خبرهای کلیکسب و کار برتر

سریال آهوی من مارال

آهوی من مارال یک مجموعه ناتمام به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مشترک و است که ساخت و تولید آن توسط از سال ۱۴۰۰ شروع شد.

بنا بود این سریال در دو فصل برای پخش از شبکه نمایش خانگی ساخته شود (فصل اول ۱۵ قسمت و فصل دوم ۲۵ قسمت) اما به دلیل مشکلات مالی، پس از اتمام ۷۵ درصد ، تولید آن متوقف شد. ، ، ، ، ، ، ، از بازیگران این سریال هستند.

این سریال روایتگر داستان عاشقانه و یکی از همسرانش به نام مارال است.برای دانلود آهنگ کردی کلیک کنید.

در سال ۱۳۹۹، رسانه‌ها از تولید سه سریال به نام‌های ، و آهوی من مارال خبر دادند که داستان هر سه در می‌گذشت و ناصرالدین شاه شخصیت اصلی‌شان بود. قبله عالم‌ بود و داستان متفاوتی داشت، دو سریال دیگر، ناصرالدین شاه به همسرش جیران/مارال را در بستری تاریخی روایت می‌کردند.

پخش قبله عالم از مرداد ۱۴۰۰ آغاز شد اما پس از چند قسمت به دلیل فراوان یا کیفیت پایین متوقف شد. فیلمبرداری دو سریال دیگر همچنان ادامه داشت. سریال بنا بود از جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ از پخش شود، وقتی در تاریخ مقرر سریال پخش نشد روابط عمومی سریال آهوی من مارال حکم دادگاهی را به تاریخ تیر ۱۳۹۹ منتشر کرد که به دلیل وجود شباهت‌هایی در «طرح کلی، شخصیت‌پردازی، داستان‌های فرعی و موقعیت‌های دراماتیک»، سازندگان جیران را به رفع شباهت‌ها ملزم و از پخش آن تا یک سال بعد از حکم منع می‌کرد. فیلیمو مدعی شد که عدم پخش سریال ارتباطی با حکم دادگاه ندارد و به دلیل اعمال ممیزی‌های .برای دانلود آهنگ لری کلیک کنید.

در نهایت، بنا شد در تاریخ ۶ بهمن ۱۴۰۰ جلسه‌ای در برگزار شود و مسئله بررسی شود. هیئت سه‌نفره کارشناسی ساترا، رای به «فقدان شباهت به نحوی که قابلیت احراز گرته‌برداری سریال «جیران» از طرح «آهوی من مارال» را داشته باشد» و پخش مجدد جیران داد. پخش جیران از تاریخ ۲۴ بهمن آغاز شد. این در حالی بود که تولید سریال بیست قسمتی آهوی من مارال هنوز تمام نشده و به دلیل شرایط مالی پروژه متوقف شده بود. اسماعیل عفیفه، تهیه‌کننده جیران معتقد بود غفارزاده کاری ضعیف تولید کرده و به همین دلیل پلتفرم‌ها حاضر به بستن قرارداد با آن نشدند. از سوی دیگر غفارزاده اعلام کرد پلتفرم‌ها تحت تأثیر تبلیغات جیران از بستن قرارداد با این پروژه سر باز زدند.

در ۲۹ تیر ۱۴۰۱، بار دیگر پخش سریال جیران، پس از ۲۳ قسمت، به دستور قضایی متوقف و آرشیو سریال از روی پلتفرم فیلیمو حذف شد. شد. علت توقیف سریال، «ماده ۲۹ قانون حمایت از مؤلفان و مصنفان و هنرمندان و در جهت حمایت از بزه دیده (شاکی خصوصی)» اعلام شد. در بیانیه‌ای که از طرف عوامل سریال آهوی من مارال‌ منتشر شد، ضمن تأیید توقیف سریال جیران‌ بر پایه شکایت مهرداد غفارزاده، جلسه کارشناسی ساترا «جهت‌دار و هدایت شده، مشخصا جانبدارانه و صرفاً نمایشی» خوانده شد. در این بیانیه، سازندگان جیران به «» و استفاده «غیرقانونی و غیرشرعی» از داستان آهوی من مارال متهم شدند و اعلام شد به دلیل «احترام به بینندگان و دنبال‌کنندگان «جیران» در صورت جبران خسارات وارده به مجموعه «مارال»، مثل گذشته حاضر به گذشت و صلح و سازش هستیم

عده‌ای از بازیگران سریال آهوی من مارال، از جمله ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، و نازنین کیوانی، در واکنش به این بیانیه که از طرف «عوامل سریال» منتشر شده بود، در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند «بنا به دلایلی ـ مدت‌هاست ارتباطی با پروژه مذکور نداشته و در جریان هیچ‌کدام از بیانیه‌های منتشرشده به نام «عوامل» این سریال» نیستند.برای دانلود آهنگ لکی کلیک کنید.

در نهایت پس از ۵۶ روز، دستور رفع توقیف جیران را صادر کرد. دو هیئت سه‌نفره و پنج‌نفره به نفع جیران حکم دادند و پخش سریال از ۲۵ شهریور از سر گرفته شد.

 

دکمه بازگشت به بالا