ورزش

میزبانی جدید چینی‌ها با رکورد فراالمپیکی/«قلب به قلب» با«تو و من» – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، چینی‌ها برای سومین بار و اینبار در هانگژو برگزارکننده بازی‌های آسیایی هستند. این میزبانی سال ۲۰۱۵ در جریان سی و چهارمین اجلاس شورای المپیک آسیا (OCA) به چینی‌ها داده شد تا دوره جدید بازی‌های آسیایی هم همچون بیشتر ادوار این بازی‌ها در شرق آسیا برگزار شود.

البته به خاطر کرونا چینی‌ها میزبانی جدید خود را یک سال به تأخیر انداختند. بدین ترتیب نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی به صورت رسمی از اول آنلاین آغاز می‌شود و تا ۱۶ آنلاین ادامه خواهد داشت. برای حضور در این دوره بازی‌ها برخی کشورها مانند ژاپن، کره جنوبی، هند، تایلند و هنگ کنگ با بیش از ۶۰۰ ورزشکار راهی هانگژو می‌شوند.

خودِ چینی‌ها هم کاروانی به این وسعت دارند. علاوه بر این روسیه و بلاروس هم به عنوان مهمانان اروپایی با کاروانی ۵۰۰ نفره در بازی‌ها حاضر خواهند بود. همین مسئله باعث افزایش شرکت کنندگان در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ به بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر و یک رکوردشکنی فراالمپیکی شده است.

میزبانی جدید چینی‌ها با رکورد فراالمپیکی/«قلب به قلب» با«تو و من»

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی با شعار «قلب به قلب» برگزار می‌شود. آهنگ ویژه این بازی‌ها «با تو و من» نام دارد

تا پیش از این، بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با ۱۱ هزار و ۳۰۰ ورزشکار رکورددار تعداد شرکت کننده بود اما این رکورد برای بازی‌های آسیایی هانگژو شکسته شده است. این رکوردشکنی حتی شامل المپیک هم شده است چراکه المپیک توکیو با ۱۱ هزار و ۴۲۰ ورزشکار برگزار شد.

با این شرایط نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی به صورت رسمی از شنبه با برگزاری مراسم افتتاحیه در استادیوم مرکز ورزشی المپیک هانگژو در هانگژو چین آغاز خواهد شد. مشعل این بازی‌ها در خرابه‌های باستان‌شناسی لیانگژو روشن شد. حمل آن از دریاچه غربی آغاز شد و پس از عبور از ۱۱ شهر ژجیانگ به محل برگزاری بازی‌ها رسید.

«قلب به قلب» به عنوان شعار رسمی این دوره بازی‌ها انتخاب شده است. این شعار نمادی از ارتباطی است که بازی‌های آسیایی بین کشورهای آسیایی ایجاد می‌کند. همچنین برای این بازی‌ها آهنگ ویژه ای با عنوان «با تو و من» هم ساخته شده است. تیمی از تایلند مسئولیت آن را بر عهده داشته است. دیگر اینکه «کنگ‌کنگ»، «لیان‌لیان» و «چن‌چن» نام عروسک‌هایی است که برای بازی‌های آسیایی هانگژو طراحی شده است.

چینی‌ها به مناسبت نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی و میزبانی آن، طی سال جاری میلادی قطاری را با لوگوی ویژه بازی‌ها به خط ۱۹ مترو هانگژو اضافه کردند. علاوه بر این، در مترو هانگژو، خط یک، خط ۲، خط ۴ و خط ۵ نیز قطارهایی با موضوع بازی‌های آسیایی ارائه خواهند کرد.

میزبانی جدید چینی‌ها با رکورد فراالمپیکی/«قلب به قلب» با«تو و من»

«کنگ‌کنگ»، «لیان‌لیان» و «چن‌چن» نام عروسک‌های بازی‌های آسیایی است

ابتدا و با اعلام شورای المپیک آسیا قرار بود بازی‌های آسیایی در ۳۸ رشته و از جمله ۲۸ ورزش اصلی المپیک که در المپیک تابستانی ۲۰۲۴ پاریس برگزار شود اما در ادامه با اضافه شدن رشته‌هایی مانند شنا، ژیمناستیک، بیسبال، سافت بال، کاراته، صعودهای ورزشی و ورزش‌های الکترونیکی فهرست رشته‌های حاضر در بازی‌ها به ۴۰ رشته و ۶۱ رویداد افزایش یافت.

مسابقات رشته‌های مختلف بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو در ۴۴ سالن و ورزشگاه برگزار می‌شوند.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا