استان ها

سخن و سیره و کلام ولایت فقیه، سخن معصوم است

رویداد برتر/اصفهان نماینده ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما برای نجات از فتنه‌های آخرالزمان راهی جز قرآن و ولایت نداریم، گفت: ولایتی که امروز می‌توانیم به آن تمسک بجوییم ولایت فقیه است که سخن و سیره و کلام او سخن معصوم است و هر چه مطرح می‌کنند برگرفته از قرآن و عترت است.

محمدرضا تویسرکانی، صبح امروز ۹ دی در مراسم بزرگداشت سالروز حماسه ۹ دی که در میدان انقلاب برگزار شد، با اشاره به اینکه اصفهان، نگین تاریخ تشیع، مظهر بصیرت و مرجع معنویت بوده است، اظهار کرد: اصفهان برای همه دنیا در طول تاریخ جذابیت داشته است. نه فقط به دلیل معماری و زیبایی‌های طبیعی بلکه اصفهان جذابیت‌های معنوی و علمی داشته و این آثار باستانی و سابقه تاریخی بیانگر این ادعاست.

وی افزود: امروز باید از تاریخ ماندگار ۸ دی‌ماه ۱۳۸۸ یاد کرد که مردم اصفهان یک روز زودتر از سایر شهرها به میدان آمده و غیرت دینی خود را نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: بصیرت اصفهان محصول عمل به روایت نورانی ثقلین است که آینده ما را نیز روشن می‌کند، این حدیث در تمام طول عمر از پیامبر اسلام(ص) روایت شده است. گمراهی از ما به دور است تا زمانی که در پناه قرآن و عترت باشیم و مردم اصفهان همواره در پناه قرآن و عترت بوده‌اند. قرآن بصیرت افزایی می‌کند و کتاب انقلاب اسلامی است و بصیرت، محصول تدبر در قرآن و انس با قرآن است.

تویسرکانی با اشاره به زندگی علمی و معنوی مقام معظم رهبری گفت: ایشان به عنوان یک فقیه عالم و رهبر قرآنی، بیشترین وقت خود را با قرآن می‌گذرانند و کلید واژه‌های طرح شده توسط ایشان نیز از قرآن گرفته شده و کلید واژه‌های فتنه، بصیرت، تمدن اسلامی، نفوذ و … همه از قرآن هستند. 

وی افزود:  انقلاب اسلامی آمده تا حیات طیبه به انسان بدهد و جهانیان را از عدالت پیشرفت آرامش و آزادی بهره‌مند کند و برای این منظور راه طولانی در پیش است که این مسیر طولانی احتیاج به بصیرت دارد. دشمن ما فتنه می‌کند و تعجبی نیست، زیرا هرچه دشمن قوی‌تر باشد ما نیز قوی‌تر خواهیم شد. اگر ما به دنبال استمرار انقلاب اسلامی هستیم باید برای بصیرت یک حساب جدا بازکنیم، زیرا تنها قرآن می‌تواند راه بصیرت را به ما نشان دهد و جوانان را از منجلاب فضای مجازی، تهدیدات نرم و سخت نجات دهد و هدایت کند. کسی که با قرآن آشناست، سرگردان و متحیر نمی‌شود و به مرکز نور و امید و غیرت و تهاجم به دشمن تبدیل می‌شود.

تویسرکانی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری به استناد احادیثی که توسط ائمه نقل شده است، گفت: رهبر انقلاب سفارش کردند که علیکم بالقرآن؛ در قرآن به جریانی اشاره شده که از مردم حرف می‌زند درحالی‌که علیه مردم است. در واقع آیات ۲۰۴ تا ۲۰۹ سوره بقره، گویی فتنه ۸۸ را نشان می‌دهد. عده‌ای برای نابودی دین، اسلامیت و جمهوریت با پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی از رفراندوم و مردم دم می‌زنند، اما با ظاهری فریبنده و زیبا درحالی‌که در واقع به جنگ رأی مردم آمدند، این‌ها بدترین دشمنان یک نظام دینی هستند، زیرا باطن خود را نشان نمی‌دهند اما قرآن باطن آنها را آشکار می‌کند.

نماینده ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در سال اول انقلاب پنج انتخابات برگزار شد، تصریح کرد: آنها که دم از رفراندوم می‌زدند، انتخابات ۸۸ با مشارکت ۸۵ درصد مردم را به چالش کشیدند و به جنگ جمهوریت و اسلامیت رفتند. این ولایت فقیه  بود که از رأی مردم پایداری کرد و اولین جایی که جرقه  غیرت دینی زده شد نیز اصفهان بود و موج اصفهان بود به همه کشور سرایت کرد.

تویسرکانی ادامه  داد: رئیس ‌جمهور منتخب مردم ۲۴ میلیون رأی آورد، اما وقاحت و دروغ به جنگ مردم آمدند و جوانان را فریب دادند، مقام معظم رهبری آنها را نصیحت و به تقوا دعوت کرد اما آنها به حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی مغرور بودند و بدجایگاهی در انتظار آنها است. امروز با گذشت ۱۴ سال از فتنه ۸۸ هنوز مشکلاتی که داریم به علتِ آن فتنه است که سخت‌ترین ضربات را به انقلاب اسلامی وارد کرد و در پی قطع پیوند امام و امت و بردن ایران به زیر سلطه استکبار جهانی بود اما خدا به برکت سیدالشهدا نخواست، چرا که آنها در عصر عاشورا به خیمه امام حسین (ع) حمله کردند و باطن کثیف خود را نشان دادند و همین باعث شد دوباره روح حماسه و غیرت حسینی در مردم زنده شده و دو روز بعد از عاشورای ۸۸ مردم به میدان آمدند؛ همان مردمی که همه جا پای کار آمده و برای انقلاب سرمایه‌گذاری کردند.

وی با طرح این پرسش که امروز چه باید بکنیم؟ تأکید کرد: مسیر بصیرت، قرآن و عترت است و راه نجات و سعادت و امید و رسیدن به آرزوها تمسک به این دو است. ما برای نجات از فتنه‌های آخرالزمان راهی جز قرآن و ولایت نداریم. ولایتی که امروز می‌توانیم به آن تمسک بجوییم، ولایت فقیه است که سخن و سیره و کلام او سخن معصوم است و هر چه مطرح می‌کنند برگرفته از قرآن و عترت است.

تویسرکانی با تأکید بر اینکه باید با وحدت،‌ همبستگی، جهاد، تبیین، صبر و استقامت، این مسیر را ادامه دهیم، به تلاش‌های شبانه روزی دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: دولت و مسئولین امروز با تمام توان تلاش می‌کنند، اینکه رئیس دولت خود را سرباز ولایت می داند بسیار حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ۲۵ هزار شهید اصفهانی اشاره کرد و این شهر را نماد انقلابی گری و ولایتمداری دانست و ابراز امیدواری کرد: این همه خون شهید، ملت را ذیل ظهور امام زمان قرار دهد. 

وی تأکید کرد: ما دلیلی برای یأس و ناامیدی جز وسوسه‌های غربی‌ها و شیاطین نداریم؛ که در این زمینه باید به شبهات با محبت و گفت‌وگو پاسخ داد و جوانان را با مهربانی و مودت و تقویت غرور ملی و آرمان‌های انقلابی متوجه نقشه‌های پلید غربی‌ها کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا