جامعه

قیمت گاز در اروپا با جهش ۸ درصدی روبرو شد

قیمت گاز در اروپا با جهش ۸ درصدی روبرو شد

بر اساس داده های بورس بین قاره‌ای لندن (ICE)، قیمت گاز طبیعی در اروپای غربی در یک روز بیش از ۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، بر اساس داده‌های بورس بین قاره‌ای لندن (ICE)، قیمت گاز طبیعی در اروپای غربی روز چهارشنبه بیش از ۸ درصد افزایش یافت.

مبلغ قرارداد‌های آتی گاز برای تحویل در ماه ژوئیه در معاملات بورس گاز هلند (TTF) با افزایش ۸.۴ درصدی به ۴۲۹.۸ دلار در هر هزار مترمکعب یا ۳۷.۰۵۵ یورو به ازای هر مگاوات ساعت بر حسب خانوار رسید.

این افزایش در بحبوحه تنش‌های فزاینده در منطقه خاورمیانه که یک تأمین‌کننده حیاتی حامل‌های انرژی و یک شاهراه مهم برای عبور کشتی‌ها و نفت‌کش‌های جهان محسوب می‌شود، رخ داده است؛ به‌ویژه تشدید درگیری‌ها بین اسرائیل و غزه که می‌تواند به کل این منطقه گسترش یابد.

بر اساس این گزارش، آخرین حملات هوایی نیرو‌های آمریکایی به شبه‌نظامیان کتائب حزب‌الله در عراق و همچنین حملات مجدد شبه‌نظامیان حوثی در دریای سرخ، نگرانی‌ها در مورد ثبات کل این منطقه را افرایش داده است.

کشتی‌هایی که از طریق کانال سوئز به سمت دریای مدیترانه حرکت می‌کنند، بار خود را از طریق دریای سرخ به اروپا حمل می‌کنند.

داده‌های بلومبرگ در مورد ردیابی مسیر کشتی‌های جهان نشان می‌دهد که برخی از کشتی‌های حامل گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) اخیراً برای دور زدن این منطقه، سفر‌های خود را طولانی‌تر کرده‌اند و مسیر خود را تغییر داده‌اند.

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا