هنر و فرهنگ

دشمنان باور نمی‌کردند در برابر جریان انقلاب اسلامی کم بیاورند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی علیه انقلاب شکل گرفت، گفت: دشمنان باور نمی‌کردند در برابر جریان انقلاب اسلامی کم بیاورند در حالی که شبانه روز در حال تولید محتوای گسترده علیه انقلاب هستند. درواقع، حاج قاسم و حججی ها و سیدرضی، معارف انقلاب اسلامی هستند. ما سیاست دشمنان را فهمیده‌ایم و مقابل آنها سیاست داریم.

به گزارش رویداد برتر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی -رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه- شامگاه شنبه(۹دی‌ماه) در نشستی با موضوع «۹ دی و وقایع انقلاب اسلامی» که در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد با اشاره به استماع قرآن و ثواب قرائت آن اظهار کرد: اگر می‌خواهید خدا با شما سخن بگوید قرآن بخوانید. «وَ إِذا قُرِئَ الْقُرْآنُ فَاسْتَمِعُوا لَهُ وَ أَنْصِتُوا لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ»،  زمانی که قرآن قرائت می شود استماع کنید؛ یعنی گوش دهید و به مفهومش توجه کنید.   «یا أَیُّهَا الْإِنْسانُ ما غَرَّکَ بِرَبِّکَ الْکَرِیمِ (۶) الَّذِی خَلَقَکَ فَسَوَّاکَ فَعَدَلَکَ (۷)»؛  چرا نسبت به خداوند مغرورید؟ همان کسی که شما را خلق کرده و سالم بدنیا آورده است.

وی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم با انسان صحبت کرده است. اصولا صحبت کردن خدا با ما شخصی نیست و البته انبیاء الهی مانند حضرت موسی(ع) هستند که خداوند با آنها مستقیما صحبت کرده است،  ولی بقیه انسان‌ها با قرآن می‌توانند با خدا ارتباط برقرار کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: خداوند در سوره ممتحنه در جزء ۲۸ قرآن که می فرماید «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَ عَدُوَّکُمْ أَوْلِیاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَ قَدْ کَفَرُوا بِما جاءَکُمْ مِنَ الْحَقِّ یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَ إِیَّاکُمْ أَنْ تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّکُمْ إِنْ کُنْتُمْ خَرَجْتُمْ جِهاداً فی‌ سَبیلی‌ وَ ابْتِغاءَ مَرْضاتی‌ تُسِرُّونَ إِلَیْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَ أَنَا أَعْلَمُ بِما أَخْفَیْتُمْ وَ ما أَعْلَنْتُمْ وَ مَنْ یَفْعَلْهُ مِنْکُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَواءَ السَّبیلِ» (ای کسانی که ایمان آورده اید، دشمن من و دشمن خودتان را دوستان خود مگیرید، شما با آنها طرح دوستی می افکنید در حالی که آنها به آنچه از حق برای شما آمده کفر ورزیده اند، آنها رسول خدا و شما را به خاطر ایمانتان به خدای یکتا که پروردگار شماست (از وطنتان مکه) بیرون می کنند، (پس با آنان اظهار دوستی نکنید) اگر (از وطنتان) برای جهاد در راه من و طلب خشنودی من بیرون آمده اید شما دوستی خود را پنهانی به آنها می رسانید در حالی که من به آنچه پنهان دارید و آنچه آشکار کنید داناترم. و هر کس از شما چنین کند پس حقّا که راه راست را گم کرده است)، براساس این آیه خداوند توضیح می‌دهد ای کسانی که ایمان آورده اید، دشمن من و دشمن خودتان را به عنوان دوست نگیرید و این یک اصل در اسلام است. هرجا اسلام در کشور خودش در نظام سیاسی ضربه خورده به این آیه عمل نکرده است.

خاموشی بیان کرد: در جریان اتفاقات اخیر و حمله رژیم صهیونیستی به غزه، شبکه های مجازی خارجی از حمله اسرائیل به غزه دفاع کردند و افتضاح بدتر اینکه از کودک کشی صهیونیست‌ها در غزه حمایت کردند. این فضاها از سوی دشمنان مدیریت شده است.

وی با بیان اینکه جریان آمریکا و صهیونیست‌ها و جریان مخالفان نظام جمهوری اسلامی از اول انقلاب تاکنون یک اصل داشتند و آن اینکه انقلاب اسلامی نباید وجود داشته باشد، افزود: وجود مقدس پیامبر(ص) مخاطب وحی الهی قرار می گیرد «وَ لَنْ تَرْضی‌ عَنْکَ الْیَهُودُ وَ لاَ النَّصاری‌ حَتَّی تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ …» (ای پیامبر،  یهود و نصارا هرگز از تو راضی نمی شوند.) در رابطه با انقلاب اسلامی و دشمنان نظام جمهوری اسلامی وقتی بررسی می کنیم متوجه می شویم که دلیل این دشمنی ها، این است که انقلاب اسلامی،  جا را برای امپریالیسم آمریکا و ماتریالیسم جهان تنگ کرده است و معارف اسلام روز به‌ روز رخ بهتر در جهان پیدا می کند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: علت قرآن سوزی و موارد دشمنی دیگر با انقلاب اسلامی نیز روشن است و این دشمنی ها با اسلام از زمان پیامبر(ص) وجود داشته است و آخرین حرف آنها این بود که پیامبر(ص) ساحر است. اما اسلام می گوید من برحقم و جز این نیست و این دعوا مادامی که پرچم انقلاب اسلامی بالاست  استمرار خواهد داشت و تحلیل اینکه دشمنان تاکنون چگونه با ما عمل کرده اند امر مشکلی نیست، خوشبختانه رهبری حکیم داریم که در این زمینه تحلیل مبسوط ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه در ایام شهادت سید رضی موسوی و سردار سلیمانی قرار داریم، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی اکنون در دنیا مشهور شده و مردم بسیاری در جهان از طریق حاج قاسم انقلاب اسلامی را می شناسند و حاج قاسم ترورشده قوی تر از حاج قاسم قبل از ترور شد.

از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی علیه انقلاب شکل گرفت

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی علیه انقلاب شکل گرفت، ابراز کرد: ساختار سیاسی نظام انقلاب اسلامی مبتنی بر اندیشه سیاسی امام راحل در بحث ولایت فقیه است و دشمنان می خواهند ساختار سیاسی را برهم بزنند و شروع به حمله به ولایت فقیه کردند. آنها می دانند کشور بدون ولی فقیه نمی تواند مقاومت کند.

وی عنوان کرد: اگر جریان شکل گیری اسرائیل را مطالعه کنید متوجه می شوید که زمانی این رژیم ادعا کرد که صهیونیستها باید سرزمینی داشته باشند و به رسمیت شناخته شوند، بنابراین به سازمان ملل نامه نوشتند و زمین خریدند، در آن هنگام این رژیم بین ۱۵ تا ۳۰ درصد خاک را گرفته بودند، اما اکنون در بیشتر نقاط این سرزمین حضور دارند و برای اینکه به خواسته خود برسند از روز اول شروع به کشتن مردم بی دفاع کردند و در اتفاقات اخیر غزه شاهد مقاومت مردم این سرزمین هستیم و با وجود وسعت کمی که این منطقه دارد اما یک ابرقدرت در جنگ با مردم این سرزمین به دردسر افتاده است و امروز کودکان فلسطینی اعلام می کنند که حتی به قیمت کشته شدن توسط دشمنان و شهادت، سرزمین خود را ترک نمی‌کنیم. آنها این درس مقاومت را از کجا گرفته‌اند؟.

حجت الاسلام خاموشی بیان کرد: دشمنان باور نمی‌کردند در برابر جریان انقلاب اسلامی کم بیاورند در حالی که شبانه روز در حال تولید محتوای گسترده علیه انقلاب هستند. درواقع، حاج قاسم و حججی ها و سیدرضی، معارف انقلاب اسلامی هستند. ما سیاست دشمنان را فهمیده‌ایم و مقابل آنها سیاست داریم.

وی با اشاره به آیه «قَدْ کَانَتْ لَکُمْ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ فِی إِبْرَاهِیمَ وَالَّذِینَ مَعَهُ إِذْ قَالُوا لِقَوْمِهِمْ إِنَّا بُرَآءُ مِنْکُمْ وَمِمَّا تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ کَفَرْنَا بِکُمْ وَبَدَا بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمُ الْعَدَاوَةُ وَالْبَغْضَاءُ أَبَدًا حَتَّی تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ وَحْدَهُ إِلَّا قَوْلَ إِبْرَاهِیمَ لِأَبِیهِ لَأَسْتَغْفِرَنَّ لَکَ وَمَا أَمْلِکُ لَکَ مِنَ اللَّهِ مِنْ شَیْءٍ رَبَّنَا عَلَیْکَ تَوَکَّلْنَا وَإِلَیْکَ أَنَبْنَا وَإِلَیْکَ الْمَصِیرُ»؛  (قطعا برای شما در [پیروی از] ابراهیم و کسانی که با اویند سرمشقی نیکوست آنگاه که به قوم خود گفتند ما از شما و از آنچه به جای خدا می ‌پرستید بیزاریم به شما کفر می ‌ورزیم و میان ما و شما دشمنی و کینه همیشگی پدیدار شده تا وقتی که فقط به خدا ایمان آورید جز [در] سخن ابراهیم [که] به [نا] پدر [ی] خود [گفت] حتما برای تو آمرزش خواهم خواست با آنکه در برابر خدا اختیار چیزی را برای تو ندارم ای پروردگار ما بر تو اعتماد کردیم و به سوی تو بازگشتیم و فرجام به سوی توست) گفت: ۹ دی نماد تبری از دشمنان و تولی از ولی بود که مردم به دشمنی با دشمنان اسلام برخاستند. در انقلاب اسلامی باید انبیاء الهی را الگوی خود قرار دهیم و مادام که این الگو را داشته باشیم تضمین برای بقای انقلاب وجود دارد.

به گفته رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی با رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال پیشرفت شگرف در آرمان های خویش است و دشمن چاره ای جز عقب نشینی از مرزهای جغرافیایی معرفتی انقلاب اسلامی ندارد.

انتهای پیام

نشر علوم هنری

با استفاده از ابزارهای زبانی، شما را به دنیای تخیل و هنر می‌برم.
دکمه بازگشت به بالا