خبرهای کلیکسب و کار برتر

نکات مهم در خرید ست شلوار مانتو اسپرت و مجلسی

یکی‌از لباس های ضروری برای خانم های ایرانی میباشد، در انتخاب و نکات بسیار مهمی وجود دارد که به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. تعدادی نکات بسیار مهم هنگام زنانه را برایتان خواهیم شرح داد.

پیش از خرید یک بایستی به تعدادی نکات توجه خاص و ویژه ای داشته باشید، بطور نمونه نوع استایل و قدتان، محیطی که قرار است آن مانتو را بپوشید، مدلی که مد نظر شما است و میخواهید با دیگر لباس هایتان هماهنگ و همرنگ باشد،  مبلغی را که می‌خواهید هزینه نمایید، پارچه ای که در آن مانتو به کا رفته شده و شما را در هنگام استفاده از آن مانتو اذیت نکند و …. .

البته انواع گوناگونی مانتو در بازار موجود است که شاید بتوان به گروه های زیر تقسیم بندی کرد:

  • ساده
  • اسپرت
  • مجلسی
  • اداری
  • بهاره، تابستانی، پاییزه، زمستانی
  • دانشجویی

انتخاب مانتو با توجه به پارچه استفاده شده

پارچه های مختلفی برای تولید انواع مانتو استفاده می شود که هر کدام از آن ها با سلیقه افراد مختلفی هماهنگ می شود. بعضی از اشخاص مانتو را با توجه به جنس آن انتخاب می کنند برای مثال یک سری از افراد برایشان بسیار مهم است که مانتویشان چروک نشود و نیاز به اتو کردن مکرر نداشته باشد و برای بعضی از افراد مهم است که جنس مانتو به گونه ای باشد که پرز نگیرد و مثال هایی مانند این.

انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست افراد مختلف

افراد معمولا در هنگام انتخاب لباس به سلیقه خود بسنده میکنند و به رنگ ها توجه نمی کنند درست است که رنگ کاملا سلیقه ای است اما این نکته نباید فراموش شود که در نظر گرفتن رنگ مطلوب و مناسب برای لباس سبب می شود که خوش هیکل تر و خوشگل تر دیده شویم یکی از قانون های انتخاب رنگ لباس انتخاب براساس رنگ پوست افراد است.

پوست تیره:

اشخاصی که دارای پوست تیره هستند، معمولا چشم و موهای مشکی یا این که قهوه ای تیره دارند. این افراد بایستی لباسی را انتخاب نمایند که با رنگ های تیره تضاد و مغایرت داشته باشد. این مغایرت صورت را از یکنواختی خارج کرده و سبب جذابیت بیشتر می‌شود.

پیشنهادهایی برای این دسته:

رنگ های مناسب برای این گروه: صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم، طوسی روشن.

رنگ های نامناسب این گروه: مشکی، قهوه‌ای تیره، فیروزه‌ای، سبز یشمی، قرمز تیره.

در حالتی که رنگ پوست شما جزو این گروه میباشد، از پوشیدن لباس با رنگهای گرم و تیره دوری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره معمولا تحت عنوان لباس رسمی کار در نظر گرفته شده و نمی‌توان کاملا آن را کنار گذاشت، سعی نمائید استفاده از آنها‌ را کم کرده و تنها در صورت ضرورت از آن ها استفاده نمائید.

پوست های روشن:

چنین اشخاصی معمولا موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آن‌ها سبز، آبی، طوسی یا این که قهوه ای روشن میباشد. رنگ هایی مناسب این دسته رنگ هایی هستندکه متضاد با رنگ پوستشان باشد.

پیشنهادهایی برای این دسته افراد:

رنگ های مناسب برای این گروه: آبی ملایم، قهوه‌ای، بژ، آبی تیره.

رنگ های نامناسب برای این گروه: قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی و سفید.

در‌این دسته بطور کلی می بایست  رنگ های خشن و روشن به کار گرفته شود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید. بکارگیری رنگ های گرم به هیچ وجه توصیه نمیشود.

انتخاب سایز مناسب مانتو زنانه و تونیک که اولویت اول ما باید باشد و اندازه گیری دقیقی از بدن خود انجام دهید و سایز مناسب را انتخاب کنید.

پوست های معمولی:

عده ای از افراد که رنگ پوستشان نه تیره میباشد نه روشن، می‌توانند  از هر رنگ لباسی استفاده نمایند. از آنجایی که هر دو رنگ روشن و تیره قادر است با چنین رنگ پوستی تضاد داشته باشد، براین اساس از هر دو رنگ می توان استفاده کرد.

پیشنهادهایی برای این دسته:

رنگ های مناسب برای این گروه: بژ، آبی، سورمه‌ای، گندمی، مشکی، صورتی.

رنگ های نامناسب برای این گروه: مغز پسته‌ای، بنفش، قهوه ای تیره و قرمز‌رنگ.

فقط رنگ هایی که این افراد نباید بکاربرند، رنگهای نزدیک به رنگ پوست میباشد. به عنوان مثال در‌حالتی که رنگ پوست شما زیتونی میباشد، از پوشیدن لباسهای زیتونی یا قهوه ای دوری کنید.

انتخاب مانتو با توجه به اندام افراد مختلف

اندام و قد یکی از مهم ترین چیزهایی است که در انتخاب مانتو حتما باید به آن توجه داشته باشید. برای تعیین میزان بلندی مانتو باید بدانید که بلندی مانتو با قد شما کاملا عکس است، در صورتی که قد شما کوتاه است دنبال مانتو های بلند تری باشید و اگر قد شما بلند است مانتوهای که سایز آن ها تا روی زانو هستند می توانند بسیار زیبا به نظر بیایند.

مانتو برای خانم های بلند قد:

خانم های قد بلند به هیچ عنوان از مانتو و شلوار یک رنگ در ست مانتو شلوارتان استفاده نکنید، بهتر است که از دو رنگ متفاوت و یا از رنگ های تضاد و خاص استفاده کنید. اگر این نکته را رعایت نکنید و ست مانتو و شلوار تک رنگ بپوشید، باعث بلندتر نشان دادن قد خود شده اید ولی با استفاده از ترکیب رنگ ها می توانید برای خود یک استایل زیبا بسازید.

در صورتی  شما  مدل مانتو کوتاه را دوست دارید، می بایست این را بدانید که سبب کشیده تر کردن و بلند تر نشان دادن پاهایتان می گردد.

در صورتی شما مدل مانتوپف دار به جهت سایز دار و گشاد بودنشان دوست دارید بدانید که شما را حجم دارتر نشان میدهند.

یکی از ایده آل ترین گزینه ها میتواند برای شما مدل مانتوهای کمردار تنگ میباشد.

انتخاب برازنده تری که می‌توانی استایل تان را در آن زیبا تر کنید، مانتوهایی میباشد که پستی و بلندی های بدنتان را به خوبی نشان دهد و برجستگی و فرو رفتگی های اندام درشت واضح باشد.

 مانتو برای خانم های کوتاه قد:

مانتو‌های ساده و تنگ و تا روی زانو برای شما مطلوب می باشند. خطوط عمودی باریک بر روی مانتو شمارا بلندتر نشان می دهند. از پوشیدن مانتو دامن گشاد و کلوش و مدل چروک پرهیز کنید و توجه نمایید که مانتو بلند شما‌را کوتاه تر نشان می دهد.

 مانتو برای خانم هایی با شانه های پهن:

مانتویی با کمربند ظریف بپوشید که منجر ایجاد مقداری پف روی دامن آن گردد. از این شیوه، تناسب را میان شانه ها و پایین تنه خویش ایجاد نمائید. آستین های ساده یا حتی مانتوهای بدون آستین (سارافونی) را انتخاب نمائید که پهنی شانه هایتان را تعدیل کرده و شما‌را باریکتر نشان می دهند. پارچه های لَخت و کشی، انتخاب قابل قبولی برای جنس این مانتوها میباشند.

مانتو مطلوب برای خانم های چاق و پر:

در اندازه مانتویی که میخرید خیلی توجه نمائید. لباس های تنگ نمی توانند شمارا لاغرتر نشان دهند وفقط شما را آزار می دهند . مناسب ترین انتخاب مانتوهایی میباشد که کمی آزاد تر باشند. در صورتیکه تمایل به پوشیدن مانتوی طرح دار دارید مانتوهایی که  دارایطرح های بزرگی  هستند، مانتوهایی که دارای خط های عمودی هستند و مانتوهای چهارخانه درشت را کنار بگذارید و طرح های ریز و ساده تر را انتخاب کنید. این طرح ها شیک تر هم میباشند.

نکاتی در ارتباط باجنس مانتو :

یکی از اصلی ترین نکات در هنگام انتخاب مانتو، جنس مانتو میباشد. یعنی اول باید دید در هنگام شست و شو آب می رود یا نه و یا اینکه پس از شست و شو به اتو نیاز دارد یا نه. توجه کنید برخی از پارچه ها پود پود می گردند و یا پرزها و موهای اطراف را به خود می‌گیرند.

مانتو ها جنس های مختلفی دارند که طبق سلیقه وفصلی که میخواهید آن را بپوشید میتوانید جنس مورد نظر خود را انتخاب کنید.انواع جنس مانتو بسیار متنوع هستند که در زیر چند نمونه از جنس ها و توضیحاتی در مورد آن ها آورده شده است.

انواع :

کتان: جنس ضخیمی دارد و در فصل های پاییز و زمستان بیشتر استفاده می شود.

پنبه: جنس لطیفی دارد و بیشتر در فصل گرم برای جلوگیری ازایجاد بوی عرق استفاده می شود. البته نکته ای که باید توجه شود این است که این جنس زودتر چروک می شود.

پشم: این جنس هم مناسب است.

ویسکوز: این جنس نرم است و مناسب فصل تابستان می باشد.

فاستونی: این جنس بیشتر برای دوخت کارهای اداری و رسمی  استفاده می شود.

جین: این جنس ضخامت هی مختلفی دارد و در فصل های پاییز و بهار استفاده می شود.

نخی: بسیار سبک و خنک می باشد و در فصل تابستان بسیار پرکاربرد است.

چرم: در انواع مصنوعی و طبیعی وجود دارد و مناسب فصل پاییز و زمستان است و طرفداران بسیاری دارد.

شانتون: دارای تنوع بسیار زیادی است و در تابستان مورد استفاده قرار می گیرد.

پردا: درلباس های اداری بیشتر استفاده می شود.

ساتن: بسیار پر زرق و برق است و در دوخت لباس های مجلسی استفاده می شود.

تریکو: یک پارچه فانتزی است که دارای طرح های مختلفی می باشد.

ریون: کسشان خیلی خوب و ضخامت کمی دارد.

همانطورکه در بالا اشاره شد جنس های متنوعی برای مانتو وجود دارد که هر فردی بسته به نیاز و سلیقه خود میتواند یکی از آن ها را انتخاب کند. حال برخی از مانتو فروشی ها با تنوع اجناسی که دارند به مشتریان کمک می کنند تا بهترین انتخاب خود را در این زمینه داشته باشند.

شعی داشتیم نکات بسیار مهم هنگام زنانه را بریتان شرح دهیم تا بر آگاهی شما بیافزاییم.

فروشگاهی برای همگان :

گالری بزرگ با چندین سال سابقه در زمینه فروش حضوری و اینترنتی انواع مانتو و لباس زنانه یکی از بزرگ ترین فعالین در این امر به شمار می رود. گالری بزرگ میرداماد با ارائه مانتو هایی با تنوع و کیفیت بالا و قیمت مناسب نسبت به رقیبان خود توانسته مشتریان زیادی را درسراسر ایران جذب کند.همچنین گالری بزرگ با تنوع بی نظیری که دارد قادر است سلیقه تمامی افرادمجموعه:

نکات بسیار مهمی در انتخاب و خرید مانتو وجود دارد که بستگی به قد و اندام شما دارد

یکی از لباس های ضروری برای خانم های ایرانی مانتو است، نکات بسیار مهمی در انتخاب و خرید مانتو وجود دارد که بستگی به قد و اندام شما دارد.

قبل از خرید یک مانتو خوب باید به یک سری نکات توجه خاص و ویژه ای داشته باشید، بطور مثال؛ نوع استایل و قدتان، محیطی که قرار است مانتوی خریداری شده را بپوشید، مدلی که در نظر دارید و می خواهید با دیگر لباس هایتان هماهنگ و همرنگ باشد، میزان پولی را که می خواهید هزینه کنید، پارچه ای که در زمان استفاده شما را اذیت نکند و …. .

اما انواع مانتوهای موجود در بازار را شاید بتوان به دسته های اصلی زیر تقسیم بندی کرد:

– ساده

– اسپرت

– مجلسی

– یونیفرم اداری

– بهاره، تابستانی، پاییزه، زمستانی

– دانشجویی

راهنمای خرید مانتو

پارچه های متفاوتی برای تولید مانتوهای مختلف به کار گرفته می شود که شاید با سلیقه های مختلف هماهنگ باشد.

برخی از افراد با توجه به جنس مانتو آن را انتخاب می کنند، مثلا برای عده ای خرید مانتویی که چروک نمی شود و نیازی به اتو کردن ندارد مهم است و برای برخی دیگر اینکه مانتویشان پرز نگیرد و …

مانتوهای ساده، اسپرت، مجلسی، رسمی و… در بازار موجود می باشد

انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست

رنگ، چیزی کاملا سلیقه ایست و ما اغلب اوقات به سلیقهٔ خودمان بسنده کرده و به رمز و راز رنگ ها بی توجهی می کنیم. اما واقعیت این است که در نظر گرفتن قواعد انتخاب رنگ مناسب برای لباس، باعث خواهد شد تا زیبا‌تر و خوش هیکل تر به نظر بیاییم. یکی از این قواعد، انتخاب رنگ لباس، با توجه به رنگ پوست است.

پوست های تیره:

کسانی که پوست تیره دارند، معمولا دارای چشم و موهای مشکی یا قهوه ای تیره می باشند. این اشخاص باید لباسی را انتخاب کنند که با رنگ های تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعث جذابیت بیشتر می‌گردد.

پیشنهادهایی برای این گروه:

رنگ های مناسب: صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم، طوسی روشن.

رنگ های نامناسب: مشکی، قهوه‌ای تیره، فیروزه‌ای، سبز یشمی، قرمز تیره.

اگر رنگ پوست شما جزو این دسته است، از پوشیدن لباس با رنگهای گرم و تیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره معمولا به عنوان لباس رسمی کار در نظر گرفته شده و نمی‌توان بطور کامل آن را کنار گذاشت، سعی کنید استفاده از آن‌ها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آن‌ها استفاده نمایید.

شلوار زنانه می‌تواند در موقعیت‌های رسمی و غیررسمی، مثل محیط کار، مهمانی، مراسم های خاص و یا کارهای روزمره، مورد استفاده قرار بگیرد

پوست های روشن:

اینگونه افراد معمولا موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آن ها سبز، آبی، طوسی یا قهوه ای روشن است. رنگ هایی مناسب این گروه است که با رنگ پوستشان تضاد داشته باشد.

پیشنهادهایی برای این گروه:

رنگ های مناسب: آبی ملایم، قهوه‌ای، بژ، آبی سیر.

رنگ های نامناسب: قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی و سفید.

در این گروه بطور کلی باید از رنگهای خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید. بکارگیری رنگ های گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

پوست های معمولی:

افرادی که رنگ پوستشان نه تیره است نه روشن، می توانند تقریبا از هر رنگ لباسی استفاده کنند. از آنجایی که هر دو رنگ روشن و تیره می تواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو رنگ می توان استفاده نمود.

اما بهتر است تا بالاپوشتان را هماهنگ با رنگ چشمتان انتخاب کنید.

دیجی کالا تخفیف 50 درصد مانتو |سایت حراج مانتو

پیشنهادهایی برای این گروه:

رنگ های مناسب: بژ، آبی، سورمه‌ای، گندمی، مشکی، صورتی.

رنگ های نامناسب: مغز پسته‌ای، بنفش، قهوه ای تیره و قرمز.

تنها رنگ هایی که در این گروه اصلا نباید بکاربرد، رنگهای نزدیک به رنگ پوست است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباسهای زیتونی یا قهوه ای خودداری کنید.

اگر رنگ پوستتان نه تیره است نه روشن، می توانید از هر رنگ لباسی استفاده کنید

انتخاب مانتو با توجه به اندام

یکی از چیزهایی که باید در انتخاب مانتو به آن دقت کنید، اندام و قدتان است. انتخاب بلندی مانتو با قد شما رابطهٔ عکس دارد، اگر قدتان کوته است سعی کنید از مانتوهای کوتاه دوری کنید. اما اگر قد بلندی دارد، مانتوهایی که بلندیشان تا زانوی شماست برازنده خواهد بود.

مانتو مناسب برای خانم های قد بلند:

اگر قد متوسط رو به بلند دارید بهتر است از راهنمای مدل مانتو جدید برای خانم های قد بلند را مطالعه نمایید تا که انتخابی مطمئن و شایسته داشته باشید.

یک نکته خاص برای خانم های قد بلند این است که به هیچ عنوان از مانتو و شلوار یک رنگ در ست مانتو شلوارتان استفاده نکنید، بهترین انتخاب این است است که سلیقه خود را به چالش بکشید و از دو رنگ متفاوت و یا از رنگ های تضاد و خاص استفاده کنید. اگر این نکته را رعایت نکنید و ست مانتو و شلوار تک رنگ بزنید، باعث بلندتر نشان دادن قد خود شده اید ولی با استفاده از هارمونی رنگ ها می توانید برای خود یک استایل متناسب بسازید.

اگر سلیقه شما بر مدل مانتو کوتاه تاکید دارد، باید این را بدانید که باعث کشیده تر کردن و در نهایت بند تر نشان دادن پاهایتان می شود.

اگر سلیقه و انتخاب شما مدل مانتوپف دار به دلیل سایز دار و گشاد بودنشان شما را حجم دار تر نمایش می دهند.

یکی از بهترین و ایده آل ترین گزینه ها می تواند برای شما مدل مانتوهای کمردار تنگ است.

انتخاب برازنده ی بعدی که می توانی استایل تان را در آن ستاره کنید، مانتوهایی است که پستی و بلندی های بدنتان را به خوبی نمایش دهد و برجستگی و فرو رفتگی های اندام درشت واضح باشد.

افراد قد بلند به هیچ عنوان از مانتو و شلوار یک رنگ استفاده نکنند

مدل مانتو برای خانم های کوتاه قد و ریز نقش:

مانتو‌های ساده و تنگ و تا روی زانو برای شما مناسب هستند. خطوط عمودی باریک بر روی مانتو شما را بلندتر نشان می‌دهد. از پوشیدن مانتو دامن گشاد و کلوش و مدل چروک خودداری کنید و توجه کنید که مانتو بلند شما را کوتاهتر نشان می‌دهد.

خرید مانتو برای خانم هایی که شانه های پهن دارند

مانتویی با کمربند ظریف بپوشید که باعث ایجاد کمی پف روی دامنش شود. از این طریق، تناسب را بین شانه ها و پایین تنه خود ایجاد کنید. آستین های ساده یا حتی مانتوهای بدون آستین (سارافونی) را انتخاب کنید که پهنی شانه هایتان را تعدیل کرده و شما را باریکتر نشان می‌دهند. پارچه های لَخت و کشی، انتخاب مناسبی برای جنس این مانتوها هستند.

برش مربعی روی شانه، اِپل، پف روی شانه یا آستین سر خود که عرض شانه شما را بیشتر نشان می دهند، برای اندام شما مناسب نیستند.

انتخاب مانتو مناسب برای خانم های چاق و پر

در اندازه مانتویی که می خرید خیلی دقت کنید. لباس های تنگ نمی توانند شما را لاغرتر نشان دهند و باعث آزار شما خواهند شد. بهترین انتخاب از بین مانتوهایی است که اندازه ای کمی و فقط کمی آزادتر داشته باشند. اگر تصمیم به پوشیدن مانتوی طرح دار گرفته اید مانتوهایی که طرح های بزرگی دارند، مانتوهایی که خط های عمودی دارند و مانتوهای چهارخانه درشت را کنار بگذارید و سراغ طرح های ریز و ساده تر بروید. این طرح ها حالت کلاسیک تر داشته و شیک تر هم هستند.

لباس هایی که کمر مشخصی ندارند افراد با اندام صاف، را بی قواره نشان می دهند

انتخاب مانتو برای خانم هایی که بالاتنه درشتی دارند

به دنبال مانتوهای یقه هفت باشید که بالاتنه تان را لاغرتر نشان می‌دهند. در مورد پارچه مانتو هم توجه داشته باشید که کتان، لینن و ابریشم از بقیه پارچه ها مناسب ترند، چون امکان اینکه بین دکمه هایتان باز بماند، کمتر است.

تزئینات و هر آنچه که نگاه را به بالاتنه شما جلب کند و کمربندهای پهن و جذب که شما را چاقتر از آنچه که هستید، نشان می‌دهند، برای اندام شما مناسب نیستند.

اگر اندام صاف و بدون برجستگی دارید

به دنبال پارچه های طرحدار یا تزئینات سه بعدی نظیر چین، پیلی، جیب روی سینه و چیزهایی از این قبیل باشید تا به اندامتان حجم ببخشید. سبک های آزاد و پرچین بسیار مناسب هستند. البته باید در انتخاب مانتو مجلسی دقت بیشتری را داشته باشید.

لباس هایی که کمر مشخصی ندارند، شما را بی قواره نشان می دهند. مانتوهای تک رنگ و بدون طرح هم برای اندام شما مناسب نیستند.

راهنمای خرید مانتو برای شکم بزرگ

اگر بر اثر چاقی یا زایمان شکم و پهلوهای بزرگ و چاقی دارید به شما توصیه می شود که از طرح مانتو برای شکم بزرگ استفاده کنید. نکاتی که باید در هنگام خرید مانتو به آن ها دقت کنید به شرح زیر است :

۱– نباید پلیسه در ناحیه شکم و پهلو دوخت و طراحی شده باشد، چرا که باعث عریض تر نشان دادن شما می شود.

۲ در راستای شکم و پهلو هایتان نباید جیب طراحی و دوخته شده باشد. چرا که باعث چاق تر نشان دادن شما می کند.

۳ مدل مانتو کمربند دار را انتخاب نکنید، چرا که باعث تفکیک شکم و سینه شما و در نهایت چاق تر نشان دادن شما می شود.

۴ مدل مانتو کمر دار هم که در طراحی و دوخت شان بخش کمر را ویژه طراحی کرده اند، دور کمرتان را عریض تر نمایش می دهد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که از مانتو راسته برای یک دست کردن اندام تان استفاده کنید.

مدل مانتو برای افرادی با سینه بزرگ

مانتو‌هایی با بالا تنه ساده و گشاد برای کوچکتر نشان دادن سینه ها مناسب هستند. مانتو‌های تنگ باعث کشش و جلب توجه در ناحیه سینه می شوند و مانتو‌های با دو طرف دکمه آن‌ها را بزرگتر نشان می دهد. جیب باعث جلب توجه به سینه ها می شود و مانتو‌های پلیسه دار در قسمت سینه شکل سینه را بزرگتر نشان می‌دهد، سعی کنید از مانتو با دامن پلیسه دار استفاده کنید که توجه از قسمت سینه‌ها دور شود و متناسب ‌تر دیده شوید.

از اساسی ترین نکات در هنگام انتخاب مانتو، جنس مانتو است

مدل مانتو برای سینه کوچک :

اگر به دنبال مدل مانتو برای سینه کوچک هستید باید از سری مانتوهایی استفاده کنید که در بخش سینه شان کار بیشتری شده باشد. برای مثال سینه مانتو گلدوزی شده باشد یا قسمت سینه مانتو قلاب دوزی یا طراحی خاصی داشته باشد. با این فن شما می توانید سینه های خود را بزرگ تر جلوه دهید. اکثر خانم هایی که سینه کوچک دارند فرم و استایل و اندامشان به شکل گلابی است. دلیل گلابی بودنشان چیزی جز سینه کوچک که باعث کم حجم تر نشان دادن بالا تنه می شود نیست.

نکاتی در مورد جنس مانتو :

یکی از اساسی ترین نکات در هنگام انتخاب مانتو، جنس مانتو است. یعنی ابتدا باید ببینیم در هنگام شست و شو آب می رود یا خیر و یا اینکه بعد از شست و شو نیاز به اتو دارد یا خیر. دقت کرده اید یک سری از پارچه ها پود پود می شوند یا پرزها و موهای اطراف را به خود می گیرند؟ حواستان باشد که از این جنس مانتو ها نخرید، وگرنه با خریدشان کلاه بزرگی سرتان رفته …

انواع جنس پارچه مانتویی:

مانتو های کتان:

این نوع از مانتوها دارای جنس مقاوم و ضخیمی هستند که درخشندگی بالایی دارند و می تواند انتخاب مناسبی برای فصل پاییز و زمستان باشد.

مانتوهای پنبه:

مانتوهایی که از جنس پنبه اند بیشتر مناسب فصول گرم سال بوده و باعث جلوگیری از ایجاد بوی بد عرق می کنند.

مانتوهایی از این جنس به راحتی قابل شستشو اند و تنها مشکلی که دارند این است که سریع چروک می شوند پس پیشنهاد می شود اگر جزء آن دسته افرادی هستید که خیلی به این مسئله اهمیت می دهد ، این نکته را مد نظر قرار دهید که باید مدام آن را اتو کنید!

مانتوهای پشم:

مانتوهای پشمی بسیار گرم بوده و صرفا مناسب فصل زمستان هستند.

پیشنهاد می شود از پوشیدن این مانتو در اماکن سرپوشیده و محیط های بسته اجتناب کنید.

مانتوهای ویسکوز:

مانتوهای که از جنس ویسکوز هستند از الیاف مصنوعی که هادی گرماست تهیه شده اند. این مانتوها جنس نرمی دارند و می توانید از آن در فصول گرم استفاده کنید.

مانتوهای نایلون:

مانتوهای نایلونی از الیاف مصنوعی و پنبه تهیه شده اند که مقاومت زیادی در برابر ساییدگی یا کشیدگی دارند.

این نوع مانتوها رطوبت کمی را به خود جذب می کند و امکان نخ کش شدن آن زیاد است.

مانتوهایی که از جنس پنبه اند بیشتر مناسب فصول گرم سال است

مانتوهای پلی استر:

مانتوهایی که از جنس پلی استراند از الیاف مصنوعی تشکیل شده اند و به هیچ عنوان چروک نمی شوند. این مانتوها سبک اند و مقاومت بالایی دارند و به راحتی می توانید آن ها را اتو کنید.

پارچه فاستونی:

پارچه فاستونی غالبا در دوخت لباس اداری و کت و شلوار و مانتو و دامن پر کاربرد است. ترکیبی از ۵۵% پلی استر و ۴۵% نخ است. انواع فاستونی شامل پشم و کرک و پلی استر است.

پارچه ریون:

پارچه ریون قابلیت کشسانی بالایی دارد. ضخامت این پارچه کم است. یکی از پارچه های پر طرفدار برای دوخت مدل مانتو دخترانه است. پارچه ریون از جنس الیاف مصنوعی است.

پارچه پرشیا:

پارچه پرشیا بسیار مقرون بصرفه و ارزان است. چروک نمی شود. پرز نمی گیرد. بسیار نرم و لخت است و تغییر رنگ نمی دهد.

پارچه جین :

این پارچه کش نمی آید. نام دیگر پارچه جین، لی است. در فصل های بهار و پاییز بیشترین مصرف را دارد. ضخامت های متفاوتی دارد.

پارچه نخی :

پارچه نخی در رنگبندی تنوع گسترده ای دارد. پر فروش ترین پارچه در فصل تابستان هستند. بسیار سبک و خنک.

پارچه های ساتن و حریر مناسب مانتوهای مجلسی است

برخی از پارچه های مناسب برای خرید شومیز زنانه شامل پنبه، لینن، نخ و دیگر مواد طبیعی هستند، که برای افزایش راحتی و دوام لباس،توصیه می‌شوند.

پارچه چرم :

پارچه چرم به دو نوع طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. پر فروش ترین پارچه در فصل پاییز و زمستان است.

پارچه تریکو :

پارچه تریکو فانتزی است، نقش و طرح متنوع ساده و نقش دار، اگر قصد دوخت مانتو فانتزی دارید بهترین گزینه است.

پارچه کودری:

پارچه کودری آبرفت خیلی زیادی دارد، بسیار خنک، به پارچه پنبه ای هم شهرت دارد.

پارچه شانتون :

پارچه شانتون بسیار متنوع و گوناگون است، پر فروش ترین پارچه در فصل تابستان است.

پارچه پرادا :

پارچه پرادا وارداتی است، در لباس اداری کاربرد دارد، رنگ های خاص و جذابی دارد.

پارچه دیور :

پارچه دیور کشی است، رنگبندی و تنوع گسترده ای دارد.

پارچه ساتن :

پارچه ساتن رنگبندی و تنوع فراوان دارد، بسیار براق، لیز و در دوخت و دوزهای مجلسی کاربرد فراوان دارد.

گردآوری: بخش مد بیتوته

را تامین و پوشش دهد.

 

تیتر و عناوین این خبر مخفی کن
1 انتخاب مانتو با توجه به پارچه استفاده شده
دکمه بازگشت به بالا