جامعه

رگبار پراکنده و وزش باد شدید در برخی استان‌ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح وضعیت جوی استان‌های کشور طی روزهای آینده، گفت: روز دوشنبه (۱۶ مرداد) در برخی نقاط شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان و برخی مناطق مرکزی کشور رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با رویداد برتر، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، برخی مناطق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه (۱۴ مرداد) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات مازندران و گلستان بارش پراکنده، در خراسان شمالی رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد و روز یکشنبه (۱۵ مرداد) در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، روز دوشنبه (۱۶ مرداد) در برخی نقاط شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان و برخی مناطق مرکزی کشور رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

ضیائیان با بیان اینکه روز سه‌شنبه (۱۷ مرداد) بارش در دامنه‌های البرز در مناطق یاد شده تشدید شده و در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، همدان، مرکزی و اصفهان بارش پراکنده دور از انتظار نیست، گفت: در سه روز آینده برخی نقاط ،هرمزگان، جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین اعلام کرد که طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق، شرق (به ویژه منطقه زابل)، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود و طی دو روز آینده دریای خزر و پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۴ مرداد) کمی ابری تا قسمتی ابری گاهی وزش باد شدید اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای ۳۲ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۱۵ مرداد) قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۳۲ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد) اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۲ و ۱۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان کشور است. 

انتهای پیام

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا