سلامت و دانشکسب و کار برتر

عدم نمایش تصویر در ویدئو پروژکتور

ما برای ارائه پایان نامه ، تماشا فیلم ، بازی با کنسول ها یا پروژه های کاری خود از پروژکتور ?️ استفاده میکنیم اما در برخی مواقع متوجه می شویم که لپ تاپ یا سایر دستگاه ها به پروژکتور وصل نمی شوند. در این شرایط ممکن است استرس بالایی را تجربه کنیم. در آموزش روش های حل مشکل اتصال و عدم نمایش تصویر ویدئو پروژکتور امروز ما سعی داریم انواع سناریو که باعث این مشکل می شود به همراه روش حل آنها و نکات خرید ویدئو پروژکتور خانگی را توضیح دهیم.

بهترین ویدئو پروژکتور خانگی ارزان |قیمت ویدئو پروژکتور خانگی ارزان

رفع مشکل عدم نمایش ویدئو پروژکتور

پروژکتورها به عنوان روشی برای ارائه محتواها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. آنها یک راه عالی برای اطمینان از اینکه همه افراد حاضر در اتاق کنفرانس می توانند آنچه که روی نمایشگر شما نمایش داده می شود مشاهده کنند است. با این حال، اگر هرگز از پروژکتور استفاده نکرده اید، اتصال لپ تاپ به پروژکتور می تواند کار استرس آوری به نظر برسد. در ادامه برخی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است هنگام تلاش برای اتصال لپ تاپ به پروژکتور رخ بدهد و همچنین راه حل هایی برای رفع این مشکلات آورده شده است.

نحوه اتصال لپ تاپ به پروژکتور

به طور کلی برای می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

اتصال بی سیم : روش دوم اتصال بی سیم است. برای انجام این کار به یک آداپتور وایرلس برای لپ تاپ خود نیاز دارید. این نوع آداپتورها معمولا به پورت USB لپ تاپ وصل می شوند و به شما امکان می دهند تا به یک شبکه بی سیم متصل شوید. بعد از اتصال به شبکه می توانید فایل ارائه خود را باز کنید تا روی صفحه پروژکتور نمایش داده شود. مشکل اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور بدون سیم در این شرایط برخی از کاربران را تحت تاثیر قرار می دهد.

از طریق بلوتوث : اگر لپ تاپ و پروژکتور شما هر دو دارای قابلیت بلوتوث هستند، می توانید با استفاده از این فناوری آنها را به صورت بی سیم متصل کنید. شما فقط باید هر دو دستگاه را به هم متصل کنید و در برد مناسب قرار دهید تا به طور خودکار متصل شوند.

کلید پاور پروژکتور اورهد را در موقعیت On قرار دهید.

دکمه POWER را در پنل پروجکشن خود فشار دهید تا دستگاه روشن شود.

دکمه Power لپ تاپ خود را فشار دهید تا سیستم روشن شود، صبر کنید تا سیستم بوت شود.

فوکوس پروژکتور و موقعیت پنل پروژکتور را تنظیم کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید تا تصویر نمایش داده شده نیازهای شما را برآورده کند.

با فشار دادن کمه پاور پروژکتور را روشن کنید و صبر کنید تا دستگاه گرم شود.

دکمه Input Select یا انتخاب ورودی را به طور مداوم فشار دهید تا پروژکتور ورودی مورد استفاده برای سیستم شما را انتخاب کند. اگر پروژکتور یک دکمه برای هر ورودی دارد دکمه Computer 1 یا Computer 2 را فشار دهید تا ورودی را از سیستم خود انتخاب کنید.

علت روشن نشدن لامپ ویدئو پروژکتور

وقتی که پروژکتور را به لپ تاپ متصل می کنیم، پروژکتور روشن نمی شود؛ چگونه این مشکل را می توانیم حل کنیم؟ برای حل این مشکل اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور لطفا مراحل زیر را دنبال کنید:

بروزرسانی نرم افزار معمولا به بهینه سازی سیستم کمک می کند، بنابراین توصیه می کنیم که بررسی کنید که جدیدترین نسخه را در لپ تاپ خود دارید.

بعد از آپدیت بایوس و درایورهای ویندوز اگر مشکل همچنان ادامه داشت مراحل زیر را دنبال کنید:

تمام لوازم جانبی که به سیستم وصل کرده اید اعم از داک ها، دانگل ها، آداپتورها و سایر سخت افزارهای متصل که باعث تداخل می شوند را جدا کنید.

مطمئن شوید که پروژکتور روشن می شود. برای مدل هایی که دارای باتری هستند، لطفا دستگاه را با استفاده از کابل برق روشن کنید.

بررسی کنید که کابل اتصال پروژکتور به درستی به لپ تاپ وصل شده است یا نه. هر گونه اتصال شل را بررسی کنید. می توانید برای تغییر کابل اتصال مانیتور اکسترنال هم اقدام کنید. اگر با کابل جدید مشکلی ندارید پس خرابی کابل دارید.

دکمه Windows + p صفحه کلید خود را فشار دهید تا صفحه Projector بار شود.

اگر با مشکل عدم نمایش تصویر پروژکتور مواجه شدید لطفا سعی کنید که پروژکتور یا تمام تنظیمات را ریست کنید.

حل مشکل پروژکتور : تصویر خیلی کوچک یا تار است

اگر هنگام اتصال لپ تاپ به پروژکتور با تصویری کوچک و تار مواجه هستید مطمئن شوید که پروژکتور در محلی مناسب قرار گرفته است. باید پروژکتور را به گونه ای قرار دهید که تصویر روی دیوار یا صفحه نمای جلوی مخاطب منعکس شود.

فوکوس پروژکتور را تنظیم کنید. این کار معمولا با چرخاندن یک دستگیره که در کنار یا جلوی پروژکتور قرار گرفته است انجام می شود.

مشکل ویدئو پروژکتور : روشن نشدن پروژکتور

  • مطمئن شوید که پروژکتور به پریز وصل است و روشن است.
  • اتصال بین لپ تاپ و پروژکتور را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه به برق وصل شده اند و کابل ها آسیبی ندیده اند.
  • هم پروژکتور و هم لپ تاپ را ریستارت کنید.

حل مشکل پروژکتور در ویندوز ۱۰ : تصویر روی پروژکتور وارونه است

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است هنگام اتصال لپ تاپ به پروژکتور تجربه کنید وارونه نشان دادن تصویر است. برای حل این مشکل اقدامات زیر را انجام دهید:

مطمئن شوید که پروژکتور در محل درستی قرار گرفته است. باید پروژکتور به گونه ای قرار گیرد که تصویر روی دیوار یا صفحه نمایش جلوی مخاطب منعکس شود.

تصویر را روی پروژکتور تنظیم کنید. این کار را می توان با فشار دادن یک دکمه روی پروژکتور یا ریموت کنترل انجام داد.

لپ تاپ تصویری را نمایش نمی دهد

مطمئن شوید که پروژکتور به پریز وصل است و روشن است.

اتصال بین لپ تاپ و پروژکتور را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه به برق وصل شده اند و کابل ها آسیبی ندیده اند.

هم پروژکتور و هم لپ تاپ را ریستارت کنید.

مشکل اتصال لپ تاپ به پروژکتور با کابل HDMI

  • کابل HDMI آسیب دیده باشد.
  • دور طرف کابل HDMI به درستی وصل نشده باشند.
  • پورت HDMI پروژکتور آسیب دیده باشد.
  • پورت HDMI لپ تاپ شما خراب شده باشد.
  • ورودی نادرستی را در تنظیمات پروژکتور انتخاب کرده باشید.

همانطور که مشاهده می کنید این مشکلات بیشتر سخت افزاری هستند.

همچنین شما ممکن است که فقط محافظ صفحه را مشاهده کنید که تصویری است که معمولا لوگو؛ برند یا نام پروژکتور را نشان می دهد. این ویژگی به شما اعلام می کند پروژکتور روشن است اما چیزی پخش نمی شود. اگر حتی بعد از اینکه از طریق کابل HDMI لپ تاپ را به پروژکتور وصل کردید محافظ صفحه را مشاهده می کنید به این معناست که چیزی در دستگاه های شما به درستی کار نمی کند.

پروژکتور و دستگاه منبع به درستی وصل نشده اند.

بررسی کنید که کابل ها و آداپتور به درستی به برق وصل شده اند.

بررسی کنید که از کابل یا آداپتور مناسب برای اتصال لپ تاپ به پروژکتور استفاده می کنید.

پورت های USB با برچسب خروجی USB 5V نیم توانند برای نمایش استفاده شوند. این پورت ها فقط می توانند گوشی هوشمند شما را شارژ کنند.

اگر پروژکتور را از طریق USB-C وصل کرده اید بررسی کنید که از کابل USB-C همراه پروژکتور استفاده می کنید. همه کابل های USB-C از ویدیو پشتیبانی نمی کنند. بنابراین باید در کابل مورد استفاده برچسب USB-C Video را مشاهده کنید.

دستگاه منبع متصل به پروژکتور سیگنال ویدیویی را ارسال نمی کنید یا سیگنال ویدیویی ناسازگار را ارسال می کند.

وضوح مناسب را انتخاب کنید. به طور مثال در دستگاه منبع خود وضوح ۱۰۸۰p یا ۷۲۰p را انتخاب کنید.

اگر به کنسول بازی متصل می شوید ممکن است لازم باشد تنظیمات صفحه نمایش خود را ریست کنید.

ممکن است که دستگاه منبع از قابلیت Video Mirroring پشتیبانی نکند. دستگاه هایی که ز این Video Mirroring پشتیبانی نمی کنند اما از خروجی ویدیو پشتیبانی می کنند، همچنان می توانند از برنامه هایی که از خروجی ویدیو پشتیبانی می کنند مانند Netflix و YouTube پشتیبانی کنند.

آداپتور یا کابل های مورد استفاده خراب هستند. برای تست آنها می توانید از دستگاه دیگری استفاده کنید.

حالت ورودی اشتباهی را برای پروژکتور انتخاب کرده اید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش روش حل مشکل اتصال و عدم نمایش تصویر پروژکتور امروز ما سعی کردیم تمام راه حل های موجود را لیست کنیم. اگر موردی از قلم افتاده است می توانید از طریق بخش نظرات این مطلب، آن را با ما در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا