ورزش

جریمه ۴۰۰ میلیونی جواد نکونام

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر؛ به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی فدراسیون آرای خود را درباره پرونده‌های مختلف به شرح زیر صادر کرد:

به دلیل عدم حضور جواد نکونام سرمربی تیم استقلال تهران در نشست خبری پیش از مسابقه با پرسپولیس معوقه از هفته پنجم لیگ برتر که باید در محل اعلام شده سازمان لیگ حاضر می‌شد و ایشان خلاف آیین‌نامه برگزاری مسابقات در نشست یادشده حاضر نشد، وی طبق مواد ۵۱، ۱۱۷ و ۹۲ مقررات انضباطی به پرداخت یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد. همچنین باشگاه استقلال طبق ماده ۵۰ مقررات، مسئولیت تضامنی داشته و به جریمه نقدی دو میلیارد ریالی محکوم شد.

این رأی ظرف مهلت هفت روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.

* درباره گزارش مقامات رسمی علیه باشگاه ذوب‌آهن و استقلال تهران درباره بازی دو تیم در هفته یازدهم در ورزشگاه فولادشهر اصفهان مبنی بر پرتاب اشیاء و استفاده از مواد آتش‌زا و دودزا توسط تماشاگران منتسب به باشگاه ذوب‌آهن و استفاده از شعارهای موهن و شکستن صندلی از سوی تماشاگران منتسب به باشگاه استقلال و همچنین بدرفتاری سرمربی باشگاه استقلال جواد نکونام در قبال مقامات غیررسمی مسابقه، با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله گزارش‌های نماینده فدراسیون، ناظر انضباطی و هیئت فوتبال استان اصفهان، تخلفات انتسابی محرز و مسلم تشخیص و مستند به مواد ۵۰، ۵۴، ۷۱ و ۸۶ مقررات انضباطی حکم بر محکومیت باشگاه‌های ذوب‌آهن به پرداخت هر یک مبلغ ۵۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی و جواد نکونام به پرداخت مبلغ دو میلیارد ریال جریمه نقدی صادر می‌شود که با توجه به صدور حکم یک جلسه محرومیت تعلیقی برای ایشان طی دادنامه شماره ۱۲۸۳ مورخ ۱۴۰۲/۸/۸، در صورت قطعیت محکومیت موضوع این دادنامه، محرومیت تعلیقی مذکور نیز اجرا خواهد شد.

در مورد شکایت باشگاه استقلال تهران از سازمان لیگ فوتبال، هیئت فوتبال استان اصفهان و باشگاه ذوب‌آهن در رابطه با رفتار فیلمبردار مسابقه مذکور، با توجه به محتویات پرونده و به لحاظ عدم احراز وقوع تخلف و در خصوص شکایت این باشگاه از فیلمبردار مذکور به نام جواد عابدین نیز به لحاظ عدم شمول مقررات انضباطی نسبت به ایشان در مجموع مستند به ماده ۹۵ مقررات انضباطی، حکم بر رد شکایت صادر می‌شود.

رأی صادره ظرف مدت هفت روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.

۲۵۸ ۲۵۸

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا