خبرهای کلیکسب و کار برتر

چگونه حلقه آستین تنگ را گشاد کنیم روی پارچه؟

چگونه لباس تنگ را گشاد کنیم؟

امروز خدمت شما هستیم با آموزش رایگان خیاطی جدید در رابطه با گشاد کردن لباس های تنگ در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه تیشرت تنگ را گشاد کنیم با ما همراه باشید با مقاله چگونه لباس تنگ را گشاد کنیم در انتهای این مقاله روشهایی را یاد خواهید گرفت تا بتوانید انواع لباس های تنگ را گشاد کنید و آموزش آستین مچی چین دار را نیز خواهید دید. اگر برای شما هم اتفاق افتاده است که از لباسی بسیار خوشتان بیاید و بعد از خرید آن متوجه بشوید که این لباس برای شما کمی تنگ است اصلا نگران نباشید با ترفند ها و روش های خانگی می توانید پیراهن تان را مقداری گشاد کنید تا سایز تن شما شود. دلایل مختلفی برای تنگ بودن لباس وجود دارد.

آموزش خیاطی آنلاین رایگان |آموزش مجازی خیاطی

برای مثال شست‌وشوی نامناسب ،قرار گرفتن لباس نخی در شرایط نامناسب و خرید لباس کوچک می‌تواند از دلایل تنگ بودن لباس ها باشد. همچنین یکی از دلایل اصلی تنگ شدن لباسها جنس تولید شده آنها می باشد به هر حال به هر دلیلی ممکن است یک لباس برای شما تنگ شود حال چاره کار این است که با روش هایی شروع به گشاد کردن لباس بکنید.

آب داغ برای شستن لباسها

به یاد داشته باشید که اگر لباس شما تنگ است به هیچ عنوان آن را با آب گرم نشویید زیرا هرچه آب داغ تر باشد لباس شما تنگ تر خواهد شد برای شستن لباس ها از آب ولرم و آب سرد استفاده کنید.

همچنین اگر از خشک کن های برقی برای خشک کردن لباس های خودتان استفاده می کنید برای اینکه آنها تنگ نشوند دست نگه دارید و آنها را بر بند آویزان کنید تا خشک شوند آب موجود در لباس ها باعث می شود لباس شما بعد از خشک شدن کمی گشاد تر باشد همچنین این کار باعث می‌شود که لباس شما کمی بلند تر نیز بشود

گشاد کردن لباس ها با خوابیدن

شاید برای شما هم عجیب باشد اما یکی از راه هایی که می توانید لباس های تنگ را گشاد کنید پوشیدن آنها هنگام خواب است این کار باعث می‌شود پارچه لباس شما کش آمده و گشاد تر شود. اما پوشیدن لباس‌های تنگ برای خوابیدن می‌تواند آزاردهنده باشد پس ما این راه را برای شما پیشنهاد نمی کنیم.

چطور از تنگ و گشاد شدن لباس ها بعد از شستشو جلوگیری کنیم؟

اگر به تمام قوانین شستن لباس ها توجه نکنید امکان دارد لباس شما بعد از شستن گشاد یا تنگ شود موارد زیادی در تنگ گشاد شدن لباسها تاثیر دارند برای مثال جنس پارچه ،نوع بافت و نحوه تولید لباس ها بسیار موثر هستند هر نوع جنس پارچه واکنشی متفاوت نسبت به شستشو دارد و بهتر است لباس هایی با جنس مشابه را با هم بشویید تا کمترین آسیب به بافت لباسها وارد شود

پارچه ای که حالت کشی دارد بیشتر نسبت به لباس های دیگر تغییر حالت می دهد بعضی لباس ها حالت کشسانی خود را از دست می‌دهند و گشاد می‌شوند و آب گرم یکی از دلایل اصلی برای گشاد و تنگ شدن لباس ها می باشد. پیشنهاد می کنیم همیشه برای شستشوی لباس‌های خود از آب ولرم و آب سرد استفاده کنید

برای جلوگیری از آب رفتن و یا گشاد شدن لباس ها قبل از خرید لباس لیبل های آنها را به خوبی مطالعه کنید روی این لیبل ها جنس مواد استفاده شده و همچنین روش شستشو نوشته می‌شود. البته لباس هایی که در کارخانه های ارزان قیمت تولید می‌شوند این لیبل ها را ندارد و بهتر است برای شستن آنها از آب خنک به همراه مواد شوینده های معمولی استفاده کنید تا کمترین آسیب را ببینند

اما برای لباس های مارک دار می توانید لیبل لباس را مطالعه کنید تا بفهمید روش نگهداری از لباس چگونه است بر روی بعضی از این لباس ها راهنمای شستشو نوشته شده است دمای آب، نوع چرخش ماشین لباسشویی و چرخش خشک کن روی این لیبل ها نوشته شده است. گرچه استفاده از آب سرد از آب رفتن لباس ها جلوگیری نمی کند اما استفاده از آب سرد یا گرم در طول شستشو کمتر از آب داغ به لباس آسیب می زند.

چگونه لباس ها را بشوییم؟

چرخش آرام ماشین لباسشویی می تواند یکی از بهترین روش ها برای شستشوی لباسها باشد برای شستن لباس های خود دور کند ماشین لباسشویی را انتخاب کنید زیرا دور تند می‌تواند آسیب‌های جدی به بافت لباس شما وارد کند. همچنین یکی دیگر از راه های مناسب برای شستن لباس ها برای جلوگیری از آسیب دیدن آنها شستن این لباسها با دست می باشد برای این کار لباسها را به آرامی با دست خود با مواد شوینده معمولی بشویید.

برای لباسهایی که حالت کشسانی و بافت خود را از دست دادند و خشک کردن آنها روی سطح صاف مانع از کش آمدن بیشتر آنها می‌شود اگر نمی توانید لباس ها را در فضای باز خشک کنید خشک کن را روی حرارت کم تنظیم کنید و لباس را زمانی که کمی رطوبت دارد بردارید و در هوای آزاد قرار دهید تا کاملاً خشک شود گرمای زیاد برای لباس ها مضر است

چگونه لباس مجلسی تنگ را گشاد کنیم؟

لباسهای مجلسی یکی از انواع لباس هایی هستند که گرانقیمت اند گاهی پیش می آید که مدت طولانی از لباس های مجلسی استفاده نکنیم و با توجه به تغییر کردن سایز مان احتمال اینکه لباس برای ما تنگ شده باشند وجود دارد:

اولین گام برای گشاد کردن لباس مجلسی تنگ باز کردن درز لباس است لباس های مجلسی همیشه درز هایی در ناحیه های تعیین شده دارند که چند میلیمتر دورتر از دوخت قرار دارد تا جایی که پارچه اضافه وجود دارد میتوانید لباس را باز کنید و دوباره بدوزید با این کار چند میلیمتر به لباس اضافه خواهد شد و شاید خوش شانس باشید و لباس سایز تن تان شود

همچنین اگر لباس مجلسی شما دارای چین می باشد که به راحتی می توانید آن را گشاد کنید چین ها را کمی بازتر کنید و مجدد دوخت را انجام دهید با این روش چین ها کمی درشت تر می شوند اما لباس می تواند اندازه تن شما شود

برای گشاد کردن لباس های مجلسی که دکمه دارند می‌توانید جای دکمه روی آنها را تغییر دهید با نزدیک کردن جای دکمه ها به لبه یکدیگر می توانید چند میلی متر به سایز لباس خود اضافه کنید

مانتوها

این روش ساده در گشاد کردن مانتو ها نیز کاربرد دارد در این روش به وسیله بشکاف دوخت دکمه ها را از هم جدا کنید سپس دکمه ها را دوباره در نزدیکی لبه لباس بدوزید با این کار لباس گشاد می شود و فضای بیشتری در لباس ایجاد می‌شود.

اگر لباس مجلسی شما در قسمت شکم تنگ است یکی از روش‌هایی که می‌تواند به شما بسیار کمک کند برش مستقیم بر روی پشت لباس شما میباشد یک برش مستقیم روی پشت‌لباس ایجاد کنید سپس با استفاده از یک توری که با رنگ لباس شما همخوانی داشته باشد و جذابیت زیبایی نیز به لباس شما ببخشد این قسمت را پارچه بیشتری اضافه کنید با این روش می‌توانید لباس را در ناحیه شکم و پهلو گشاد در کنید.

همچنین در مرحله آخر اگر لباس از آستین برای شما تنگ است دو راه دارید می توانید با روش قبلی برش مستقیم روی آستین ها ایجاد کنید و مقداری پارچه هماهنگ و یا توری زیبا به زیر آن ها بدوزید و یا می‌توانید لباس را آستین کوتاه کنید.

چگونه لباسها را با خیاطی گشاد کنیم؟

در مرحله آخر قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه با استفاده از ابزار و چرخ خیاطی لباس ها و تیشرت های کوچک شده خودتان را گشاد کنید.

برای اینکار به ابزارهای نیاز داریم یک لباس خیلی تنگ از لباس های تان را بردارید بشکاف، نخ و سوزن ،قیچی تیز ،سوزن ته گرد، متر ،اتو و مقداری پارچه اضافه مطابق با سلیقه خودتان و همچنین مناسب برای لباس تنگ تان انتخاب کنید.

در مرحله اول مشخص کنید که لباس شما از چه قسمتی تنگ می باشد و سپس شروع به شکافتن آن قسمت می کنید برای مثال اگر لباس شما از ناحیه شکم و پهلو تنگ است می‌توانید در کناره‌های قسمت جلوی آن دو برش صاف ایجاد کنید و یا می‌توانید در پشت آن یک برش صاف از وسط ایجاد کنید.

در مرحله بعد لبه های بریده شده لباس را به اندازه یک تا یک و نیم سانتیمتر به داخل بدهید و اتو بزنید تا صاف بایستد.

پارچه یا توری که از قبل آماده کرده اید و با لباس شما کاملاً هماهنگ است را بردارید و به اندازه ای که نیاز دارید برش بزنید و آن را زیر قسمت مورد نظر که برش زده اید قرار دهید سپس با استفاده از سوزنهای ته گرد دو قسمت را به یکدیگر وصل کنید.

و در مرحله آخر با استفاده از چرخ خیاطی لباس را در قسمتی که برش زده اید و پارچه اضافه کرده‌اید بدوزید این کار را به آرامی و با دقت انجام دهید بعد از تمام شدن این مراحل می توانید لباس خودتان را تست کنید همچنین برای بهتر شدن این لباس از اتو بر روی قسمت دوخته شده استفاده کنید تا بتوانید ظاهری شیک و یکدست به لباس خود بدهید.

منبع: دوره مجازی آموزش خیاطی

دکمه بازگشت به بالا