خود خارج شوید. تنها مشکلی که به این روش وارد می‌شود، تنوع پایین محصولات است و اینکه جنس فروخته شده به هیچ عنوان تعویض یا پس گرفته نمی‌شود.
 2. روش اینترنتی: یک روش جدید خرید است که به تازگی در کشور ایران جا افتاده، در این روش شما نیاز به مراجعه حضوری به فروشگاه ندارید و از طریق اینترنت می‌توانید به یک فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید. تنوع محصولات در این روش خیلی زیاد است و شما در صورت عدم رضایت می‌توانید جنس مورد نظر خود را مرجوع کرده و پول خود را پس بگیرید.

حتما بخواهید:

نکات مهمی که هنگام خرید میز نماز باید به آن توجه کنید:

 1. قیمت محصول: اولین و مهم‌ترین نکته در مورد خرید میز و صندلی نماز قیمت آن می‌باشد. قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد، بهتر است قبل از هر کاری میزان بودجه برای خرید میز و صندلی نماز را مشخص کنید. با مشخص کردن مقدار بودجه خود به خود مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند، از انتخاب شما خارج شده و انتخاب برای شما راحت می‌‌شود.
 2. جنس محصول: میز و صندلی نماز از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود. انتخاب هر جنس به فاکتور‌های مختلفی نظیر وزن فرد و قابلیت تاشو بودن آن بستگی دارد. اگر وزن شما سنگین است و تاشو بودن برای شما اهمیت زیادی ندارد، جنس چوبی بهترین گزینه می‌باشد. اگر کمبود جا مهم است، نمونه فلزی و اگر قیمت محصول برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است نمونه پلاستیکی را خریداری کنید.
 3. ثابت یا تاشو: این موضوع ارتباط مستقیمی با فضای اتاق شما دارد. اگر اتاق شما بزرگ است و مشکلی با اشغال کردن فضا به وسیله میز و صندلی نماز ندارید، بهتر است نمونه ثابت را انتخاب کنید، زیرا مقاومت بالایی دارند و خطر سقوط کردن از روی آن‌ها وجود ندارد. اما اگر مشکل کمبود جا دارید، بهتر است به سراغ نمونه‌های تاشو بروید. البته به کیفیت پین‌های اتصال آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 4. وزن محصول: یکی از نکات مهمی که هنگام خرید میز و صندلی نماز باید به آن توجه داشته باشید، وزن محصول می‌باشد، اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که شما قصد جا‌به‌جا کردن آن را داشته باشید. اما اگر میز را در یک جای‌ ثابت نصب می‌کنید و نیاز به جا‌به‌جا کردن آن ندارید، لزومی ندارد که نگران وزن محصول مورد نظر خود باشید.
 5. با صندلی یا بدون صندلی: اگر شما در منزل خود یک صندلی در اختیار دارید، می‌توانید، میز را با قیمت کمتر خریداری کنید. اما اگر صندلی نداشته باشید، بهتر است نمونه‌ای را خریداری کنید که دارای صندلی باشد با این کار در میزان بودجه تا حد زیادی صرفه جویی می‌کنید. از طرفی اگر بخواهید میز و صندلی را به صورت جداگانه خریداری نمائید، هزینه آن دو برابر نمونه دارای صندلی با شما تمام می‌شود.
 6. باکس یا کشو: همیشه به سراغ مدل‌هایی بروید که در قسمت بالای تو یک میز دارند و شما می‌توانید کتاب مهر و جا‌نماز خود را درون آن قرار دهید و در هر زمان که به آن‌ها نیاز دارید، بدون بلند شدن از آن به وسایل خود دسترسی داشته باشید. البته مدل‌هایی وجود دارند که دارای یک گیره برای نگهداری مهر هستند و از افتادن مهر روی زمین جلوگیری می‌کنند.
 7. چند کاره بودن: این میز به گونه‌ای است که شما علاوه بر خواندن نماز می.توانید روی آن دعا بخوانید و یا به نوشتن مشغول شوید. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به خرید ابزار چند کاره علاقه‌ دارید، پیشنهاد می‌کنم حتما این وسیله را خریداری کنید، زیرا با این وسیله علاوه بر کارهای بالا می‌توانید به عنوان میز غذا خوری هم استفاده کنید.

روش نگهداری از میز نماز:

 • از قرار دادن این وسیله در جاهای مرطوب خودداری کنید، زیرا به قسمت‌های چوبی و فلزی آن آسیب جدی وارد می‌شود.
 • اگر میز شما پلاستیکی است نباید آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار دهید، زیرا دچار تغییر رنگ و حالت در شکل ظاهری آن می‌شود.
 • اگر از مدل‌های تاشو استفاده می‌کنید، بهتر است قسمت‌های متحرک مثل پین‌ها را روغن کاری کنید.
 • اگر میز شما از نمونه چوبی است، مایعات خود را روی میز قرار ندهید، ریخته شدن مایعات روی چوب طول عمر آن را کاهش می‌دهد.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید میزنماز مورد نظرتان را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه میزنماز ارزان، محبوب و پرفروش را برای شما جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را درافت کنید.

 

۱ میز نماز میزیمو مدل باکسدار تاشو کد ۴۲۲۱

مشخصات

۲ میز و صندلی نماز میزیمو طرح غفیله مدل باکسدار

مشخصات

۳ میز نماز کد ۰۲۰

مشخصات

 • میز تاشو و تنظیم شو است . و دارای باکس مخفی برای قرار دادن وسایل .

۴ میز نماز میزیمو مدل تاشو کد ۴۳۲۳

مشخصات

۵ میز نماز باکسدار (ضدخش،تاشو،تنظیم شونده ارتفاع)

مشخصات

 • طول ۴۱ عرض ۴۳ ارتفاع ۷۸ سانتی‌متر
 • این میز نماز باکسدار می باشد و قابلیت جا نمایی قرآن ، مفاتیح ، چادر ، مهر و تسبیح را دارد. این میز نماز تاشو می باشد.

خرید صندلی نماز ارزان |خرید صندلی نماز ارزان دیجی کالا

۶ میز نماز تاشو مدل یاس

مشخصات

۷ میز و صندلی نماز مدل NT00

مشخصات

 • تاشو-رنگ الکترواستاتیک-نشیمنگاه بزرگ-سبک و مقاوم

۸ میز نماز میزیمو مدل تاشو کد ۴۳۲۱

مشخصات

۹ میز نماز میزیمو مدل باکسدار تاشو کد ۴۲۲۲

مشخصات

۱۰ میز و صندلی نماز میزیمو مدل تاشو کد ۴۱۲۲

مشخصات

۱۱ میز و صندلی نماز آریا گستر پارس مدل ۱۱۰B

مشخصات

 • میز و صندلی هر دو تاشو هستندمیز قابلیت تنظیم ارتفاع دارد

۱۲ میز و صندلی نماز میزیمو طرح نماز غفیله

مشخصات

۱۳ میز و صندلی نماز میزیمو مدل باکسدار تاشو کد ۴۰۲۳

مشخصات

۱۴ میز و صندلی نماز میزیمو مدل باکسدار تاشو کد ۴۰۲۱

مشخصات

۱۵ میز و صندلی نماز میزیمو مدل تاشو کد ۴۱۲۳

مشخصات

۱۶ میز نماز آریا گستر پارس مدل B22

مشخصات

 • میز تاشو است و قابلیت تنظیم ارتفاع دارددرب میز دارای قفل کودک است

۱۷ میز نماز باکسدار و صندلی (ضدخش،تاشو،تنظیم شونده ارتفاع)

مشخصات

 • طول ۹۰ عرض ۴۳ ارتفاع ۷۸ سانتی‌متر
 • این میز نماز باکسدار می باشد و قابلیت جا نمایی قرآن ، مفاتیح ، چادر ، مهر و تسبیح را دارد.میز نماز و صندلی هر دو تاشو می باشد.

۱۸ میز و صندلی نماز میزیمو مدل تاشو کد ۴۱۲۱

مشخصات

۱۹ میز و صندلی نماز مدل ۳۱۳ تاشو باکسدار

مشخصات

۲۰ میز نماز آریا گستر پارس مدل یاس کد T110

مشخصات

 • تاشو است و قابلیت تنظیم ارتفاع دارد

۲۱ میز نماز میزیمو مدل تاشو کد ۴۳۲۲

مشخصات

۲۲ میز نماز میزیمو مدل باکسدار تاشو کد ۴۲۲۳

مشخصات

۲۳ میز و صندلی نماز مدل نیایش

مشخصات

 • قابلیت اقامه نماز به صورت ایستاده و نشستهدارای کمد جانماز و کتاب دعادارای دوقسمت جداگانه نشیمنگاه و سجده گاه جهت حمل آسان

۲۴ میز و صندلی نماز میزیمو مدل باکسدار تاشو کد ۴۰۲۲

مشخصات

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید میزنماز در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید:

مشخصات کالا

طول 41 عرض 43 ارتفاع 78 سانتی‌متر 4700 گرم این میز نماز باکسدار می باشد و قابلیت جا نمایی …

جهت خرید صندلی نماز با ما تماس بگیرید

دکمه بازگشت به بالا