خبرهای کلیکسب و کار برتر

چرا تلگرام ضعیفه؟

افزایش سرعت تلگرام و حل مشکل دانلود نشدن تصاویر و فیلم (پاک کردن حافظه پنهان Cache)

یکی از مشکلات عدیده کاربران پیام رسان تلگرام و best smm panel twitter، کند بودن سرعت، دانلود نشدن عکس یا تصاویر و فیلم و همچنین ارسال کند فایل روی این شبکه می‌باشد. این بخشی از عمده مشکلات کاربرانی است که مشکلات پیش‌ آمده را با مرکز ما در میان گذاشته‌‌اند. با ما همراه باشید تا با بررسی این مشکل شایع در تلگرام، راه کارهای افزایش سرعت تلگرام و حل مشکل دانلود نشدن تصاویر و فیلم smm panel را توضیح دهیم.

یکی از علت‌های کند شدن سرعت تلگرام، حافظه پنهان یا همان Cache Data می‌باشد. ابتدا در مورد حافظه پنهان (Cache)، برای درک بهتر این اصطلاح توضیحی مختصر می‌دهیم. حافظه پنهان (Cache)، بخشی از حافظه سریع که چند دستور بعدی را که باید توسط پردازنده پردازش شوند را به صورت موقت درخود جای می‌دهد تا رایانه یا گوشی بتواند به سرعت به آن‌ها دسترسی داشته باشد. در واقع حافظه پنهان (Cache) حافظه‌ای سریع، درون پردازنده مرکزی است که جهت صرفه جویی در زمان مراجعه به حافظه اصلی به کار می‌رود و برای اجرای سریع برنامه‌ها استفاده می‌شود.

اما این حافظه بعد از گذشت زمان و اشغال کردن فضای حافظه داخلی گوشی، باعث کند شدن سرعت برنامه و از همه مهم‌تر گوشی می‌شود. در گوشی‌های اندروید که خیلی راحت می‌توان حافظه پنهان (Cache) تمامی برنامه‌ها را حذف کرد و دوباره جون دوباره‌ای به دستگاه اندرویدی و نرم افزار مورد نظر داد. گاهی اوقات حجم حافظه پنهان (Cache) به چند گیگ هم می‌رسد. به طور کلی برای پاک کردن حافظه پنهان (Cache) در گوشی های اندروید، می‌توانید به Setting/Storage and USB رفته و بعد از محاسبه محتویات داخلی گوشی، بروی Cache Data کلیک کرده تا حافظه پنهان (Cache) تمام برنامه‌های گوشی، یک جا پاک و حذف شود.

افزایش سرعت آپلود در تلگرام |افزایش سرعت پخش فیلم در تلگرام

افزایش سرعت تلگرام و حل مشکل دانلود نشدن تصاویر و فیلم

تلگرام در آپدیت اخیر خود، قابلیت پاک کردن حافظه پنهان (Cache) را به صورت اختصاصی در برنامه خود گنجاند که این امر خیلی کاربردی و مفید می‌باشد. مخصوصاً برای کاربران دیوایس های اپل. این مسئله برای کاربران اپلی بسیار مهم و حایز اهمیت است زیرا در دیوایس های اپل، بطور کلی گزینه ای برای پاک کردن حافظه پنهان (Cache) وجود ندارد و باید بصورت دستی برنامه مورد نظرشان را حذف و مجددا نصب نمایند تا بتوانند از شر این حافظه پنهان (Cache)، خلاص شوند.

پاک کردن حافظه پنهان (Cache) در گوشی‌های اندروید:

وارد تنظیمات تلگرام شده و گزینه Cache Setting را انتخاب کرده و سپس Clear Cache را لمس نمایید. در صفحه ای که پیش روی شماست، فایل های کش به تفکیک جدا شده است که شما می‌توانید در صورت نیاز هر کدام که دوست دارید انتخاب کنید. ولی پیشنهاد می‌شود که تیک همه گزینه‌ها را بزنید تا کامل تمام حافظه پنهان (Cache) تلگرام حذف شود. حال بر روی CLEAR CACHE کلیک نمایید.

البته در گوشی‌های اندروید می‌توانید این کار را دستی نیز انجام دهید. شما می‌توانید به وسیله مدیریت فایل گوشی اندرویدی خود، به مسیر android/data رفته و فایل Cache را از داخل پوشه org.telegram.messenger پاک کنید.

پاک کردن حافظه پنهان (Cache) در دیوایس‌های اپل:

بر روی Setting کلیک کرده و سپس Chat Setting را بزنید. گزینه Cache Setting را لمس کنید. حال بر روی Clear Cache کلیک کرده و باز هم می‌توانید نوع فایل‌های حذفی را انتخاب کنید و سپس بر روی Clear کلیک نمایید. خاطر نشان می‌کنم که در دیوایس‌های اپل امکان پاک کردن حافظه پنهان (Cache) در چت‌های یک نفره نیز امکان پذیر است. اما این قابلیت در گوشی‌های اندروید فعلا برای گروه‌ها و کانال‌های تگلرام امکان پذیر است و کابران اندرویدی می‌توانند با نگه داشتن انگشت خود بر روی نام گروه یا کانال، بر روی گزینه Delete from cache کلیک کرده تا حافظه پنهان (Cache) مربوط به گروه یا کانال خاص پاک شود.

کاربران عزیز ما جدا از بحث راه حل فنی پاک کردن حافظه پنهان (Cache)، این موضوع را خاطر نشان می‌کنم که مشکل کندی سرعت تلگرام نیز به محدود شدن IP‌های ایرانی هم مربوط می‌شود!

مقدمه‌ای در رابطه با مشکل نوتیفیکیشن تلگرام

به تازگی گزارش‌های زیادی در مورد یک مشکل عجیب در تلگرام به دست کارشناسان ما رسیده است. این مشکل مربوط به نشان ندادن پیام جدید تلگرام می‌شود. کاربران مدعی هستند هنگامی که یک پیام جدید در تلگرام برایشان ارسال می‌شود، هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نمی‌کنند و برای بررسی پیام های جدید تلگرام باید حتما این برنامه را اجر یا اصطلاحا باز کنند.

اگر شما هم از مشکل نوتیفیکیشن تلگرام رج می‌برید، نگران نباشید چرا که این مسئله به راحتی قابل رفع است. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ما همراه باشید.

حل مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام

اگر بنا به هر دلیل تلگرام شما برای پیام های دریافتی نوتیفیکیشن ارائه نمی‌کند، ابتدا به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Notifications and Sounds را انتخاب نمایید.
 • در بخشی که با عنوان Others مشخص شده است، دو گزینه با عناوین Keep-Alive Service و Background Connection وجود دارند. هر دو گزینه مذکور را فعال نمایید.

با فعال کردن دو گزینه مذکور به احتمال بسیار زیاد مشکل نوتیفیکیشن تلگرام و نشان ندادن اعلان پیام جدید در آن برطرف می‌شود. اگر این چنین نشد، با مراجعه به مسیر زیر فعال بودن قابلیت ارائه نوتیفیکیشن برای تلگرام را در اندروید بررسی کنید:

 • به منوی Settings یا تنظیمات گوشی بروید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • برنامه تلگرام را از لیست انتخاب کنید.
 • تیک گزینه Show Notifications را بزنید.

موضوع سومی که باید آن را بررسی کنید به شرح زیر است:

 • به منوی Settings یا تنظیمات گوشی بروید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • به تب Disabled مراجعه کنید.
 • اگر اپلیکیشن تلگرام در این لیست قرار دارد، باید ن را از لیست مذکور خارج کنید. برای انجام این کار، آیکون برنامه تلگرام را لمس و سپس گزینه Enable را انتخاب کنید.

مسئله سومی که باید آن را بررسی کنید مربوط به عدم محدود بودن تلگرام برای رد و بدل اطلاعات در پس زمینه دستگاه می‌شود. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش Settings یا تنظیمات شوید.
 • گزینه Data Usage را انتخاب کنید.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • اگر گزینه Allow background data را می‌بینید، باید آن را انتخاب کنید اما اگر گزینه Restrict background data را دیدید، نیازی به لمس آن وجود ندارد.
 • حال اپلیکیشن تلگرام را از لیست زیر صفحه انتخاب کنید.
 • از فعال نبودن گزینه Restrict app background data اطمینان حاصل کنید.
 • به منوی Settings یا تنظیمات گوشی بروید.
 • گزینه Developer Options را انتخاب کنید (اگر این گزینه را نیافتید، نیازی به انجام این مراحل ندارید).
 • از غیر فعال بودن گزینه Don’t keep activities اطمینان حاصل کنید.
 • گزینه Background process limit را هم انتخاب و برای آن آپشن Standard limit را انتخاب نمایید.

اگر بنا به هر دلیل مشکل شما با انجام مراحل و موارد فوق برطرف نشد، توصیه می‌کنیم که اپلیکیشن تلگرام را حذف و بار دیگر نصب کنید. حتما دقت داشته باشید که جدیدترین نسخه تلگرام بر روی دستگاهتان نصب باشد. همچنین از فعال نبودن برنامه‌هایی که قابلیت‌های بیشتری را به تلگرام اضافه کرده‌اند و در بازار موجود هستند اطمینان حاصل کنید.

دکمه بازگشت به بالا